tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 28 października 2016r, godz. 10:32
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Twoja decyzja, twoja przyszłość". Co zrobić, by pomóc młodym?

Opublikowano: czwartek, 18.03.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 9

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ub. piątek (12. marca) w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbyło się podsumowanie projektu "Twoja decyzja, twoja przyszłość" realizowanego przez Wydział Funduszy Europejskich i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Tczewie. Zadanie objęło wsparciem 840 uczniów wykazujących problemy w nauce ze szkół w Tczewie, Pelplinie, Gniewie i Swarożynie. Młodzież mogła liczyć na spotkania z pedagogami, zajęcia warsztatowe oraz profilaktyczne.

W 2008 roku pedagodzy szkół powiatowych zlecili dokonanie diagnozy wychowawczej w szkołach powiatu tczewskiego w celu wyłonienia problemów, które mogłyby przyczynić się do przedwczesnej eliminacji z systemu oświaty. Badanie wykazało wiele problemów, między innymi: uzależnienia (30 proc. uczniów), trudności adaptacyjne, rozpad więzi emocjonalnej, zaniżona samoocena, a nawet myśli samobójcze.

- Celem rozwoju młodego człowieka jest stworzenie mu takich możliwości, w których może wykorzystać swój potencjał. Rozwój nie jest jednak możliwy w sytuacji, kiedy młody człowiek obciążony jest dodatkowymi trudnościami. - uważa starosta tczewski, Witold Sosnowski. - Rezultatem naszego projektu będzie m. in. zatrudnienie psychologów, którzy będą otaczali wsparciem psychologiczno- pedagogicznym uczniów we wszystkich naszych szkołach powiatowych.

W ramach projektu 840 uczniów wyjechało do Ośrodka Leczenia Uzależnień w Wandzinie, gdzie otrzymali kompleksową wiedzę na temat mechanizmu uzależniania od narkotyków, zakażenia wirusem HIV oraz promowania zdrowego i ekologicznego trybu życia. Odbyły się także warsztaty z doradcą zawodowym (dla 105 uczniów)‏, których uczestnicy nabyli praktyczne umiejętności potrzebne w poszukiwaniu pracy tj. pisanie CV, listu motywacyjnego oraz prowadzenie rozmowy z przyszłym pracodawcą.
 
Aby pomóc młodzieży uniknąć różnych życiowych pułapek, starostwo przeprowadziło projekt "Twoja decyzja, twoja przyszłość', który realizowany był od 1 lutego 2009 roku. Poprzez udzielanie wsparcia pedagogiczno-psychologicznego na terenie 7 szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym Powiatu Tczewskiego, przedsięwzięcie miało podnosić świadomość uczniów w zakresie kompetencji zawodowych oraz umiejętności sprawnego poruszania się po rynku pracy. Zakończenie projektu nastąpi 31 marca br. Zadanie objęło wsparciem 840 uczniów wykazujących problemy w nauce ze szkół w Tczewie, Pelplinie, Gniewie i Swarożynie. W ramach projektu odbyły się m. in. zajęcia profilaktyczne w formie warsztatów teatralnych prowadzone przez opiekuna warsztatów teatralnych oraz instruktora teatralnego (dla 84 uczniów)‏, dwa wyjazdy do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na spektakle: "My fair Lady" i "Piękna i Bestia", spotkania z psychologiem (dla 175 uczniów), czy zajęcia profilaktyczne z wolontariuszami - specjalistami (dla 476 uczniów) oraz wyjazdy do Ośrodka Leczenia Uzależnień w Wandzinie (dla 840 uczniów). Podczas piątkowego spotkania podsumowującego wszystkie szkoły powiatowe zaprezentowały swoje talenty w specjalnie przygotowanych spektaklach teatralnych. Poziom tych występów docenił instruktor teatralny - Ludwik Lubieński.
drukuj
Artykuł przeczytano 1618 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (9)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
chociaż coś ~ daleko od szosy_gość
IP: 87.96.xxx.xx6
Data: 18.03.2010, 07:29
Dobrze że była taka okazja, bo jesli chodzi o pomoc w tej sferze od Gminy Wiejskiej Tczew to można zapomnieć. Gmina nie widzi problemu. No pewnie bo po co. Panie z gminniego ośrodka pomocy społecznej są tak "życzliwe" że człowiekowi chce się przepraszać że żyje.
Brak zdjęcia
+1
olewujka_gość
IP: 88.199.xx3.xx8
Data: 18.03.2010, 07:52
Szkoda że to już koniec projektu ...
Brak zdjęcia
0
świetna sprawa! ~ uczestnik_gość
IP: 83.14.xx3.xx2
Data: 18.03.2010, 08:19
też żałuję, że projekt się skończył- bo była to świetna inicjatywa. Wreszcie ktoś zajął się młodzieżą i o niej pomyślał! fajnie było pojechać do teatru, do Wandzina-pewnie nigdy bym tam nie pojechał, gdyby nie ten projekt. też chciałbym, żeby była druga edycja
user_ico_hehehe
0
:) ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 18.03.2010, 09:11
i zaś lansik starosty ...
Brak zdjęcia
+1
do ' daleko od szosy' ~ martinezz_gość
IP: 94.254.xx3.xx4
Data: 18.03.2010, 10:23
A co do tego maja panie z GOPS-u??? Co tu ma do rzeczy ich zyczliwosc? Poszedles po zapomoge i nie dalo??? CZy chcialbys zeby daly ci cos z wlasnej kieszeni...Na czym ta ich " zyczliwosc" niby polega? Bo jak chcesz po kims pojechac na forum to mam nadzieje ze masz jakies argumenty? P.s tylko nie piszcie ze pracuje w gopsie o nie pracuje ale wkurza mnie jechanie po kims bez argumentow albo opisu sytuacji
Brak zdjęcia
0
kierowca roweru_gość
IP: 88.199.xx6.xx6
Data: 18.03.2010, 11:32
Forum a moduł komentarzy do artykułów to dwie, zupełnie różne rzeczy.
 
Brak zdjęcia
+1
joł... martinez ~ zenek_gość
IP: 178.56.xx4.xx7
Data: 18.03.2010, 21:56
A może to wynika z ich lub powiem inaczej z "WASZEJ" niekompetencji? CO?
 
Brak zdjęcia
0
kierowca roweru_gość
IP: 88.199.xx6.xx6
Data: 18.03.2010, 11:34
W ramach projektu uczniowie pewnej szkoły ponadgimnazjalnej sami płacili za wycieczkę do Wandzina. Zresztą za inne rzeczy w ramach rozwoju ucznia szkoła ta nie zamierza dopłacać ani złotówki...
Brak zdjęcia
0
Wandzin ~ Koordynator_gość
IP: 88.199.xx2.xx9
Data: 18.03.2010, 17:58
Do "kierowcy roweru_gość" W ramach wyjazdów do Wandzina można wymienić 3 kategorie kosztów: - transport uczniów - wyżywienie uczniów - warsztaty w Wandzinie Innych kosztów oprócz powyższych nie było. WSZYSTKIE te opłaty były ponoszone ze środków z projektu. W ŻADNEJ szkole, ŻADEN uczeń nie był zobowiązany do ponoszenia opłat związanych z tym co wymieniłem powyżej. Jeśli bez wiedzy Koordynatora projektu nauczyciele z którejś ze szkół pobierali dodatkowe opłaty to proszę zgłosić to do Starostwa, do odpowiedniego wydziału, który zajmował się tym projektem. Pozdrawiam :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew