tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 16:11
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Zespół dworsko-parkowy w Wielkich Wyrębach odzyska dawny blask

Opublikowano: Środa, 01.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Włodarze powiatu tczewskiego podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę o dofinansowanie projektu "Rewitalizacja zespołu dworsko-parkowego DPS w Wielkich Wyrębach". Dzięki unijnym środkom teren wokół Domu Pomocy Społecznej ma odzyskać dawny blask.

Marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, podczas uroczystego podpisania umów, w którym uczestniczyli starosta i wicestarosta tczewski, mówił:

- Te projekty może nie są wielomilionowe, ale wyróżniają się jednym bardzo ważnym aspektem - pobudzają aktywność społeczną.

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja zespołu dworsko-parkowego otaczającego DPS w Wielkich Wyrębach. Prace obejmują pd.-wsch. część parku o pow. 10410,00 m2 (budowę alejek, montaż oświetlenia i małej architektury). Przeprowadzone zostaną też szkolenia dot. pielęgnacji zieleni (20 osób, 20 godzin) oraz impreza dla mieszkańców na zakończenie projektu, która ma zaangażować społeczność lokalną w realizację projektu. Realizacja projektów pozwoli na organizację wydarzeń kulturalnych i społecznych, czym przyczyni się do zwiększenia integracji i aktywizacji mieszkańców Wielkich Wyrębów i gminy Gniew. Planowany termin rozpoczęcia realizacji projektu to kwiecień 2011 r., natomiast zakończenia listopad 2011 r. Całkowita wartość realizacji projektu to: 373 784.33 zł.
drukuj
Artykuł przeczytano 2867 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
ZEGAR SŁONECZNY_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 01.09.2010, 08:06
DLACZEGO U NAS ZAMIAST REWITALIZACJI PARKU WYDAŁO SIĘ 200 TYSIECY ZŁOTYCH NA ZEGAR SŁONECZNY ?! Za te pieniadze moznaby postawic 20 kamiennych posągów z piaskowca albo wyremontowac wiekszosc alejek. Niech mi powiedza wlodarze ile tutaj kosztowal kazdy element ? Pomaranczowa blacha i srebrny pal? nawet odloiczajac 100 tysiecy za projekt nie wychodzi
Brak zdjęcia
-4
Zegar Sóneczny ~ Tczewiani_gość
IP: 83.25.xx3.xx1
Data: 01.09.2010, 15:24
Osle czytaj zde zrozumieniem wiadomosci Tcz.pl wyadali ponad 300 tys zl
Brak zdjęcia
-1
brawo ~ max_gość
IP: 109.207.xx0.xx6
Data: 01.09.2010, 21:56
Brawo Panie Sosnowski pozyskiwanie funduszy to już jest normą w Starostwie.W dalekich Wyrębach o których nikt pewnie nie wie ,że istnieją ,przeznaczyć takie pieniądze to naprawdę ludzki pomysł. Zapewne nikt tego parku z mieszkańców Tczewa nie zobaczy , bo nie będzie się chciało pojechać. I zapewne mało kto wie ,że w Domu Pomocy Społecznym w Wyrębach tworzone to jest dla tych właśnie mieszkających tam pokrzywdzonych przez los biednych ludzi. Trochę serca im się naprawdę należy. I to SERCE ma Sosnowski ! Niech mi ktoś powie ,że to pod publiczę , dla poklasku, dla taniej popularności... Czekam na komentarze mądrali .........
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew