tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 19:01
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będzie zabawa dla dużych i małych w Strefie Animacji

Opublikowano: czwartek, 15.07.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Spędzasz lato w mieście, nie wiesz jak zapełnić wolny czas, szukasz ciekawego zajęcia? Weź udział w projekcie "Strefa animacji". To przedsięwzięcie, którego celem jest podjęcie działania aktywizacyjnego w przestrzeni publicznej miasta (tzw. strefach animacji) wobec osób starszych i integracja mieszkańców Tczewa, w szczególności dzielnicy Stare Miasto.

Każde spotkanie zaczyna się w Forum Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaziennej 5, skąd grupa przechodzi do wybranej "strefy animacji". Zaproszenie do udziału organizatorzy kierują szczególnie do dzieci i młodzieży, osób starszych spędzających lato w mieście. Działania pozwolą na naukę różnych technik animacji, wspólną zabawę w plenerze. Udział w działaniach jest bezpłatny! Osoby starsze skierowane będą do tworzenia i prowadzenia tematycznych zajęć na rzecz mieszkańców Tczewa, którzy wezmą udział w wybranej formie aktywności. Projekt zakłada prowadzenie działań w kilku "strefach animacji" w formie organizacji cyklicznych spotkań w przestrzeni miejskiej - w niecce przy ul. Łaziennej, na placu Hallera, na bulwarze nad Wisłą, w parku miejskim. Projekt jest realizowany w okresie od 12 do 29 lipca.

Działania w Strefie Animacji realizowane będą w 4 obszarach tematycznych:

1. strefa słowa, formy obrazu (organizacja teatru podwórka z udziałem dzieci ze świetlicy AKWARELKA przy Fundacji Pokolenia i osób starszych, pleneru malarskiego i graffiti na tkaninie, papieroplastyki - origami 3D); Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, co poniedziałek.
2. strefa ruchu (w ramach gimnastyki na świeżym powietrzu, miejskich przejazdów rowerowych, nordic walking, gry w boulle). Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, co wtorek.
3. strefa miejsca (w ramach warsztatów florystycznych i wspólnego z mieszkańcami sadzenia kwiatów w niecce przy ul. Łaziennej); Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, w każdą środę.
4. strefa gry (rozgrywki w gry planszowe i łamigłówki m.in. na placu Hallera). Zajęcia w tej strefie będą realizowane przez 3 tygodnie, co czwartek.

Projekt "Strefa Animacji" realizowany jest w partnerstwie pomiędzy Zarządem Miejskim Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tczewie, dofinansowany z budżetu Wojewody Pomorskiego w ramach wsparcia zadania z zakresu pomocy społecznej (ośrodki wsparcia).
drukuj
Artykuł przeczytano 1514 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Spacer przyjaźni pt. "Wielki hipnotyzer"
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew