tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 16:25
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Są pieniądze na dojazd do A1, nie wiadomo co z Jagiellońską

Opublikowano: wtorek, 08.09.2009, 09:43. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Za blisko 73 mln złotych zostanie zmodernizowana droga dojazdowa z Tczewa do węzła autostrady A1 w Stanisławiu. Inwestycja ruszy dzięki 75-procentowemu unijnemu wsparciu. Odnowioną trasą dojedziemy do "bursztynowej" drogi w 2012 roku. Wciąż jednak nie wiadomo, co z remontem "miejskiego" odcinka "dojazdówki".

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w efekcie rozmów prowadzonych pomiędzy zarządem województwa i władzami grodu Sambora zawarto porozumienie dotyczące modernizacji dojazdu do A1. Droga wojewódzka nr 224 została zgłoszona do konkursu o środki przyznawane w ramach RPO - zgodnie z przyjętymi warunkami modernizacja na takich zasadach ma obejmować dojazd do A1 od skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej na terenie samego miasta. Wniosek dotyczący rozbudowy dojazdu został zgłoszony przez
Zarząd Dróg Wojewódzkich i decyzją ekspertów został zarekomendowany jako priorytetowy. Zrealizowanie projektu ma kosztować 73 mln zł, zaś sama dotacja wyniesie 52 mln zł (dofinansowanie na poziomie 75 proc.).

Jak zmieni się wąska i dziurawa droga po remoncie? Jezdnia zostanie poszerzona i pojawi się na niej nowy "dywanik" od skrzyżowania przy ulicy Armii Krajowej aż do wjazdu na A1 oraz ciąg pieszo-rowerowy. Najpoważniejsze prace prowadzone będą jeszcze w granicach miasta - powstanie nowy wiadukt z podwyższoną skrajnią, który umożliwi wjazd do Tczewa wysokim autom. Drogowcy zmodernizują również przejazd kolejowy oraz most na Kanale Młyńskim. "Wyprostowane" zostaną ostre zakręty przy wjeździe do miasta, co będzie wymagało wyburzenia jednego z budynków stojących w sąsiedztwie torowiska. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku i zakończyć się w 2012. Nieco inaczej przedstawia się sprawa dojazdu autostrady od skrzyżowania z Armii Krajowej do Alei Solidarności. Remont ulicy Jagiellońskiej leży w gestii marszałka, który zaproponował, żeby miasto pomogło w realizacji zadania. Pierwotnie wojewódzcy decydenci chcieli, by miasto wyłożyło aż 2/3 sumy przeznaczonej na modernizację ulicy. Stanęło jednak na finansowaniu "pół na pół":

- Cały czas trwa dyskusja o tym, jak ma wyglądać ulica Jagiellońska w przyszłości. Nie wiadomo jeszcze, jaki wariant zostanie przyjęty do realizacji - dwu, czy czteropasmowy. W ciągu najbliższych tygodni wszystko powinno się wykrystalizować, bowiem wszelkie decyzje odnośnie remontu ulicy i przeznaczonych na niego kwot, zarówno władze wojewódzkie, jak i my, musimy podjąć przed zamknięciem przyszłorocznego budżetu - wyjaśnia nam zastępca prezydenta Tczewa, Mirosław Pobłocki.
 
Przypomnijmy, że radni miejscy z klubu Prawa i Sprawiedliwości jakiś czas temu wyszli z inicjatywą wysłania do marszałka województwa apelu w sprawie przebudowy ulicy Jagiellońskiej. Rajcy wszystkich opcji pomysł poparli, bo jak podkreślają, tylko dwujezdniowa ulica może udrożnić ruch w tej części miasta.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2272 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Jasna i Dersław
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-2
s_gość
IP: 84.38.xx6.xx5
Data: 10.09.2010, 22:26
Sprawa jest prosta, potrzebny jest wiadukt wzdłuż krajowej jedynki. Od Armii Krajowej do Alei Zwycięstwa 4 pasy ruchu. Wiadukt można wybudować nie zakłócając obecnej organizacji ruchu. I krócej niż na wojska polskiego.
Brak zdjęcia
-1
4 pasy ruchu to bzdura ~ 4 pasy ruchu to bzdura_gość
IP: 77.253.xxx.xx1
Data: 30.08.2011, 15:41
4 pasy ruchu to bzdura, ulicę Jagiellońską zmodernizować poszerzyć pasy, droga dla rowerzystów, zrobić chodniki bo obecnie zęby można powybijać, rondo przy Armii Krajowej a nie żadna sygnalizacja a tak może ktoś posprząta ulice tyle ziemi, piachu w życiu nie było, na ulicy przy krawężnikach drzewka zaczynają rosnąć gratulacje dla osoby / osób decyzyjnych, obudzą się przed następnymi wyborami. A co na to następny śpioch od studzienek ciekawe jak po takim nie sprzątaniu wyglądają, mieszkańcy za czyszczenie zapłacą. Gratulujemy durnoty, lato się kończy czas się obudzić !
Brak zdjęcia
0
dojazd do ronda przy urzędzie miejskim ~ zatroskany_gość
IP: 89.200.xx7.xx6
Data: 25.02.2012, 15:37
Biorąc pod uwagę zaawansowanie prac od strony Stanisłwia - zjazd z autostrady i modernizacji ulicy Jagielońskiej pod rozwagę proponuję poprawę udrożnienia dojazdu w centrum na rondo przed Urządem Miasta. W godzinach szczytu miasto jest totalnie "zakorkowane". Nie wiem na ile ma poprawić drożność ulic jeszcze jedno rondo przed wieżą ciśnień - wg mnie irracjonalny pomysł. Rondo przed UM zdecydowanie rozwiązałoby problem gdyby zostały wykonane bezkolizyjne trzy przejścia dla pieszych:przed Urzędem Miasta, na ul. 30stycznia tuż za przystankiem autobusowym - w miejscu aktualnego przejścia i trzecie - ul. Westerplatte /do poczty/.Poprawiając przepustowaość ulic zyskujemy na: zdrowiu spaliny, smog, nerwy/, zużycie paliwa i mechanizmów pojazdów, czas. Domyślam się,że czynnik finansowy stanowić może główny problem ale jest cena na ludzkie zdrowie i życie?- apeluję do rajców o podjęcie propozycji.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew