Pieniądze
Tczew - Pomorzanie wybrali 7 projektów, które otrzymają granty w II edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

Pomorzanie wybrali 7 projektów, które otrzymają granty w II edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

Zakończyło się głosowanie w drugiej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, w którym oddano ponad 4,6 mln głosów. Spośród 410 projektów społecznych, Polacy wybrali te najlepsze, które zostaną zrealizowane. Każdy z laureatów otrzyma 5.000 zł, dzięki którym będzie mógł wcielić w życie swój pomysł i poprawić jakość funkcjonowania najbliższego otoczenia.

Na Pomorzu, dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:
„Ogród Terapeutyczny” zgłoszony przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Tczewa,
„Akademia Sportu Piłeczka” zgłoszony przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Piłeczka z Pruszcza Gdańskiego,
„Innowacyjna multimedialna świetlica wiejska w Miłoradzu” zgłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu,
„Bezpieczna Gdynia z PCK - nauka pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży” zgłoszony przez Oddział Rejonowy PCK w Gdyni,
„Zdrowie weź w swe ręce - zaufaj Siódemce” zgłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki z Chojnic,
„Bezpiecznie z PCK - nauka pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży” zgłoszony przez Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku,
„Festiwal KobieTY” zgłoszony przez Wejherowskie Centrum Kultury.

Łącznie na terenie województwa pomorskiego oddano ponad 190 tysięcy głosów.

„Decydujesz, pomagamy” to program, którego celem jest wsparcie organizacji oraz mieszkańców, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne mogły zgłaszać swoje projekty i walczyć o ich finansowanie. Tesco oraz Fundacja Tesco Dzieciom, organizatorzy programu, w tej edycji przeznaczyli na ten cel aż 750.000 zł. Zwycięzców w głosowaniu wybrali klienci sieci Tesco.

- Druga edycja programu „Decydujesz, pomagamy” utwierdziła nas w przekonaniu, że działania mobilizujące lokalne społeczności są potrzebne i dają wspaniałe rezultaty. Po raz kolejny jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wyjątkową różnorodnością zgłoszonych projektów oraz faktyczną znajomością potrzeb lokalnych społeczności. Z niecierpliwością i entuzjazmem czekamy na pierwsze realizacje - mówi Łucja Krzyżanowska z  Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.


Na projekty lokalnych organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych oraz grup nieformalnych można było głosować między 8 marca a 4 kwietnia br. we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych blisko siedemset projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 410 zgłoszeń, które walczyły o 145 grantów o łącznej wartości 750 000 zł. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 4,6 mln głosów.

Laureaci tegorocznej edycji to organizacje, które na co dzień dbają o rozwój i wsparcie środowisk lokalnych - edukują, integrują i wspierają mieszkańców, dlatego też zakres zgłoszonych projektów był bardzo szeroki. Największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne kierowane do dzieci, propagowanie zdrowego trybu życia i ochrona zdrowia oraz szeroko rozumiana poprawa funkcjonowania najbliższego otoczenia.

Wsparcia nigdy dość!

- Olbrzymie zainteresowanie drugą edycją programu „Decydujesz, pomagamy” jest najlepszym dowodem na to, że lokalne społeczności wiedzą w jaki sposób zmieniać swoje sąsiedztwo, aby żyło się w nim lepiej. Wiosną tego roku rusza już trzecia edycja naszego programu. Wierzymy, że po raz kolejny otrzymamy projekty, które zaskoczą nas twórczymi pomysłami. - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco Dzieciom- Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej trzeciej edycji - dodaje

Jak zapowiadają organizatorzy, III edycja „Decydujesz, pomagamy” wystartuje już 15 maja br. Wtedy rozpocznie się etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych. Zasady programu pozostają bez zmian - swoje pomysły zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne. W ramach trzeciej edycji przyznanych zostanie 125 grantów w wysokości 5.000 zł.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

W przypadku pytań dotyczących zgłoszenia do programu można kontaktować się z biurem programu - Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia: telefon: 22 100 55 93
e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl

Drukuj
Prześlij dalej