tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 07:46
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Konno po Kociewiu - są środki na oznakowanie tras

Opublikowano: wtorek, 13.04.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Trwają prace nad stworzeniem profesjonalnego produktu turystyki aktywnej Kociewia. Po styczniowej starogardzkiej konferencji podsumowującej rok pracy w tym kierunku, przyszedł czas na pierwsze, przedsezonowe spotkanie robocze "Kociewia na 4 Kopyta". Niedawno udało się pozyskać ministerialne środki, które zostaną przekazane m. in. na przygotowanie oznakowania tras jeździeckich.

W piątkowe przedpołudnie, 26. marca, uczestnicy przedsięwzięcia zjechali się do Kręgskiego Młyna pod Starogardem Gdańskim. Nad Wierzycą, u Zdzisława Drężka (jednego z jeździeckiej braci), LOT KOCIEWIE przedstawiła swoje już w 100 procentach pewne działania na najbliższe miesiące.

- "Kociewie na 4 kopyta" zostało docenione i odpowiednio wycenione przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z ministerialnego konkursu grantowego LOT KOCIEWIE pozyskała fundusze na oznakowanie dalszych fragmentów tras oraz niemieckojęzyczną promocję całości projektu w Internecie i w publikacjach wydawniczych. Ponad 30 tysięcy złotych zostanie zainwestowanych w "K4K" - to nie podlegało dyskusji. - informują przedstawiciele LOT "Kociewie".

Pozostałe punkty harmonogramu spotkania były już propozycjami biura Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, skierowanymi do współpracujących partnerów. Wynikiem prezentacji, rozmów dyskusji są kolejne pomysły polepszające m.in. rozpoznawalność "Kociewia Końskiego" wśród gości, turystów, klientów. Możliwe, że już niebawem nad naszymi padokami i stajniami zaczną powiewać sporych rozmiarów flagi z logiem "Kociewia na 4 kopyta":

- Projekty są stworzone, wstępna wycena także, zatem czas na ostateczne decyzje. Starania zmierzające ku integracji projektu, dotyczącą także zakupu jednakowych stojaków wystawienniczych, na których prezentowałyby się wydane przez LOT KOCIEWIE katalogi turystyki jeździeckiej oraz mapki z naniesionymi szlakami oraz pełną bazą teleadresową. Odrobina marketingu na europejski rynek zachodni to tylko zwiastun. LOT KOCIEWIE wyznaje zasadę, iż nie sposób prawdziwie zapraszać gości, turystów, klientów, jeśli sami siebie dobrze nie znamy. Najważniejszą decyzją piątku w Kręgskim Młynie jest wybrana data 23-24 czerwca. W tych dniach, z wewnętrzną promocją "Kociewia na 4 kopyta", przejedzie przez Nasz Region rajd koński LOT KOCIEWIE i Kociewskich Koniarzy.
O jego szczegółach cała grupa będzie finalnie dyskutować ponownie - tym razem 18 maja w Dunajkach u Pani Łucji Neugebauer.
- dodaje LOT.

Wszystkich detalicznych informacji dotyczących "Kociewia na 4 kopyta" udzieli oraz wiele materiałów reklamowych przekaże:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 58 531 37 41
info@kociewie.eu
 
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2157 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - W Tczewie dziękowano za Dni Młodzieży
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
user_ico_pingapinga
+2
pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 13.04.2010, 07:01
muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta informacja. w końcu doczekaliśmy się świeżego pomysłu na uatrakcyjnienie regionu. być może jazda konna nie jest popularnym hobby, ale powyższy artykuł jest pierwszym krokiem aby to zmienić. jest w okolicy kilka stadnin - myślę że to krok w dobrym kierunku, a przynajmniej interesującym kierunku.
Brak zdjęcia
-1
Bzdura ~ zenek_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 13.04.2010, 18:16
Końskie trasy... Pic na wodę, fotomontaż, bzdura ma resorach! W okolicy Tczewa jest mnóstwo ścieżek rowerowych, wzdłuż jezior, przez lasy itd. Ścieżki są oznakowane. Do korzystania z nich potrzebny jest tylko rower, który jest ogólno dostępnym środkiem lokomocji. Z pewnością dużo, dużo łatwiej niż koń. Sądzę, że posiada go 75% mieszkańców. I co z tego?! Ścieżki te są kompletnie puste! Zastanówmy się teraz, kto będzie korzystał z tras jeździeckich. Jazda konna nie należy do tanich sportów. No chyba, że miasto ma zamiar wypożyczać za free konie niedoświadczonym mieszkańcom. Pomysł z cyklu: „róbmy coś żeby nie mówili, że nie robimy"
 
user_ico_Łukasz
-3
ups ~ Łukasz
Uż. zarejestrowany
Data: 13.04.2010, 09:24
a kto będzie sprzątał po koniach? Straż miejska? ;)
user_ico_hehehe
-2
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 15.04.2010, 10:13
konie mają torby od strony zadu, wiec kłopotu nie będzie, a i nawóz dla działkowców jak znalazł :)
 
Brak zdjęcia
0
jakich stadnin? ~ gniady_gość
IP: 109.207.xx9.xx0
Data: 13.04.2010, 17:58
nie ma to jak laicy-w okolicy nie ma ŻADNYCH STADNIN, są stajnie. może zacznijcie kochani od nabrania ciut, minimum wiedzy o koniach stajniach stadach i stadninach, a potem zabierzcie się za jadę po okolicach... po których i tak lasami jeździ się konno. po drugie-co do sprzątania po koniach-kłania się brak wiedzy o fizjologii-po lasach straż miejska chyba nie będzie sprzątać naturalnego nawozu? a jak myślisz-jak często koń wydala odchody? Co do inicjatyw "końskich" wszystkie są dobre, byle były robione z głową i odrobiną wiedzy o całym temacie końskim....
user_ico_pingapinga
0
pingapinga
Uż. zarejestrowany
Data: 14.04.2010, 13:18
sądząc po nicku - stary z ciebie koniarz - z zasady czepiał się będziesz profesjonalnego nazewnictwa. nie mniej jednak jest kilka miejsc na Kociewiu - niech będzie Stajni. oczywistym jest też fakt, że po leśnych duktach jeździ się konno. ale stworzenie szlaków - choćby tylko z nazwy - bo szlaki już są, spowoduje sformalizowanie rekreacji w regionie. a to krok w dobrą stronę. zacznijmy od szlaków, potem przyjdzie czas na kolejne stajnie i rekreacje konna. a nie tak jak z nieszczęsnymi rowerami w Tczewie. pierw kupmy rowery, niech ludzie jeżdżą, a ścieżek brak, lub są krótko mówiąc minimalistyczne.
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew