tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 04:27
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Zmiany w dopłatach do żłobków - stała kwota bez względu na nieobecności

Opublikowano: czwartek, 09.02.2012, 00:10. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewscy radni zdecydowali, że miesięczna miejska dotacja na dziecko objęte opieką w żłobku będzie stała i niezależna od dni nieobecności dziecka w placówce. Rajcy podjęli stosowaną uchwałę w tej sprawie podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Zgodnie z ustawą o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 podmioty prowadzące żłobek mogą otrzymywać na każde dziecko objęte opieką w placówce dotację celową z budżetu gminy. W Tczewie w drodze uchwały wysokość dotacji Rada Miejska ustaliła na 200 złotych miesięcznie. Niestety, w przyjętym w listopadzie ub. roku dokumencie pojawił się zapis dotyczący pomniejszania dotacji w przypadku nieobecności dziecka w żłobku.

- Dopłata w wysokości 200 zł rzeczywiście jest, ale za każdy dzień nieobecności dziecka rodzic musi zapłacić, ponieważ miasto dofinansowuje pobyt dziecka w żłobku, ale dosłownie pobyt... Jeśli dziecko jest chore, rodzic musi zapłacić dodatkowo za każdy dzień nieobecności! Dotychczas płaciłam 600 zł za żłobek, od stycznia jest dofinansowanie w wysokości 200 zł, czyli powinnam płacić 400 zł, ale jeśli w styczniu moja córka przez 5 dni będzie chora i nie będzie mogła chodzić do żłobka z oczywistych względów, to będę musiała dopłacić 50 zł! Jeśli będzie chora cały miesiąc to będę zmuszona dopłacić 200 zł! I gdzie tu dla mnie oszczędność? - pytali niedawno na naszym forum rodzice maluchów.

Dlatego teraz postanowiono, że miesięczna dotacja na dziecko objęte opieką w żłobku będzie stała i niezależna od dni nieobecności dziecka w placówce. Stosowną uchwałę podjęto podczas styczniowej sesji:

- Zmiana dotyczy tego, że za nieobecność dziecka w żłobku miało się potrącać jedną dwudziestą. Wywołało to spore zamieszanie, jeżeli chodzi o obliczanie kosztów i odpłatności, dlatego padały wnioski o zmianę istniejącego stanu rzeczy. Bardzo dziękuję za przychylność panu prezydentowi - zmiana usprawni wszystkim prace i będzie otwarciem na politykę prorodzinną, o której się dużo mówi - podkreślała po przyjęciu uchwały wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Barbara Kamińska.

Dodajmy, że do rejestru żłobków funkcjonujących w Tczewie wpisane zostały kolejne placówki. Oprócz żłobka "Melodica" przy ul. Kubusia Puchatka, zarejestrowały się żłobek "Twoja niania" z ul. Piaskowej oraz Klub malucha "Małe Jagódki" przy al. Zwycięstwa. Placówka przy ul. Kubusia Puchatka oferuje 15 miejsc (w tej chwili jest 11 dzieci), przy ul. Piaskowej - 15 miejsc (obecnie jest 13 dzieci), zaś przy al. Zwycięstwa - 47 miejsc (jest (17 dzieci).
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2713 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - PUP Tczew
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
user_ico_tczewi@nka
+1
super - nareszcie coś pozytywnego!!! ~ tczewi@nka
Uż. zarejestrowany
Data: 09.02.2012, 16:34
Bardzo się cieszę, ponieważ jak córeczka skończy roczek (za 5 miesięcy) pewnie będę musiała ją oddać do żłobka i szukać pracy, a 200zł na ulicy nie leży, szczególnie jeśli nie zarabia się kroci.
Brak zdjęcia
0
mama2_gość
IP: 109.197.xx8.xx6
Data: 09.02.2012, 20:34
W KLUBIE MALUSZKA MAŁE JAGÓDKI nawet po dofinansowaniu z miasta 200 zł na dziecko kwota do uregulpwania nie uległa zmianie a wiec rodzice tego nie odczuwają.
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 109.207.xx8.xx0
Data: 09.02.2012, 22:14
należy to zgłosić do Urzędu Miasta, gdyż dofinansowanie nie jest dla placówek tylko rodziców.
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew