tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 09:07
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Strażacy ze Swarożyna podsumowali działania

Opublikowano: Środa, 07.03.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Strażacy - ochotnicy ze Swarożyna podsumowali rok swojej pracy. W 2011 roku jednostka uczestniczyła w 43 akcjach ratowniczych. Na ten rok ochotnicy planują dalsze wspólne działania i zakup nowego sprzętu.

Na spotkanie przybyli Henryk Łucki - zastępca wójta gminy Tczew, Piotr Odya - przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego, radni gminy Anna Kata i Krystian Tafliński, prezes zarządu gminnego związku OSP Julian Grygolec oraz naczelnik wydziału szkoleniowo- operacyjnego kpt. Zbigniew Rzepka. Strażacy i goście zaznali się z rocznym raportem jednostki.

Ze sprawozdania o działalności OSP Swarożyn za rok 2011 dowiadujemy się, że drużyna OSP liczy 26 członków - w tym dwie kobiety. W ramach OSP działają Młodzieżowa Chłopięca Drużyna Pożarnicza oraz zespół sportowy. Ważna jest także działalność prewencyjna - odbyła się m. in. pogadanka dla dzieci. Jednak podstawa działań to codzienne działania strażackie - OSP Swarożyn uczestniczyła w 43 akcjach ratowniczych - 8 razy gasili pożary, zaś 35 razy uczestniczyli w usuwaniu skutków zagrożeń miejscowych. Przeprowadzono również zbiórki szkoleniowe dla 20 członków OSP i 10 członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Strażacy dysponują dwoma samochodami pożarniczymi - w tym lekkim i średnim. W ub. roku OSP otrzymała też sprzęt ratowniczy i hydrauliczny. Poza tym wykonano prace porządkowe, remonty budowlane oraz dbano o prządek przy świetlicy, remizie i sołectwie.

Podczas spotkania przedstawiono również projekt planu działalności na rok bieżący. Ochotnicy planują m. in. zakup pilarki do drewna, agregatu prądotwórczego oraz pompy o wysokiej wydajności. Po przedstawieniu tego planu członkowie OSP udzieli jednogłośnego absolutorium zarządowi OSP Swarożyn. Spotkanie stało się też okazją do podziękowań:

- Dziękuję Wam za to, że jesteście gotowi nieść pomoc w każdej chwili, widać u was wielką troskę i dbałość o sprzęt, który nie jest zawsze łatwo pozyskać. Należy się wam podziękowanie za wasze gospodarowanie majątkiem. Młody zarząd i kadry pokazują, że o bezpieczeństwo gospodarz domostwa może być spokojny i życzę wam, chociaż to nierealne, abyście wyjeżdżali tylko do ćwiczeń - mówił Henryk Łucki zastępca wójta gminy Tczew.

Kilka słów powiedział również Piotr Odya, przewodniczący Rady powiatu:

- Pragnę pogratulować zarządowi absolutorium jednogłośnego, co nie zawsze jest łatwe, a to oznacza, że realizujecie swoją drogę w sposób od początku ułożony i precyzyjny. Mam ten przywilej i okazję, że uczestniczę też w spotkaniach Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i uczestnicząc w dzisiejszym spotkaniu, słuchając danych, jakie przedstawił Zbigniew Rzepka, mogę powiedzieć szczerze, że po raz kolejny siedziałem z dumą i zawsze podkreślam w różnych rozmowach, że jestem ze Swarożyna. Dane te pokazują, że jesteście najlepsi w gminie Tczew i powiecie.

Julian Grygolec podziękował prezesowi OSP Swarożyn Łukaszowi Kuśmierczykowi za trud i codzienną pracę. Podczas spotkania wręczono też podziękowania i wyróżnienia dla sponsorów i druhów - byli to - KSRG i Gmina Tczew 58000 zł na Hydrauliczny sprzęt ratowniczy firmy "HOLMATRO", DOVISTA HOLDING POLSKA grupa VKR 10114,77 zł na Obuwie specjalne 16 par, latarki osobiste 16 szt., latarki specjalne 4 szt., kominiarki termoaktywne 18 szt., ubrania specjalne NOMEX 2szt., Bank Spółdzielczy w Tczewie 2250 zł na ubrania specjalne typu NOMEX 2 szt., Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków "Amber", Firma "MOMAN" materiały promujące jednostkę, Piotr Gurbowicz oraz Sołectwo Swarożyn. Druhowie, którzy wyróżnili się danym roku sprawozdawczym 2011 to Roman Jankowski, Krzysztof Trocha, Piotr Wolny, Artur Bielawa, Kazimierz Kuśmierczyk, Michał Andrearczyk, Paweł Landowski, Leszek Machalewski i Roman Bartelik.
Autor: JCh/jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2492 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Cmentarz komunalny
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+6
_gość
IP: 83.11.xx4.xx3
Data: 07.03.2012, 08:39
tak trzymac chlopacy !
Brak zdjęcia
0
no pięknie!! ~ !!_gość
IP: 83.238.xx8.xx9
Data: 07.03.2012, 09:33
--- Treść komentarza została usunięta na prośbę adresata komentarza ---
Brak zdjęcia
-1
członek OSP Swarożyn_gość
IP: 83.11.xx9.xx6
Data: 07.03.2012, 13:00
Już od pewnego czasu kolega druh M. NIE przebywa na zwolnieniu. A wyróżnienie można zdobyć także siedząc w domu, np. służąc dobrą radą, pomocą w poszukiwaniu sponsorów, pisaniu pism itp. A "gość" widać zazdrości. Jak masz coś do Machalewskiego to mu to powiedz a nie oczerniasz go pod pseudonimem. ŻAŁOSNE
 
Brak zdjęcia
0
ale ja/ja......... ~ hihi_gość
IP: 83.238.xx8.xx9
Data: 07.03.2012, 12:12
To teraz mamy przodownika,do ZUS go zgłoś,a nie tutaj.
Brak zdjęcia
-1
_gość
IP: 94.40.xx5.xx4
Data: 07.03.2012, 16:09
Przepraszam .Czy to jest temat o Machalewskim cz o OSP jak chcecie sobie o nim pioisac to wyp.. .
Brak zdjęcia
0
OSP Rudno ~ Rafaix_gość
IP: 82.160.xx7.xx6
Data: 07.03.2012, 19:41
Gratuluje sprzętu. Szkoda że my takiego nie mamy, ale może kiedyś. Pozdrowienia
Brak zdjęcia
+2
xxx_gość
IP: 83.15.xx3.xx5
Data: 08.03.2012, 15:56
pozdrowienia dla chłopaków
Brak zdjęcia
+3
miki_gość
IP: 83.15.xx3.xx5
Data: 08.03.2012, 18:40
szacunek dla was chłopaki:)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew