tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 05:31
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Sesje Rady Miejskiej wrócą na szklane ekrany?

Opublikowano: poniedziałek, 12.04.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Najprawdopodobniej na antenę lokalnej telewizji TeTka powrócą transmitowane na żywo sesje Rady Miejskiej. Tczewscy radni muszą znaleźć 9,6 tys. zł. dla operatora na prowadzenie usługi. Jest już nawet pomysł, skąd wziąć te pieniądze.

O sprawie braku transmisji obrad tczewskich rajców w lokalnej telewizji TeTka pisaliśmy już na naszych łamach. Jeszcze podczas lutowych obrad radny Zbigniew Urban wyjaśniał kolegom z miejskiego gremium, że zgłaszają się do niego mieszkańcy zdziwieni brakiem relacji. Mówił wtedy m. in., że tczewianie podejrzewają, że sesje emitowane na żywo zniknęły z ramówki TeTki, bo... widać bałagan, jaki panuje na sesji. Temat powrócił również w marcu. Wiele wskazuje na to, że sesje powrócą, jeśli uda się znaleźć odpowiednie środki dla operatora. Dotąd TeTka otrzymywała 500 zł za archiwizację każdej sesji. Według nowych ustaleń dwie godziny transmisji odbywałyby się w ramach archiwizacji - każda kolejna godzina usługi kosztowałaby dodatkowe 300 zł. Jedna sesja trwał około 6 godzin, zatem transmisja "live" wyniosłaby 1200 zł. Do końca roku trzeba by zatem zabezpieczyć 9,6 tys. zł. Jest już nawet pomysł, gdzie szukać tych pieniędzy - są bowiem jeszcze wolne środki w budżecie Rady:

- Proponuję przeznaczyć dla telewizji 5000 zł z puli przeznaczonej na szkolenia, a 4600 zł z kasy wyznaczonej na podróże służbowe - mówił podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miejskiej, Włodzimierz Mroczkowski - Zbliża się koniec kadencji i myślę, że ani na żadne szkolenia, ani w podróże służbowe jeździć już nie będziemy. Jeżeli wyrazicie państwo zgodę, od przyszłej sesji wraca transmisja na żywo.

Tymczasem część radnych uważa, że transmisje na żywo to doskonały pomysł, ale pojawiają się i głosy, że rada mogłoby obejść się bez pojawiania się na ekranach telewizorów w każdy ostatni czwartek miesiąca.

- Dla mnie jest bez znaczenia, czy widzę sesję w czwartek czy w sobotę. Tym bardziej, że w czwartek to dzień roboczy, a w sobotę jest weekend i można spokojnie oglądać obrady. Zresztą ci, którzy chcą widzieć sesję na żywo, mogą przecież przyjść do urzędu. A tu proszę zobaczyć, ile jest wolnych krzesełek. - mówił podczas marcowych obrad Brygida Genca z PO.

Teraz wszystko w rękach radnych, którzy zdecydują o przesunięciu środków podczas pracy w komisjach. Szef telewizji TeTka, Adam Przybyłowski, w ostatni piątek złożył już swoją ofertę w Urzędzie Miejskim.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1730 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
bez przetargu z wolnej ręki? ~ baniak_gość
IP: 84.38.xx3.xx1
Data: 12.04.2010, 07:39
A dodatkowym warunkiem jest posiadanie TV Telkab, której nie mam :(, więc nie będę mógł oglądać sesji Rady Miejskiej. Kwota jednak odpowiada możliwości udzielenia zamówienia z wolnej ręki...
Brak zdjęcia
0
gosc_gość
IP: 195.191.xx0.xxx
Data: 12.04.2010, 08:29
chodza plotki ze TeTka w ramach transmisji live chce tez robic transmisje na zywo w internecie...
Brak zdjęcia
0
lepszy obraz na żywo niż tandetne zdjęcia ~ pusty baniak_gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 12.04.2010, 08:52
emisja w kablówce nie wyklucza emisji w internecie niech użyją wszystkich możliwości niech podpisuja wszelkie umowy niech wszystko jest jasne
Brak zdjęcia
+1
jeszcze jedna ~ podróż_gość
IP: 83.25.xx8.xx3
Data: 12.04.2010, 09:30
mamy dla was jeszcze jedną podróż z służbową - z urzędu na ZAWSZE !!!!!
Brak zdjęcia
0
mi tam się moje zdjecia podobają ~ baniak_gość
IP: 84.38.xx3.xx1
Data: 12.04.2010, 10:43
Budzi kontrowersje zasięg i kwoty.
user_ico_hehehe
+1
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 15.04.2010, 10:12
z kamerą wśród zwierząt :)))
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew