tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 04:29
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Poszukiwani piękni kilkudziesięcioletni

Opublikowano: wtorek, 13.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku, organizowanych przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Tczewa, którzy ukończyli 70 lat do udziału w rywalizacji o tytuł najpiękniejszych. A warto stanąć w konkursowe szranki, bo tczewscy seniorzy dobrze wypadają w wyborach - ostatnio doceniono ich w Gdyni.

Inicjatywa organizacji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku powstała w 2002 roku. Organizatorzy - Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie- już po raz siódmy zapraszają mieszkańców Tczewa, którzy ukończyli siedemdziesiąty rok życia do udziału w Wyborach. Eliminacje odbędą się 22 października br. o godz. 13.00 .w kawiarence przy Zespole Opiekuńczym przy ul. Niepodległości 10. Casting zapoczątkuje cykl spotkań, podczas których uczestnicy Wyborów współtworzyć będą pod okiem specjalistów program przyszłorocznego finału.

Wybory są pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, opartym na innowacyjnym programie budowania nowego – niestereotypowego - wizerunku osób starszych, stwarzającym podstawy ku rozwojowi międzypokoleniowych relacji opartych na wzajemnym szacunku, trosce, zaufaniu. Dzięki współpracy wielu środowisk lokalnych, Wybory promują Tczew jako miasto przyjazne dialogowi ponad barierą wieku, podejmujące szeroko rozumianą aktywizację w przeciwdziałaniu zjawiskom wykluczenia społecznego osób starszych. Doświadczenie organizacji Wyborów pozwoliło pogłębić wiedzę z zakresu tworzenia przyjaznej i profesjonalnej polityki społecznej na rzecz osób 50+.
 
- Tematem przewodnim edycji w roku jubileuszu 750-lecia miasta będzie artystyczna prezentacja zawodów, które wpisały się w historię Tczewa. Współczesny Tczew wiele zawdzięcza swoim najstarszym mieszkańcom, dlatego to seniorzy podczas finału 20 stycznia 2010 roku w szczególny sposób zainaugurują rok obchodów jubileuszu. - wyjaśnia w imieniu organizatorów Julita Jakubowska - Siódma edycja Wyborów wpisuje się ponadto w ideę obchodów Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Wybory stają się bowiem okazją do promocji aktywności osób starszych i integracji międzypokoleniowej poprzez wspólną pracę, naukę i zabawę. Czekamy na tych wszystkich, którzy swoją "jesień życia" pragną przeżyć wbrew stereotypom określającym starość jako czas beznadziei i samotności! Czekamy na przyszłorocznych zwycięzców tego niecodziennego konkursu.

Dodajmy, że w sześciu edycjach wyborów udział wzięło 87 osób powyżej 70 roku życia, które dowiodły, iż piękno i pogoda ducha mogą być nieprzemijalne.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1796 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Noc Muzeów 2016
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew