tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 16:26
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Fachowcy w barmańskiej sztuce

Opublikowano: Środa, 09.12.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Dobry barman potrafi nie tylko przygotować, ale i ładnie podać koktajl - m. in. tej trudnej sztuki uczyli się uczestnicy projektu "Fachowców! Chcemy, możemy, będziemy ich mieć". W działaniu brali udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego. Nabyte umiejętności zaprezentowali ostatnio podczas specjalnego pokazu.

Szkoły techniczne i zawodowe, które kształcą młodzież w ściśle określonych specjalnościach, nie są w stanie zapewnić zajęć praktycznych dla swoich uczniów z dodatkowych dziedzin. Dlatego niezwykle ważne się projekty społeczne, których pozyskiwaniem zajmuje się m. in. Wydział Funduszy Europejskich i Inwestycji w Starostwie Powiatowym. Dzięki projektowi "Fachowców! Chcemy, możemy, będziemy ich mieć..", realizowanemu od lutego 2009 do końca marca 2010 roku prowadzone są kursy z zakresu wykorzystywania środków wizualizujących oraz oprogramowania w pracy z klientem, dla barmanów z językiem angielskim, dla pracowników magazynów z obsługą kas fiskalnych, wag, metkownic oraz obsługą programu SUBIEKT GT, uprawnień SEP- owskich, dla specjalistów administracyjno- finansowych firmy handlowo- usługowej, dla spawaczy oraz tworzenia dań regionalnych i wegetariańskich.

Gościem przygotowanego przez młodzież spotkania był Jerzy Czapla, były Mistrz Polski Barmanów w kategorii Freestyle, zdobywca V Miejsca w Mistrzostwach Świata "Grand Prix" Martini Bacardii w Maladze, prowadzący kurs dla barmanów w Zespole Szkół Zawodowych w ramach projektu "Fachowców chcemy...". Wspólnie z nim młodzież zaprezentowała zgromadzonym gościom umiejętności, jakie zdobyła dzięki zajęciom z zakresu sztuki barmańskiej. Oprócz podstawowych zasad podawania koktajli i ich przyrządzania, młodzi barmani dali też pokaz efektów specjalnych. Po pokazie młodzież zaprosiła gości do degustacji dań regionalnych i wegetariańskich, których przyrządzania nauczyła się podczas kursu. Organizatorem imprezy był Wydział Funduszy Europejskich i Inwestycji Starostwa Powiatowego i Zespół Kształcenia Zawodowego.
drukuj
Artykuł przeczytano 2710 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
hehe ~ spawacz_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 10.05.2010, 09:27
Dwie dziewczyny i sztuka barmanska,a w tle napis 'spawacz' ;p
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew