Tak się uczą w Pelplinie

(fot. nadesłane do redakcji)
Tak się uczą w Pelplinie
Małymi krokami zbliża się do końca realizacja projektu pt. „Jedynka Dzieciom” Fundacji Jedynka Dzieciom w partnerstwie z Gminą Pelplin. Projekt skierowany jest do 60 uczniów i uczennic Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Od października ubiegłego roku trwały w szkole zajęcia rewalidacyjne, wyrównawcze, logopedyczne, program doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz innowacyjne zajęcia dodatkowe Robusiowa Ortografia i Paker Pamięci.

23 czerwca uczennice i uczniowie tej szkoły mogli uczestniczyć w prawdziwej uczcie naukowej - Festiwalu Ścisłonauki. W programie Festiwalu znalazły się m.in. pokazy z suchym lodem, wielkie bańki mydlane, pokazy robotów i zabawek fizycznych, Generator Van der Graaffa, tor samochodzikowy, Nerwusometr, armata powietrzna, złudzenia optyczne, peryskop itp.

- Dzieciom najbardziej podobał się pokaz z ciekłym azotem, było dużo dymu, huku i dobrej zabawy. Najważniejsze jest to aby rozbudzić wśród dzieci i młodzieży pasje naukowe, aby zainteresować ich fizyką, chemią, która nie musi być nudna - informuje Marzenna Modrzejewska Prezes Fundacji Jedynka Dzieciom.

W czasie Festiwalu młodzież wzięła udział w warsztatach z eksperymentów i z robotyki. Uczniowie i uczennice mogły przeprowadzać samodzielne doświadczenia naukowe oraz wykonać proste eksperymenty, których nie wykonuje się w czasie codziennych zajęć lekcyjnych. - Nie wiedziałam, że chemia może być tak ciekawa i już nie mogę doczekać się półkolonii naukowych - mówi jedna z uczestniczek projektu.


- W maju odbyła się wycieczka do Fokarium a na początku lipca uczestników i uczestniczki projektu czekają jeszcze półkolonie naukowe z robotyki i eksperymentów - podsumowuje realizację projektu na tym etapie koordynatorka projektu Bożena Białas.

Projekt „Jedynka Dzieciom” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 367 744,86 zł.



Drukuj
Prześlij dalej