tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 12:40
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Sprawa Janusza Panasewicza z Lady Pank trafiła do tczewskiego sądu

Opublikowano: Środa, 07.04.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Na wokandzie pojawi się kolejna sprawa przeciwko Januszowi Panasewiczowi z zespołu Lady Pank. Tym razem władze Pruszcza Gdańskiego chcą odzyskać pieniądze za organizację koncertu, podczas którego jedna z uczestniczek imprezy została uderzona w głowę butelką rzuconą przez muzyka. Wczoraj (06.04) pozew w tej sprawie rozpatrywał tczewski Sąd Rejonowy.

Przed tczewskim wymiarem sprawiedliwości nie pojawił się co prawda Janusz Panasewicz, ale stawił się Mieczysław Watza - producent koncertu Lady Pank, który został zorganizowany w okazji Dni Pruszcza w 2007 roku. W ubiegłym roku, za "naruszenie w rażący sposób zasad porządku publicznego" Panasewicz został skazany i ukarany grzywną 13 tys. zł. Teraz władze Pruszcza wnoszą o odszkodowanie za całą sytuację w wysokości 37 tys. zł. (taka była wysokość honorarium zespołu).

- Wywiązałem się w pełni z umowy w każdym punkcie - to czego się podjąłem zostało w pełni zrealizowane. Nie poczuwam się do odpowiedzialności. - mówił w tczewskim sądzie Mieczysław Watza - Władze miasta nieustannie podbijają bębenek, robią medialne show.

W sądzie pojawił się również pełnomocnik Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gd., mec. Marek Sosnowski, który starał się udowodnić, że zachowanie muzyka stanowiło "rażące naruszenie dóbr osobistych" i dobrego imienia miasta:

- Szkoda polegała na tym, że zespół Lady Pank został zaproszony przez mieszkańców Pruszcza Gdańskiego w głosowaniu internetowym, by uświetnić Dni Pruszcza Gdańskiego. Uświetnił w ten sposób, że występ zakończył się sprawą karną przeciwko Januszowi Panasewiczowi, który został prawomocnie skazany za czyn polegający na rzucie butelką w kierunku publiczności, co spowodowało trafienie młodej fotoreporterki. - wyjaśnia - Dobro gminy Pruszcz zostało naruszone skandalicznym występem. Pan menadżer wspomniał na sali sądowej, że w poprzednich latach zapraszał do Pruszcza wielkie gwiazdy. One zachowywały się w sposób godny wielkiej gwiazdy. Tutaj w piękny, letni dzień na scenę wszedł kompletnie upojony alkoholem Janusz Panasewicz, koncert był na poziomie żenującym i gdyby nie sprawność firm ochroniarskich, które nie dopuściły do linczu na zespole, impreza odbyła się do końca.

Przedstawiciel powoda dodał również, że wbrew temu, co stwierdził na sali rozpraw producent, nie było możliwości przerwania imprezy, na której bawiło się kilka tysięcy osób:

- Po koncercie służby porządkowe odprowadziły pana Panasewicza na badanie krwi i wyszły określone wyniki, które służyły jako jeden z dowodów w procesie karnym. Miasto Pruszcz poniosło uszczerbek polegający na tym, że Dni Pruszcza Gdańskiego zamieniły się - nie powiem, że w stypę, ale w makabryczne wydarzenie i po dziś dzień mieszkańcy Pruszcza wywierają presję na władze. Dodam też akcent polityczny - Pruszczem rządzi Platforma, a pan Panasewicz twierdził, że być może z powodów politycznych jest prześladowany, czemu dał wyraz w swoim wywiadzie dla "Gali", gdzie postawił hipotezę, że piosenka "Strach się bać" być może wywołuje niezadowolenie u władz Pruszcza. Co oczywiście z prawdą nie ma nic wspólnego.


Producent imprezy został pozwany, bo jak tłumaczy pełnomocnik władz Pruszcza, nie zrobił nic, by koncert Lady Pank przebiegał w sposób zgodny z normami. Adwokat twierdzi, że ośmieszone zostało miasto i jego mieszkańcy, a w prasie wciąż ukazują się wywiady, w których Janusz Panasewicz twierdzi, że "nic się nie stało". Obie strony sporu przedstawiły swoje argumenty przed tczewskim wymiarem sprawiedliwości. Okazało się jednak, że organem właściwym do rozpatrywania tego typu spraw jest Sąd Okręgowy w Gdańsku, który teraz zajmie się sprawą.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 4353 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Na zaśnieżonych ulicach nietrudno o poślizg
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+13
rychu_gość
IP: 83.25.xxx.xx5
Data: 07.04.2010, 07:05
Ten Janek to niezły aparat a do tego pijak i złodziej, bo każdy pijak to złodziej!
Brak zdjęcia
+15
acid_gość
IP: 84.38.xx9.xx8
Data: 07.04.2010, 08:19
byłem, widziłaem :) rzucił butelką plastikową prawie pustą, po wielokrotnym zwracaniu uwagi, żeby pani nie fotografowała...a to że był pijany na maxa i koncert był bardzo słaby jak na nich to juz inna sprawa...
user_ico_hehehe
-8
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 07.04.2010, 13:44
Sosnowski ??? jesssu zbieżność nazwisk ??
Brak zdjęcia
-4
Marcin_gość
IP: 78.88.xx7.xx0
Data: 07.04.2010, 15:53
Trzymam kciuki Mietku !!!!
user_ico_dzika
-7
dzika
Uż. zarejestrowany
Data: 07.04.2010, 17:23
to przesada, rzucił butelką i pewnie ją zabił. masakra. to że pijak i złodziej to jest inna sprawa więc nie ma co tu tego tematu prowadzić.
user_ico_Casper
+1
Casper
Uż. zarejestrowany
Data: 07.04.2010, 20:28
Sprawa i tak trafi do sądu w Gdańsku bo u nas niczego nie potrafią załatwić.
Brak zdjęcia
+4
Po co ten artykuł ~ jur_gość
IP: 87.205.xx3.xx2
Data: 07.04.2010, 20:55
Czytam z zaciekawieniem i na samym końcu dowiaduję się ,że organem właściwym do rozpatrywania tego typu spraw jest Sąd Okręgowy w Gdańsku, który teraz zajmie się sprawą. W takim razie po co rozprawa w sądzie i po co ten artykuł, wydaje mi się ,że faktycznie ktoś chce rozdmuchać tą sprawę.
Brak zdjęcia
0
vbn_gość
IP: 89.200.xx5.xx7
Data: 07.04.2010, 21:39
Panasewicz, hmm..., du...k i tyle. jesli mialby odrobine honoru i odwagi to oddal by odrazu honorarium i bylo by po sprawie, a tak to sam sobie robi smrod kolo du..y
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew