tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 03:50
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gdański Obszar Metropolitalny powołany. Starosta w zarządzie

Opublikowano: Środa, 21.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 11

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ub. czwartek (15.09) przedstawiciele 29 pomorskich samorządów zawiązali w stolicy województwa stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny. Jego prezesem został prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. W zarządzie znalazł się starosta tczewski, Józef Puczyński.

W spotkaniu założycielskim wzięli udział przedstawiciele 29 samorządów - w tym Tczewa, gminy Tczew i powiatu tczewskiego. Podczas ubiegłotygodniowego spotkania zostały wybrane władze stowarzyszenia, zarząd, komisja rewizyjna. Trwają prace nad przygotowaniem regulaminu stowarzyszenia:

- Spotkanie miało charakter spotkania założycielskiego. Przegłosowaliśmy stosowne dokumenty - mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki - W związku z udziałem w stowarzyszeniu największe nadzieje wiążemy z kwestami komunikacyjnymi, wspólnymi działaniami promocyjnymi, czy związanymi z rynkiem pracy i polityką wodną, np. z rozwojem żeglugi rzecznej.

GOM tworzą 22 gminy i 7 powiatów - w zarządzie zasiadło 9 osób - interesy naszej części województwa będzie reprezentował starosta tczewski Józef Puczyński. 3 października odbędzie się pierwsze posiedzenie zarządu GOM, podczas którego zostaną określone dokładne plany i zadania stowarzyszenia. Dodajmy, że gminy negatywnie nastawione do pomysłu Adamowicza - m. in. Gdynia i Rumia - zaczęły również wspólne działania - w ramach Stowarzyszania Rozwoju Północnych "Norda". Reda działać będzie w obu stowarzyszaniach.
drukuj
Artykuł przeczytano 2263 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (11)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+6
_gość
IP: 195.205.xx3.xx6
Data: 21.09.2011, 08:44
I tak nasi radni nas zdradzili, Targowica. Nic dobrego dla Tczewa nie należy się spodziewać. Mojego głosu w wyborach samorządowych już nie dostaną. Przypominam, że przywódcom Targowicy nie wyszło to na zdrowie.
user_ico_Reinhard
+1
zgadzam się ~ Reinhard
Uż. zarejestrowany
Data: 21.09.2011, 19:42
I jako komentarz napiszę stare polskie przysłowie-"mówił wróbel do jaskółki,że nie dobre spółki". Tczew nic z tego nie będzie miał a tylko ceny ziemi pójdą w górę i opłaty np za wodę.
 
Brak zdjęcia
+4
może coś... ~ plusujemny_gość
IP: 77.253.xx2.xx8
Data: 21.09.2011, 09:27
o wynagrodzeniu za czlonkowstwo w zarządzie?
Brak zdjęcia
+4
jestem w metropolii ~ gość_gość
IP: 109.207.xx0.xx1
Data: 21.09.2011, 09:29
to kiedy będzie Bilet metropolitalny?Mi rybka czy starosta jest w Zarządzie czy go nie ma.Ja chcę wiedzieć co z tego będzie miał mieszkaniec Tczewa i ile kasy z moich podatków ten stwór wyciągnie.
user_ico_GryFFF
+5
GryFFF Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 21.09.2011, 09:49
Kolejne stanowiska do obsadzenia dla znajomych, kolejne krzesła o które będą się gryźć, kolejne pensje za wydawanie durnych przepisów wymuszanych na obywatelach. To już zaczyna robić się chore! Czy nie można żyć już w mniejszym ale sprawnym regionie? Wszędzie pseudojedność. Już chyba wystarczy, że daliśmy się wciągnąć do UE, czyli jako kraj jesteśmy w jakiejś tam wspólnocie, która aż tak o nas dba, że naszą Konstytucję możemy schować sobie w buty bo obowiązuje Karta Praw Podstawowych. Teraz zaczyna się robić jedną masę z gmin i powiatów. I gdy panu Adamowiczowi będzie pasowało zrobić wysypisko dla całego Trójmiasto w Tczewie to tak zrobi, w końcu jedność to jedność.
Brak zdjęcia
+2
No to kicha... ~ Czy chcecie nadal Pobłockiego?_gość
IP: 79.188.xx7.xx0
Data: 21.09.2011, 11:56
Mata, cośta chcieli. Tczew będzie miał bardzo ważne funkcje metropolitalne - będzie "południowym centrum przesiadkowym", będzie też metropolitalnym rejonem składowania śmieci, utylizacji (spalania) odpadów medycznych, kompostowania gnoju z oczyszczalni ścieków, czyli wielkim wysypiskiem śmieci dla całej okolicy. Wszak Szadułki są na skraju możliwości przerobowych. Analizując postulat Pobłockiego dotyczący żeglugi na Wiśle proponuję używać argumentu, że drogą wodną można względnie tanio wozić te śmieci. Można Wisłę pogłębić i wówczas można by śmieci wozić statkami z całego basenu Bałtyku. No, jeszcze pamiętajmy o lotnisku... nieeee, tych zajobów całkiem powyginało!
Brak zdjęcia
-1
parę uwag merytorycznych ~ ~~_gość
IP: 83.30.xxx.xx7
Data: 21.09.2011, 16:20
będzie "południowym centrum przesiadkowym" -tak, było, jest i będzie, bo jest największym na południu województwa węzłem komunikacyjnym, dlatego też stworzono nasz Węzeł, żeby ludzie korzystali z usług transportowych w godnych warunkach.........będzie też metropolitalnym rejonem składowania śmieci - nie metropolitalnym, a regionalnym dla kilku gmin, a wynika to z polityki ekologicznej kraju i nie składowania śmieci, a przerabiania w nowoczesny sposób (bez spalarni, a szkoda, bo do niezły deal), a do tego zlikwidowana będzie śmierdząca dziura ze śmieciami, która teraz sieje smrodem na Bajkowym.................. utylizacji (spalania) odpadów medycznych - no i bardzo dobrze, bo przynajmniej jak ci utną jęzor za gadanie głupot to nie będzie się walał po śmietnikach :)............kompostowania gnoju z oczyszczalni ścieków - skoro jest oczyszczalnia ścieków, to musi być osad, chwalić Boga i matkę partię, że jest kompostownia, a nie składowisko tego świństwa, jeśli znajdziesz gminę, która przyjmie ten syf do siebie osobiście ufunduję Ci nagrodę..........Wszak Szadułki są na skraju możliwości przerobowych - bucha cha, 2 miesiące temu oddano zakład utylizacji odpadów bardzo podobny do tczewskiego tylko kilka razy większy, tym sposobem Gdańsk załatwił sobie problem śmieci, czego życzę sobie i Tczewiakom, bo przynajmniej tutaj nie zarżnie nas kosztami zewnętrzna firma. Bez urazy za ten jęzor. Pozdr I żeby nie było, że bronię Pobłockiego, ot czasami trzeba napisać jak jest, a nie jak się nam wydaje.
 
Brak zdjęcia
+2
Racja leży tam, gdzie leży. ~ Czy chcecie nadal Pobłockiego?_gość
IP: 79.188.xx7.xx0
Data: 22.09.2011, 07:35
Przedstawione przeze mnie "sztandarowe" przedsięwzięcia ekipy Pobłockiego obrazują pomysł na Tczew ekipy, którą on utożsamia. Nie chodzi o to, że te przedsięwzięcia są zbędne, ale o ich nadmiernie dominującą rolę kształtującą oblicze naszego miasta na wiele lat. Tę ekipę można nazwać "porozumieniem na przetrwanie", bo koncepcji rozwojowej przyjaznej mieszkańcom ona nie ma. Takie kwiatki, jak ścieżka przyrodnicza i bulwar tego nie zmieniają. Proszę popatrzeć na funkcjonowanie poszczególnych osiedli. Co się oferuje mieszkańcom, jak wyglądają chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe robione bez sensu i bez koncepcji całościowej, fatalny stan ulic, gdzie egzekwowania napraw gwarancyjnych chyba zupełnie zaniechano. Dzisiaj pan Pobłocki nie powinien się już tłumaczyć, że nie ma wpływu na powiat, bo PNP (porozumienie na przetrwanie) współrządzi powiatem. Jeśli chodzi o metropolię trójmiejską, to jest ona kulawa w samym założeniu. Na domiar złego w przekazie medialnym powstanie metropolii kojarzy się z arogancją i zadufaniem Adamowicza i Pobłockiego także. Jak ma ona funkcjonować, jakie ma założenia nie wiemy. Wiemy za to, że ma być, a w stowarzyszeniu podzielono stanowiska...
 
Brak zdjęcia
0
PREZYDENT MIASTA ~ ._gość
IP: 95.41.xx8.xx5
Data: 21.09.2011, 13:46
Co on może tylko tyle na co pozwoli Zenek ,wybrali mieszkańcy namaszczonego to mają.Mam nadzieję że w następnych wyborach stukną się mieszkańcy w głowę przed skreśleniem takich wymoczków
Brak zdjęcia
0
Kolejny twór lanserów ~ ziomkers_gość
IP: 83.25.xx8.xx5
Data: 22.09.2011, 17:27
Dojazdy środkami zbiorowego transportu z Tczewa do Trójmiasta to upodlenie nie tylko mieszkańców Tczewa ale i pobliskich miejscowości. Przepełnione składy PKP (często tylko po 1 składzie EZT) rano i po południu. O linii 50 Veolii bez komentarza. Wielu nie stać aby luksusowo w korkach jeździć "jedynką" do Gdańska własnymi autami. Nie wierzę że ten twór w formie stowarzyszenia poprawił nam komunikację z Trójmiastem. Będzie to ciało polityczne do lansowania się lokalnej śmietany.
Brak zdjęcia
0
Może bilet miesięczny do Gdańska będzie tańszy? ~ zzzz_gość
IP: 109.197.xx8.xx4
Data: 22.09.2011, 22:24
Teraz za bilet płaci się 207 zł, a ile będzie kosztował "bilet metropolitalny"? Będzie taniej?
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew