tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 11:37
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Wiedzą, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

Opublikowano: wtorek, 06.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Tczew -


Rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym są podstawą, szczególnie gdy polskie drogi są sceną, na której rozgrywa się tysiące tragedii. W akcji edukacyjnej "Bezpiecznie do szkoły" wzięło udział aż 150 uczniów klas pierwszych z gminy Gniew.

Spotkanie rozpoczął Jakub Cybura, prezes spółki Inwest-Kom, będącej zarządcą dróg gminnych, a zarazem realizatorem przewozów szkolnych.

- Jako zarządca czujemy się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do szkół na terenie gminy Gniew. Dlatego też zaprosiliśmy Was na to spotkanie, abyście zapoznali się z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drogach - mówił przedsiębiorca.

W przedsięwzięciu udział wzięli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, organizując gry i zabawy dla dzieci. Mundurowi przeprowadzili konkurs z maluchami, dotyczący zasad prawidłowego przechodzenia przez ulicę, znajomości telefonów alarmowych i zasad poruszania się po drogach. Wydarzenie było też wspaniałą okazją, by rozstrzygnąć konkurs plastyczny dla uczniów, który rozpoczął się już w październiku.

- Otrzymaliśmy dziesięć pięknych prac, które miały zobrazować swoją wizję bezpiecznej drogi do szkoły. Dodatkowo nasza spółka, jako organizator przewiduje wykorzystanie prac, jako inspiracji do ozdobienia szkolnych autobusów - opowiadał Rafał Kwiatkowski, specjalista ds. zamówień publicznych, ubezpieczeń i projektów w firmie Inwest-Kom. Wszystkie pierwszaki otrzymały nagrody związane z bezpieczeństwem, czyli kaski i lampki do rowerów, odblaskowe smycze, kamizelki i opaski oraz kodeksy drogowe.

Gośćmi, którzy pojawili się na spotkaniu byli też przedstawiciele Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Gdańska. Ostatnim punktem spotkania był występ aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych "ART-RE" z Krakowa z nowatorską adaptacją baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm. W baśniową treść wplecione zostały zasady ruchu drogowego, które umożliwiły dzieciom poznanie na przykład podstawowych znaków drogowych. Z uwagi na potrzebę kształtowania u dzieci właściwych nawyków i nauczania ich prawidłowych zasad i zachowań w różnych sytuacjach na drodze, organizatorzy zapewnili, że kolejna edycja akcji będzie miała miejsce na pewno w przyszłym roku. W organizacji wydarzenia organizatorów wsparli swymi zasobami OSP Gniew i Stowarzyszenie Centrum Aktywnych-Gniew.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 1392 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
user_ico_jurek16
+1
bezpiecznie dotrzeć do szkoły ~ jurek16
Uż. zarejestrowany
Data: 06.12.2011, 15:33
taka edukacja powina być stałym bywalcem szkół jak i pruby ewakułacji dzieci i nauczycieli z stanie pożaru - zagrożenia spróbujmy to nie jes drogie a przyniesie skutek pzytywny
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 83.26.xx9.xx2
Data: 20.03.2012, 20:12
fajne
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew