tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 16:02
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

GCEE - to już 5 urodziny

Opublikowano: poniedziałek, 02.04.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W marcu Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej Helianthus obchodziło 5 urodziny. Grupa działa przy Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych Gniew i nieprzerwanie od roku 2007 zajmuje się edukacją ekologiczną w gminie Gniew. Głośne STO LAT śpiewane przez uczniów kilkakrotnie rozbrzmiało na placu Grunwaldzkim, gdzie obchodzono urodziny organizacji.

Celem Gniewskiego Centrum Edukacji Ekologicznej Helianthus jest edukacja ekologiczna skierowana do lokalnej społeczności, w szczególności do dzieci i młodzieży. Działania podejmowane przez organizację cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a to z uwagi na zróżnicowanie i ciekawą tematykę prowadzonych zajęć. W zeszłym roku na przykład odbyły się warsztaty edukacyjne dla ponad 3300 obejmujące takie zagadnienia jak: woda, nietoperze, bociany. GCEE koordynowało też zbiórką zużytych baterii, gdzie łącznie od 2007 r. udało mu zebrać 1418 kg tych odpadów. Do ciekawych inicjatyw zaliczyć możemy także "Ferie z Ekologią", warsztaty plastyczno-artystyczne oraz terenowe, w których uczestniczyło 67 osób czy organizowane akcje Sprzątania Świata, w które w zeszłym roku zaangażowało się ponad 1500 uczniów i nauczycieli, a zebrano ponad 300 worków odpadów. W lipcu ur. odbył się dwudniowy III spływ kajakowy "Szlakiem krzyżackich zamków" Gniew-Malbork-Tczew, w którym uczestniczyło 98 osób z całej Polski.

We wrześniu odbyło się otwarcie Wystawy Przyrodniczych Znaczków Pocztowych, która zawierała zbiór ok. 3000 sztuk znaczków, nieodpłatnie wypożyczonych od lokalnych filatelistów. Wystawę odwiedziło około 400 osób. W grudniu natomiast zorganizowany został III konkurs pod hasłem "Świąteczne życie odpadu", w którym udział wzięło około 100 osób. W ramach porozumienia gmin Gniew, Pelplin i Morzeszczyn podejmowane były działania na rzecz dzikich zwierząt, którymi opiekuje się Stanisław Chmiel, prowadzący w Brodach Pomorskich Azyl dla chorych dzikich zwierząt, zaś przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie realizowane było zadanie pn. Monitoring i promocja szlaków turystycznych.

Od grudnia na stronie www.gcee.pl prowadzony był monitoring karmnika dla ptaków on-line. W tym czasie stronę odwiedziło ponad 3000 osób. Karmnik zdobył 89 pozycję w rankingu 1000 najlepszych ptasich stron na świecie. Teraz organizacja ma w planach monitoring gniazda bociana białego, który z pewnością będzie cieszył się podobnie dużą popularnością. Monitoring będzie też wspaniałą reklamą dla firm, które chciałyby go dofinansować, a jednocześnie połączyć swój wizerunek z jedyną tego typu inicjatywą proekologiczną na Pomorzu.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 1050 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Przedszkolaki na komendzie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew