tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 10:35
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Czy mieszkańcy ulicy Zygmunta Starego wygrają bój z ciężarówkami?

Opublikowano: piątek, 28.05.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 13

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wciąż nie znalazła rozwiązania sprawa mieszkańców ulicy Zygmunta Starego, którzy chcą, by po fragmencie drogi od ulicy Jagiellońskiej, do Żwirki - nie przejeżdżały tiry dowożące towar do suchostrzyckich sklepów. Ciężkie auta niszczą podziemną infrastrukturę, chodniki i ledwo wymijają się na wąskiej drodze. Mieszkańcy tej części Prątnicy mają już dość całej sytuacji.

O problemach właścicieli domków przy ulicy Zygmunta Starego pisaliśmy już na naszej stronie. Ich zdaniem, ciężkie auta skracają sobie drogę, jadąc z towarem do sklepów zlokalizowanych na Suchostrzygach. Podkreślają, że ciężkie samochody ledwo mieszczą się na wąskiej drodze, a na dodatek niszczą chodniki, a często podziemną infrastrukturę - m. in. studzienki kanalizacyjne. Efektem są też zalania piwnic w domkach i zapadnięte studzienki. Dlatego właściciele posesji zlokalizowanych tuż przy drodze, szukają ratunku u radnej Barbary Kamieńskiej, tym bardziej, że od tego roku droga zmieniła właściciela - magistrat przejął ją od Powiatowego Zarządu Dróg.

- Mieszkańcy sami proponują objazd - auta mogłyby przyjeżdżać ulicą Jagiellońską i Jagiełły, bądź Armii Krajowej. - wyjaśnia radna Barbara Kamińska - Największym utrapieniem są tam awarie studzienek - zalewają ulicę i piwnice. Na dodatek właściciele posesji pamiętają, że kiedy trwał remont "jedynki" to była to droga zamknięta dla ciężkich aut. Natomiast potem czasowo zniesiono to ograniczenie, powstała stacja paliw i nikt go nie odwiesił. Mieszkańcy często występowali w tej sprawie do różnych instytucji, ale bez skutku. Teraz mamy nadzieję, że uda się nam przywrócić to ograniczenie.

Mieszkańcy domków nie widzą nic złego w dopuszczeniu ruchu autobusów komunikacji miejskiej (przejeżdża tamtędy "czwórka"), ale nie chcą pod swoimi oknami ciężkich aut, które ich zdaniem skracają sobie drogę, jadąc do zlokalizowanych na Suchostrzygach dyskontów. Boją się, że ciężarówki nie tylko będą uszkadzać miejską ulicę, ale sprawią, że popękają również ich domy. Radna Kamińska nie jest dotąd zadowolona z odpowiedzi na swoje interpelacje - urzędnicy wyjaśniali jej, że trudno wprowadzać ograniczenia na jednej z bardziej strategicznych ulic na Suchostrzygach. Po ponownym wystąpieniu na forum Rady Miejskiej magistrat obiecał ponownie przeanalizować sprawę wprowadzenia ograniczenia tonażu dla tej części ulicy.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3303 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Uczeń - Mistrz
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (13)   Zmień kolejność
 
user_ico_hehehe
+1
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 28.05.2010, 08:27
Gil postawił centrum dystrybucyjne - czemu z niego nie korzystać ? Wszystkie większe aglomeracje na zachodzie nie wpuszczają ciężarówek 24 t do miast - tylko na obrzeża (są też wyjątki - Siemens Stadt w Berlinie), gdzie po przeładunku pojazdami o GMT 3,5 t rozwozi się do sklepów, zakładów itp, widać nam jeszcze daleko do takich rozwiązań ... swoją drogą - uprzedzając komentarze - to większość firm, zakładów itp. również mieści się poza miejscami zamieszkania, zostały wypchnięte z miast - co jest moim zdaniem bardzo dobre - umożliwiając swobodniejsze przemieszczanie się pojazdów osobowych i komunikacji miejskiej a jednocześnie usprawniając dostawy niezbędnych materiałów/towarów.
Brak zdjęcia
0
Tczew aglomeracją a Zygnunta Starego jego centrum? ~ Tirek_gość
IP: 213.158.xx9.xx2
Data: 29.05.2010, 00:57
Byłeś gdzieś jeszcze poza Berlinem? Od 30 lat jeżdżę "tirem" po Europie i okolicach. Naprawdę mało jest aglomeracji w starej unii gdzie nie mógłbym wjechać. O mieścinach typu Tczew nie wspominając. Pozdrowienia z ciężarówki stojącej w CENTRUM Sztokholmu!
 
Brak zdjęcia
+1
... ~ :)))_gość
IP: 89.200.xx8.xx7
Data: 29.05.2010, 22:48
Tirek - a widziałeś jak się konikami tam ścigali nasi ?? to było coś :), ale skoro robisz skandynawię to odsyłam Cię na zachód, tak jest trochę inaczej niż piszesz .......
 
Brak zdjęcia
+2
a_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 28.05.2010, 08:46
Przepchnac ruch ciezarowek na jagielly ? Czy Pani radna albo mieszkancy uwazaja ze zepchniecie ciezarowek z jednego zaludnionego obszaru domkow jdnorodzinnych do drugiego zaludnionego blokami jest wlasciwe ? Wyobrazac sobie w sasiedztwie szkoly gim 3 ciezarowki, do tego jezdzace pod oknami blokow? Chyba was p***zi
Brak zdjęcia
+1
ulice ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 28.05.2010, 09:07
Miasto absolutnie nie radzi sobie z ruchem samochodów osobowych. Tak więc podarujcie sobie jakiekolwiek regulacje w ruchu samochodów ciężarowych - przerasta to mozliwości percepcji urzędników. Pozdrawiam ka
Brak zdjęcia
+1
protest ~ mieszkańcy AK_gość
IP: 84.38.xx1.xx1
Data: 28.05.2010, 09:14
My, Mieszkańcy ulicy Armii Krajowej nie zgadzamy się na ruch pojazdów ciężarowych na tej ulicy, gdyż faktycznie jest to droga osiedlowa która przebiega pomiędzy blokami. Chcemy ograniczenia ruchu samochodów na tej ulicy.
Brak zdjęcia
0
nn_gość
IP: 94.254.xx1.xx6
Data: 29.05.2010, 15:30
od kiedy AK jest ulicą osiedlową?większej bzdury to już tu nie można było napisać?!
 
Brak zdjęcia
+2
poprostu ja_gość
IP: 84.38.xx6.xx7
Data: 28.05.2010, 10:53
Ludzie w ciągu dnia przejeżda tą ulica kilkanascie ciężarówek i wielkie halo robicie.Co wam te ciezarowki szkodzą.Uważam że większym problemem są szaleńcy rozpędzający swoje auto do 100 km/h no tej ulicy.
Brak zdjęcia
+2
to jest temat ~ Tcz18W
IP: 109.197.xx9.xx7
Data: 28.05.2010, 10:57
Miastu brak konkretnych rozwiązań jeśli chodzi o ruch samochodów.Powinny być ograniczanie jeśli chodzi o przepustowość ruchu ciężarówek na drogach osiedlowych.No bądź co bądź mieszkańcy płacą tam czynsze i w ogóle i maja prawo żądać aby im ciężarówki przy oknach nie dudniły..
Brak zdjęcia
+1
gosc 1_gość
IP: 84.38.xx9.xx2
Data: 28.05.2010, 17:42
Mam pytanie do pani radnej Barbary Kmiskiej czy jest zdrowa rozumu....? co to za sens przepychania ciezkich aut z jednej ulicy Zwirki na Jagielly czy na Armi krajowej smieszne innym mieszkancom dciazyc ale puscic na osiedla tak ta radna jest smieszna naj wiekszym zagrozeniem sa szalency na ul.Zwirki gdzie rospedzaja auta do 70-80 a nawet i maja 100 na gdzine rozpedone pojazdy a i motory tez,ta samo jest na ul.Jagiellonskiej czy Armi Krajowej a nawet i na osiedlu ul.Akacjowa 7,2,6 gdzie jest 20km/h a jada wiecej.A co do osiedla suchostrzygi a konkretnie ul.Akacjowej 6 jest tez dziora po zimie na ul.Akacjowej 7 a 4 jest na skrzyzowaniu zla nawieszchnia i sa olem na tym osiedlu tudzienki po zapadane nie pala sie wsystkie lampy itd.
Brak zdjęcia
+1
U mnie też u mnie też!! ~ A ja co?_gość
IP: 83.30.xx1.xx2
Data: 30.05.2010, 13:26
A ja mieszkaniec ulicy Czatkowskiej chcę aby całkowicie zamknąć ruch na tej drodze, a co mi tam xD (oczywiście nie dotyczy mieszkańców), i ja też mam argumenty, jeżdzą tędy ogromne tiry, osobówki jak wariaci, nie ma którędy iść pieszo, brak pobocze z jednej strony a z drógiej pseudopobocze) dzieci ze wsi do szkoły chodzą, a to przecie ledwo wiejska droga. Jak widać każdy by chciał aby akurat jego drogą było spokojnie. Z innej bajki gdzie te tiry czatkowską jeżdzą jak jest ograniczenie masy gdzieś dalej na wśiach? Pewnie do Czatków i spowrotem do Gdańska tędy nie jeżdzą:D
Brak zdjęcia
+2
ulica ~ Ludzik_gość
IP: 83.25.xx6.xx3
Data: 30.05.2010, 21:08
Witam Bez przesady. Mieszkam w okolicach i nie ma tam tak dużego ruchu, który by niszczył drogę. Wiadomo, że tiry nie powinny jeździć po uliczkach osiedlowych, ale ta ulica po pierwsze nie jest osiedlowa, a poza tym kilka tirów w tygodniu nikomu krzywdy nie zrobi. Zajmijcie się lepiej remontami dziurawych ulic, niż blokowaniem ruchu. Mieszkaniec Prątnicy
Brak zdjęcia
+1
buhaha ~ ;/_gość
IP: 78.88.xx8.xx8
Data: 31.05.2010, 16:39
a co mieszkańcy tej ulicy są lepsi? ja tez może sobie mogę "nie życzyć" jazdy tirów po mojej ulicy.... nie przesadzajcie! może niech tiry zaczną latać .... śmiechu warte te protesty
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew