Chcesz stworzyć młodzieżowy klub obywatelski? Nauczą Cię jak to zrobić

Fundacja Pokolenia zaprasza na dzień otwarty
Chcesz stworzyć młodzieżowy klub obywatelski? Nauczą Cię jak to zrobić
W ramach realizacji projektu "Wstrzel się w aktywność" Fundacja Pokolenia zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu tczewskiego do współpracy przy szeroko pojętej edukacji obywatelskiej. Fundacja jako doświadczony realizator licznych projektów aktywizujących młodzież proponuje kadrze i uczniom współpracę przy stworzeniu młodzieżowego klubu obywatelskiego.

- Razem z wyłonionymi w procesie naboru szkołami chcemy wprowadzić dobre praktyki współpracy międzysektorowej. - mówi Aleksandra Hotowy z Fundacji Pokolenia.

Proponowany projekt zakłada zaangażowanie edukatorów i mentorów, przy współpracy, z którymi w 8 wybranych w drodze rekrutacji szkołach stworzona zostanie młodzieżowa przestrzeń działania. Będzie to przestrzeń do planowania i realizacji wydarzeń, kształtowanych w kooperacji młodzieży, nauczycieli, władz samorządowych. Projekt klubów obywatelskich zakłada stworzenie dobrych praktyk i przekazywanie ich kolejnym młodym osobom.

- Przy zaangażowaniu szkół chcemy stworzyć młodzieży warunki do wszechstronnego rozwoju, zachęcać do podejmowania aktywności również poza szkołą. - dodaje nasza rozmówczyni.


Podstawowe założenia projektu to zwiększenie aktywności obywatelskiej i kompetencji społecznych wśród 80 osób w wieku 13-19 w ramach innowacyjnej ścieżki kształtowania wiedzy
i umiejętności społecznych, opracowanie autorskiego programu edukacyjnego, skierowanego do 8 szkół z województwa pomorskiego, zwiększającego wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji obywatelskiej, utworzenie młodzieżowych klubów obywatelskich, które wyspecjalizują się w jednej z tematyk przedstawionych w projekcie. W celu wzmocnienia umiejętności z zakresu aktywności obywatelskiej młodzież weźmie udział w klubie debatanckim i przygotuje wydarzenie podsumowujące projekt złożone z Sejmiku i Żywej Biblioteki. W trakcie projektu za sprawą konsultacji i wizyt studyjnych będą przenoszone dobre praktyki partycypacji młodzieżowej i współpracy między NGO, młodzieżą a biznesem przez udział partnera zagranicznego ze Słowacji. Celem proponowanych działań jest wzmocnienie umiejętności, autoprezentacji i komunikacji wśród młodzieży z obszaru 4 powiatów: sztumskiego, malborskiego, nowodworskiego oraz tczewskiego. Projekt umożliwia wymianę doświadczeń i umiejętności, daje młodzieży bazę szkoleniowo-warsztatową i wzmacnia poczucie odpowiedzialności w zakresie praw i obowiązków obywatelskich.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

  • andrew_gość

    04.09.2013, 09:18

    ciekawość - pierwszy stopień do... wiedzy :-)

    Czy matką Pani Aleksandry jest Pani Waja? Jak tak to fajnie, jak nie to też fajnie ;-)

    Odpowiedz
    IP: 195.191.xx0.xx6 
  • Waja Jabłonowska_gość

    04.09.2013, 13:00

    dziwna pasja

    Od dawna nie pracuję już w Fundacji, ale sa osoby/osoba, której pasją jest pisanie komentarzy dotyczących mojej rodziny, czy domniemanych powiązań rodzinnych w kontekście działalności Fundacji. Nie jest to ani prawdziwe ani interesujące, ani w żaden sposób nie odnosi się do treści zamieszczanych artykułów. Jestem ciekawa po co ktoś wypisuje bzdury, które niczego nie wnoszą i nie zawierają żadnej treści, no może poza złośliwością.

    Odpowiedz
    IP: 46.238.xx6.xx1 
  • łowca_gość

    04.09.2013, 18:18

    " młodzieżowy klub obywatelski"

    Najlepiej od razu klub platformy obywatelskiej.

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.