tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 17:42
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Dodzwonisz się bez kłopotu, gdy nie ma prądu? Energa przekonuje, że tak

Opublikowano: piątek, 08.04.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 10

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Koniec z problemami przy zgłoszeniach awarii prądu - przekonują przedstawiciele Energi. Operator, zgodnie z zapowiedziami, całkowicie zmienił system przyjmowania powiadomień od klientów oraz informowania o awariach czy planowych wyłączeniach energii. Przedtem zdarzało się, że osoby usiłujące dodzwonić się na numer alarmowy, miały z tym spory problem.

20 wyspecjalizowanych pracowników Telefonicznego Centrum Zgłoszeniowego przez całą dobę w dni robocze i 10 w niedziele i święta, czeka na informacje od klientów o przerwach w dostawach prądu. Za pomocą odpowiedniego oprogramowania przekazują oni zgłoszenia bezpośrednio do regionalnej dyspozycji mocy, która zarządza pracą sieci energetycznej i koordynuje prace w zakresie usuwania awarii. Klienci dzwoniący na numer pogotowia energetycznego mogą też odsłuchać nagranej informacji o aktualnie trwających awariach i przypuszczalnym terminie ich naprawy, a także zapoznać się z godzinami planowanych wyłączeń prądu.

- Zmiana sposobu przyjmowania zgłoszeń o awariach i powiadamiania klientów pozwoli dyspozytorom skupić się na ich najważniejszym zadaniu - zarządzaniu ruchem w sieci - wyjaśnia Leszek Nowak, prezes spółki Energa-Operator. - To wpływa na szybkość usuwania awarii i usterek oraz poprawia jakość obsługi odbiorców, co jest naszym celem strategicznym.
Z danych zebranych w ciągu dwóch tygodni po uruchomieniu systemu, wynika, iż 98 proc. osób dzwoniących na numer 991 uzyskuje połączenie, blisko 40 proc. poprzestaje na odsłuchaniu informacji, a rozmowa z osobą przyjmującą zgłoszenie trwa średnio 2,5 minuty.


Do 31 sierpnia br system obejmie wszystkie oddziały spółki.

Telefon alarmowy - 991 - Kiedy wzywać Pogotowie Energetyczne?

• gdy zauważysz uszkodzenia linii energetycznych
• gdy zauważysz uszkodzenia zamknięć lub wejść do obiektów energetycznych (np. zerwane kłódki, uszkodzone zawiasy, otwarte drzwi do stacji transformatorowej)
• gdy zauważysz, że licznik działa nieprawidłowo, wymieniałeś bezpiecznik przedlicznikowy i zerwałeś plombę, wykonywałeś remont instalacji itp.
• gdy zauważysz, że nie ma prądu w Twojej dzielnicy/miejscowości

Gdy zabraknie prądu, sprawdź, czy awaria wystąpiła w Twojej instalacji lub instalacji administratora budynku (ENERGA odpowiada za sieci energetyczne dochodzące do budynku). Sprawdź bezpieczniki. Jeśli są sprawne, zapytaj sąsiadów, czy oni także nie mają energii elektrycznej. Jeśli także nie mają, zobacz, czy nie ma zasilania na całej ulicy. Zadzwoń na 991 i podaj następujące dane:
• miejscowość, z której dzwonisz
• adres
• imię i nazwisko
• od kiedy nie ma prądu

Jak pracuje Pogotowie Energetyczne?

Pracownicy Pogotowia Energetycznego naprawiają bądź zabezpieczają doraźnie w celu późniejszej naprawy uszkodzone linie energetyczne niezależnie od pory dnia, 24 godziny na dobę. W pierwszej kolejności usuwane są awarie stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, np. przewody leżące na ziemi, przewrócone słupy linii energetycznych, zerwane przewody przesyłowe itp. W dalszej kolejności przywracane jest zasilanie domów i obiektów przemysłowych.
Kiedy dochodzi do uszkodzeń urządzeń energetycznych?

Uszkodzenia sieci energetycznej spowodowane są najczęściej czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wichury, burze, oblodzenie linii oraz związane z nimi zrywanie przewodów przez spadające pnie i konary drzew. Niekiedy bywają wynikiem kradzieży elementów sieci dystrybucyjnej. Każde zauważone uszkodzenie sieci energetycznej należy zgłaszać pod numer alarmowy 991.
drukuj
Artykuł przeczytano 6210 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kino pod gwiazdami
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (10)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-4
Odmiana przez przypadki. ~ Jan_gość
IP: 84.38.xx8.xx2
Data: 08.04.2011, 07:58
Wydaje mi się, że jeżeli ENERGA, to powinno być ENERGY. ENERGII, to dopełniacz od słowa ENERGIA. Szkołę kończyłem czterdzieści lat temu, nie jestem polonistą i być może się mylę.
Brak zdjęcia
+2
polonista_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 08.04.2011, 08:21
mylisz się
 
user_ico_hejaho
+1
hejaho Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.04.2011, 08:38
powiem szczerze, że w wypadku jakiejś awarii, jeszcze nigdy nie udało mi się dodzwonić na numer alarmowy - albo zajęte, albo nikt nie odbierał. kpina jakaś. miejmy nadzieję, że to co obiecują, to prawda
Brak zdjęcia
+4
inny operator ~ ja_gość
IP: 78.88.xx5.xx9
Data: 08.04.2011, 09:12
Chcemy innego operatora w mieście! Czas monopolu powinien się skończyć!
Brak zdjęcia
0
Bobo_gość
IP: 77.254.xx9.xxx
Data: 08.04.2011, 09:30
Chcemy więcej silnych wiatrów!! Będzie weselej, po cholere Wam prąd?
user_ico_hehehe
-8
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 08.04.2011, 12:45
zjedz grochówkę :)))
 
Brak zdjęcia
+1
:) ~ zenon_gość
IP: 178.183.xx6.xx5
Data: 08.04.2011, 23:34
Zgłoszenie w gda bo w tcz nie odbierali(imprezka) i po 2 godz był prąd czyli migiem;) hehehe, Ludzie Policję tam wzywali żeby ich budziła
Brak zdjęcia
0
do Zenka_gość
IP: 77.253.xx2.xx3
Data: 09.04.2011, 12:20
Ojj Zenku, pomyśl zanim coś napiszesz, imprezka powiadasz, ciekawe skąd wiesz, może sam w niej brałeś udział hehe to już nie czasy kiedy pije się i imprezuje w takich zakładach, teraz każdy szanuje i obawia się o swoją pracę...
Brak zdjęcia
0
markusgd_gość
IP: 46.205.xx2.xx2
Data: 07.12.2013, 23:24
991.................. to lipa .
Brak zdjęcia
0
zgłoszenia ~ odbiorca_gość
IP: 176.108.xx3.xx0
Data: 09.12.2013, 07:33
W przypadku masowych awarii dodzwonić się na 991 graniczy z cudem!!! Poza tym od 1 grudnia 2013 zarząd ENERGA odprawił ok 40% załogi, i kto ma usuwać te awarie!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew