tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 05:28
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

W kwietniu ruszy przebudowa ulicy dla poprawy bezpieczeństwa

Opublikowano: Środa, 17.02.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Przedstawiciele tczewskiego starostwa podpisali w Urzędzie Wojewódzkim umowę na rozpoczęcie drugiego etapu przebudowy ulicy Kościuszki w Pelplinie. Jest to zadanie, na którego realizację powiat tczewski wspólnie z gminą Pelplin, uzyskał wsparcie w ramach Narodowego Programu Przebudowa Dróg Lokalnych. Remont ma ruszyć jeszcze w kwietniu tego roku.

Projekt pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej - ulicy Kościuszki w Pelplinie (2886G) - etap II" polega na przebudowie ok. kilometrowej drogi. Roboty będą polegały na wykonaniu nowej nawierzchni drogi 936,20 mb, przebudowie chodników i zjazdów do posesji, budowie nowego oświetlenia i kanalizacji deszczowej, usunięciu kolizji z istniejącym uzbrojeniem oraz wycince 25 drzew oraz 15 m2 żywopłotu. Realizacja zadania ma przyczynić się do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, zaś wycięcie drzew oraz kilkunastu metrów żywopłotu zwiększy poprawę widoczności na drodze. Z kolei wykonanie przejścia dla pieszych i specjalnego oświetlenia oraz zamontowanie barier energochłonnych zapewni bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczęszczających do zlokalizowanego przy ul. Kościuszki kompleksu szkół.

- Ważny jest również fakt, że całkowita wymiana nawierzchni drogi przyczyni się do skrócenia czasu przejazdu na tym odcinku o około 28 sekund, poprawi płynność ruchu, komfort jazdy, wpłynie znacząco na odciążenie ruchu na głównych ulicach Pelplina, stanowiąc alternatywne połączenie z centrum miasta. - cieszy się starosta tczewski, Witold Sosnowski.

Po zakończeniu modernizacji ulicy Kościuszki Gmina Pelplin przy współpracy Komendy Policji w Tczewie deklaruje montaż radaru drogowego w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkownikom ww. ulicy. Tylko w latach 2008- 2009 na ul. Kościuszki wydarzyło się w wskutek złej nawierzchni i przekraczaniu prędkości 6 kolizji drogowych, w wyniku czego jedna osoba doznała obrażeń ciała. Jednocześnie cały odcinek przebudowanej ulicy powiatowej zostanie oznakowany znakami pionowymi i poziomymi, a zwłaszcza uwrażliwiających kierowców na miejsca szczególnie zagrożone w okolicy obiektów użyteczności publicznej. W chwili obecnej w Pelplinie ruch pasażerski i ciężarowy w zakresie połączeń z drogami powiatowymi i wojewódzkimi odbywa się przez ulicę Kościuszki. Droga ta wymaga natychmiastowego dostosowania parametrów technicznych do obecnego natężenia ruchu wynoszącego około 1852 pojazdów na dobę, przy jednoczesnym corocznym wzroście natężenia ruchu.

- Droga powiatowa nr 2886G jest jedynym możliwym dojazdem mieszkańców miasta i gminy Pelplin do budynków użyteczności publicznej, takich jak na przykład: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, zespół szkół ponadgimnazjalnych, liceum, gminny ośrodek kultury oraz do zlokalizowanych przy ulicy Kościuszki w Pelplinie lokalnych centrów biznesu, takich jak: handel, usługi budowlane, gastronomiczne, drobne usługi.- dodaje wicestarosta, Adam Kucharek.

Szacunkowa ilość osób bezpośrednio korzystających z drogi powiatowej nr 2886G - ulicy Kościuszki w Pelplinie to około 16,5 tys. mieszkańców gminy Pelplin. Ponadto przebudowa drogi powiatowej nr 2886G poprawi dojazd pojazdów uprzywilejowanych, wpłynie pozytywnie na równomierny wzrost atrakcyjności turystycznej zarówno miasta Pelplina, jak i całego powiatu tczewskiego. Podpisana 11 lutego br. umowa możliwi kompleksowe przebudowanie ulicy Kościuszki w Pelplinie, bowiem 26 stycznia br. starosta i wicestarosta podpisali umowę z marszałkiem województwa pomorskiego na pierwszy etap przebudowy ww. drogi.

- Przebudowa ul. Kościuszki będzie skomplikowanym przedsięwzięciem, zarówno pod względem prowadzonych robót budowlanych, jak też organizacyjnym, jednak po zakończeniu prac, które będą trwały około 1,5 roku, mieszkańcy Pelplina i całego powiatu będą mogli cieszyć się kompleksowo przebudowaną drogą
- podkreśla starosta.

Podczas spotkania z wojewodą pomorskim Romanem Zaborowskim starostowie powiatów przekazali podziękowania za dofinansowanie, dzięki któremu zostanie wyremontowanych w tym roku 199 km dróg w woj. pomorskim. Adam Kucharek podkreślił jak ważne jest, aby kolejne wnioski o dofinansowanie dróg powiatowych nie faworyzowały tylko większych aglomeracji, ale dawały również szansę mniejszym miejscowościom. Tam bowiem są największe problemy drogowe. Dodał, że najistotniejszym czynnikiem tzw. schetynówek powinna być zamiana dróg gruntowych, zarówno gminnych jak i powiatowych, na przejezdne i utwardzone drogi umożliwiające ich bezpieczne użytkowanie.

Dodajmy, że dofinansowanie z budżetu państwa dla drugiego etapu przebudowy pelplińskiej ulicy wyniesie nieco ponad 2 mln zł, natomiast łączny wkład własny 2,8 mln zł - w tym udział Gminy Pelplin 610 tys. zł i powiatu tczewskiego ok. 2,2 mln zł. Rozpoczęcie robót ma nastąpić w połowie kwietnia, zaś zakończenie pod koniec listopada tego roku.
drukuj
Artykuł przeczytano 4358 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Hieronim Bosch. 500. rocznica śmierci
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
` ~ x_gość
IP: 83.11.xx1.xx4
Data: 17.02.2010, 00:05
a gratis rondo dostaniecie ! Już można się bać : patrz Tczew - płynność ruchu, bezpieczeństwo itd
Brak zdjęcia
+2
K_gość
IP: 194.165.xx8.xxx
Data: 17.02.2010, 07:07
Przy wyjeździe z Kościuszki mają świetne rondo. Tak małe, że trudno uznać jego funkcjonalność. To raczej skrzyżowanie z maleńką wysepką na środku. Ale oznakowanie, że to rondo - jest!
 
Brak zdjęcia
0
Rondo w Pelplinie ~ Daroo_gość
IP: 213.17.xx3.xx8
Data: 18.02.2010, 17:56
Hee, to "rondo" wygląda jak talerzyk położony na skrzyżowaniu, albo studzienka kanalizacyjna. Tego nie da się objechać osobówką a co dopiero większym pojazdem:) Swoją drogą, ciekawe kto zgarnął pieniądze za tą inwestycję (rondo).
 
Brak zdjęcia
-2
Gwajer_gość
IP: 84.38.xx5.xx0
Data: 17.02.2010, 08:41
Wymienią nawierzchnię, co skróci czas przejazdu o 28 sekund, a następnie zostanie postawiony znak ograniczający prędkość do 30km/h ;)
Brak zdjęcia
-2
informuje ... ~ Megatron _gość
IP: 88.199.xx7.xx9
Data: 17.02.2010, 21:56
No proszę dwóch największych fachowców podpisuje dokumenty, ahh te zasługi którymi się na wzajem obdarzają coś pięknego... no ale idą wybory... a może nie ? Ciekawe kto jaki stołeczek dostanie... ja myślę że Wódz pewnie będzie się pchał na prezydenta, a geolog na hmmm.... lepiej na emeryturę ;)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew