Wraca odpłatność za miejski szalet

Toaleta (fot. tcz.pl)
Wraca odpłatność za miejski szalet
Wkrótce wróci odpłatność za korzystanie z nowego szaletu przy ulicy Wyszyńskiego. Mechanizm pobierający pieniądze został wcześniej zniszczony przez wandali.

Niedawno informowaliśmy o tym, że obskurną podziemną toaletę na ulicy Wyszyńskiego, zastąpił nowy bezobsługowy szalet. Długo jednak Tczew nie nacieszył się z ubikacji, choć takie urządzenia z powodzeniem funkcjonują np. w Starogardzie, czy Pruszczu. Tczewscy złodzieje i wandale wzięli sobie jednak to urządzenie na celownik. Usiłowali m. in. okraść szalet - psuty był mechanizm, dlatego Zakład Usług Komunalnych zdecydował się na niepobieranie opłat. Wkrótce jednak wrócą.

- Mechanizm będzie naprawiony, a aby zapobiec chuligańskim wybrykom, zostanie wzmocniony monitoring w tym rejonie - mówi Przemysław Boleski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych.


Skorzystanie z toalety nadal będzie kosztować złotówkę. ZUK dodaje, że automat nie wydaje reszty.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

  • miki_gość

    21.12.2016, 09:23

    ...

    News roku 2016 sracz znowu płatny w TVP jeszcze to dajcie

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx0.xx3 
  • Kamil_gość

    21.12.2016, 09:45

    Co na to powiatowy KOD. Czy już gotowy do marszów i blokady WC?

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx8.xx2 
  • 5w45h_gość

    21.12.2016, 12:41

    Demokracja jest zagrożona - darmowe kible dla wszystkich ! Kodzie przybywaj i okupuj ten kibel aby był dalej bezpłatny

    Odpowiedz
    IP: 83.23.xx0.xx6 
  • Tczewianin_gość

    21.12.2016, 14:33

    Bezpłatne szalety miejskie

    A według mnie szalet powinien zostać bezpłatny. W Tczewie brakuje miejsc by człowiek mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne bezpłatnie a potem straż miejska każe mandatami za załatwianie się w przysłowiowym krzaczku

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx3.xx3 
  • Gośśćć_gość

    21.12.2016, 16:28

    można rozsądniej

    W sprawie toalet publicznych mam inne spostrzeżenie. Skoro jest to przybytek normalny, wynikający z potrzeb fizjologicznych, powinien być wykonany w sposób technicznie trwały i na bieżąco sprzątany - doglądany. Nie powinna być pobierana opłata za korzystanie z niego. Utrzymanie infrastruktury wynikać także powinno z pobranych podatków (pracujesz - płacisz podatek). Ten kto nie pracuje, nie zarabia, więc nie płaci podatków, a sikać i kupkę robić musi. Nie ma więc innej możliwości (gdy nie ma 1 zł), jak pójście w tzw. "krzaki". Co bardziej opłaca się, tolerowanie tzw. "krzaczków", czy być otwartym na normalność, czy ścigać przez Straż Miejską, "sikającyc" po "krzakach" i mimo wszystko tolerować smród, higienę otoczenia. Rozsądny gospodarz miasta (w mojej ocenie), w oczywistej społecznej kalkulacji, zapewniłby dostęp do toalet dla wszystkich i zapewniłby bieżące ich sprzątanie, a nie chwaliłby się, że w innych miastach odpłatne komunalne toalety funkcjonują. Do podjęcia jednak decyzji o innym rozdysponowywaniu zasobów finansowych miasta, (zawsze za małych) wymagana jest odwaga i otwartość na potrzeby osób poruszających się po mieście i nieco inne rozdysponowywanie budżetu miejskiego. Pobieranie opłaty to najprostsza droga ale zaprzeczająca logice gospodarza miasta. Moim zdaniem, o ile nie jesteśmy na etapie lepszego standardu, pilnie należałoby rozstawić toalety tzw. przenośne, w wielu innych miejscach miasta, oznakować ich miejsca i je utrzymywać w minimum sanitarnym - to też kosztuje. Ale czy nie bardziej społecznie byłoby to potrzebne jak inne wydatki na utrzymanie miasta ?. Dopiero, gdy będzie standard w otoczeniu, można zainwestować w bardziej cywilizowane toalety do wyboru - za odpłatnością. Nie popieram dewastacji, ale czy omawiany przykład nie powinien przyczynić się do zastanowienia decydentów, że najpierw standard a dopiero coś lepszego za pieniądze. Dla gospodarza miasta może to temat wstydliwy, ale w mojej ocenie, wynikający ze społecznego zapotrzebowania - za pieniądze coś lepszego, gdy zapewniony jest standard potrzeb fizjologicznych osób poruszających się po mieście.

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx6.xx2 
  • Max_gość

    22.12.2016, 01:35

    Pieniądze idą na rowerzystów nie na cele ogólnie potrzebne. Marnowana jest kasa na bramki, altanki na rowery ścieżki na których mało kto jeździ bo pedalarze jeżdżą chodnikami. Zastanawiałem się dlaczego tak ogromne pieniądze pompowane są w tak niedochodową niszę. Chyba rządzący mają wyrzuty sumienia po wybraniu meteora i chcą w jakikolwiek inny ratować transport miejski.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx1.xx3 
  • Andrzej_gość

    21.12.2016, 21:16

    powtarzam kolejny raz-każda złotówka zainwestowana w stare miasto jest bezpowrotnie wyrzucona w błoto

    Odpowiedz
    IP: 89.200.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.