1000 uczniów z możliwością kariery w PLK

Pociąg (fot. strefakolejowa.blogspot.com)
1000 uczniów z możliwością kariery w PLK
Ponad tysiąc uczniów zakończyło kolejny etap nauki w na kierunkach kolejowych. 330 - jedna trzecia z nich korzysta z programu stypendialnego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. To przyszli technicy transportu kolejowego, specjaliści od dróg i mostów kolejowych, którzy w przyszłości zasilą kadry zarządcy infrastruktury.

PLK od pięciu lat aktywnie współpracują ze szkołami ponadgimnazjalnymi. W zeszłym roku na stypendia przeznaczyły ponad 600 tys. złotych. Spółka oferuje placówkom kształcącym na kierunkach kolejowych pomoc w organizowaniu praktyk, wyposażenie pracowni, wsparcie specjalistycznej kardy, najlepszym uczniom stypendia.

Współpraca ze szkołami

Obecnie zarządca infrastruktury kontynuuje współpracę z 24 szkołami ponadgimnazjalnymi w całej Polsce. Uczniowie 21 z nich pobierają comiesięczne stypendia fundowane przez PLK. Zarządca infrastruktury współpracuje m.in. z Zespołem Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku - Kamiennej, z Zespołem Szkół im. S. Rafała Kalinowskiego w Krakowie czy z Zespołem Szkół nr 4 w Nowym Sączu. Podobne wsparcie otrzymują uczniowie z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, gdzie wsparcie finansowe od września ubiegłego roku przyznano najlepszym uczniom z kierunku technik automatyk sterowania ruchem kolejowym.


Szkolne pracownie z pulpitem dyżurnego

PLK doposaża również szkolne pracownie. W bieżącym roku Spółka przekazała na potrzeby szkolnych pracowni zawodowych m.in. pulpit dyżurnego ruchu wraz z wyposażeniem oraz 25 komputerów, które trafiły do uczniów kolejowych kierunków w Siedlcach i Dęblinie. Podobnie, pozyskane po modernizacji urządzenia sterowania ruchem kolejowym, zasiliły szkolne pracownie w Tłuszczu i Małaszewiczach. Dzięki takim działaniom szkoły mogą jeszcze lepiej i ciekawiej prowadzić naukę kolejowych zawodów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

  • xyz_gość

    04.08.2016, 08:15

    Co to ma związane z Tczewem ? Hm,.....

    Odpowiedz
    IP: 195.33.xx4.xx0 
  • stary tczewiak_gość

    04.08.2016, 08:59

    Nawet zdania nie potrafi sklecić. Wstyd !!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx6.xx7 
  • Stefan_gość

    04.08.2016, 12:13

    może zmeczony jest po pracy

    a ty tasujesz się cały dzien?

    Cytuj
    IP: 79.186.xx7.xx3 
  • jurek_gość

    04.08.2016, 09:54

    Szkoła

    Gdzie są osoby odpowiedzialne za likwidację technikum kolejowego w Tczewie? Nie wiedzieli oni, że dojdzie do takiej sytuacji, gdzie zabraknie fachowców? Gdzie są osoby, które odpowiadają za ostatnią reformę w szkolnictwie zawodowym? Naród polski jeszcze długo będzie odczuwał te dwie nieudolne reformy !!!!!!!!!! Jak można było likwidować szkoły zawodowe, w imię czego? Wtedy (początek lat 2000 brakowało tym szkołom tylko nowoczesnych pracowni) Za reformę wzięli się ludzie kompletnie nieprzygotowani, bez wyobraźni i polotu.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx3.xx2 
  • Stefan_gość

    04.08.2016, 12:14

    ale kasę wzięli

    i poszli w długą.

    Cytuj
    IP: 79.186.xx7.xx3 
  • Kolejarz z Tczewa

    04.08.2016, 22:05

    Fikcja

    Jestem absolwentem szkoły kolejowej w Tczewie. Szkołę ukończyłem z wyróżnieniem. Mam dyplom i wysłałem cv, ale niestety nikt się nie odezwał. Nie ma zapotrzebowania na nowych pracowników.pozdro

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx0.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.