tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 15:19
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wymień dowód - urzędnicy czekają na wnioski

Opublikowano: poniedziałek, 14.03.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Kończy się ważność dowodów osobistych wydanych w 2001 roku. Urzędnicy apelują o składanie wniosków o wydanie nowych dokumentów i przypominają, że brak ważnego dowodu oznacza dla nas kłopoty.

Osoby, których dowody osobiste tracą ważność w bieżącym roku winny dokonać ich wymiany. Wniosek o wymianę dowodu należy złożyć miesiąc przed upływem terminu ważności. W pierwszej kolejności wnioski powinny złożyć osoby, które miały wydane dowody osobiste w styczniu, lutym lub marcu. Okres oczekiwania na wydanie dowodu osobistego wynosi do miesiąca czasu.

- Informujemy, że dowód osobisty podlega unieważnieniu z urzędu z dniem upływu terminu ważności. Data ważności dowodu umieszczona jest w prawym, dolnym rogu na awersie dokumentu (strona ze zdjęciem). - tłumaczy Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu. - Osoby, których dokumenty są wystawione na czas nieoznaczony (t.j. osoby, które w dniu składania wniosku o wydanie dowodu osobistego miały ukończone 65 lat - nie muszą wymieniać dokumentu, gdyż te dokumenty nie tracą ważności. Przypominamy, że wnioski na dowód osobisty składa się osobiście w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce stałego zameldowania.

W Tczewie można tego dokonać w Urzędzie Miejskim (pl. Piłsudskiego 1, pawilon, pok. 24, tel 58 77 59 303 lub 304). Brak ważnego dowodu może skutkować problemami podczas spotkania z policją, w banku lub podczas załatwiania różnego rodzaju spraw np. próby zrobienia zakupów na raty, itp.
drukuj
Artykuł przeczytano 6218 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Święta Jadwiga
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
user_ico_Rogi
+19
Rogi Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 14.03.2011, 06:28
Ale obskurny ten budynek.
Brak zdjęcia
+7
do Rogi_gość
IP: 83.27.xx6.xx6
Data: 14.03.2011, 16:24
masz 100% racji. Ten budynek i wogóle stan całego zasobu UM to wspólne dzieło p. Odyi i p. Myszki osób bezpośrednio odpowiedzialnych za ten stan rzeczy, niestety teraz dołączył do nich nicnierobiącyprezydent MP. Zawsze była uprawiana polityka, że nie wolno remontować UM, bo co na to ludzie powiedzą i napewno nie wybiora mnie na następną kadencję. Zapomniano tylko, że urzędnicy powinni pracować w godziwych warunkach i co wazniejsze powinni w godziwych warunkach osługiwac mieszkańców. Vide starostwo powiatowe. Panie Prezydencie do roboty, więcej odwagi i czyścić UM z ludzi pokroju sekretarzowej. Jesli wyremontuje Pan UM, czy wybuduje w miejscu tego chłamu nowoczesny biurowiec nikt Pana nie zje, wręcz przeciwnie za to, ale jak będzie Pan przez 4 lata tylko unosił się w glorii i chwale opanowania stołka, to zapomnij Pan o następnej kadencji.
 
Brak zdjęcia
0
... ~ MichałXXL_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 14.03.2011, 22:52
piszecie, że obskurny itp itd, ale jakby się pojawił artykuł pt: "Urząd Miejski planuje przeznaczyć pieniądze na remont swojego budynku" to wtedy dziesiątki komentarzy wyglądałaby mniewięcej tak: "za moje pieniądze budują!", "do koryta się dostali i teraz budują sobie pałace!", "na przedszkola by dali a nie dla siebie wszystko!" itp itd. Obłuda osób wypowiadających się na tym portalu nie zna granic.
Brak zdjęcia
0
do Michała_gość
IP: 83.27.xx6.xx6
Data: 15.03.2011, 07:17
no co ty piszesz, przeczytaj posta powyżej. Przecież o to chodzi wypowiadającemu sie, żeby właśnie zrobić porządek w budynkach um. Oj to czytanie ze zrozumieniem ....
 
user_ico_qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
0
... ~ qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 15.03.2011, 14:16
Znowu ? ;o
Brak zdjęcia
0
cccc ~ bla bla nla_gość
IP: 82.160.xx7.xx1
Data: 17.03.2011, 11:14
co to za cenzor/.?
 
Brak zdjęcia
+1
mropenvitamine_gość
IP: 78.88.xx7.xx2
Data: 15.03.2011, 16:42
Po co budowac / remontowac budynek? Przeciez niedlugo CED skapituluje i otworzy swoje podwoje dla mas urzednikow.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew