tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 19:18
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Utrudnienia na A1. Rusza budowa węzła Warlubie

Opublikowano: czwartek, 25.03.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj (25 marca br.) na dobre rusza budowa wiaduktu drogowego, będącego integralną częścią nowobudowanego węzła autostradowego w Warlubiu. W rezultacie, w rejonie prowadzenia prac, na odcinku około 2 kilometrów, dojdzie do zamknięcia sukcesywnie raz jednej, raz drugiej jezdni. Kierowców korzystający z autostrady A1 czekają, zatem poważne zmiany organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają w sumie pięć miesięcy. Przez pierwsze sześćdziesiąt dni od rozpoczęcia prac zamykane będą całe jezdnie, w ciągu pozostałych trzech miesięcy można spodziewać się jedynie miejscowych i krótkotrwałych zwężeń jezdni.

Węzeł Warlubie powstaje pomiędzy węzłami Kopytkowo i Nowe Marzy na 74 kilometrze oddanego do użytku pierwszego odcinka autostrady A1. Jest to skrzyżowanie autostrady z drogą wojewódzką nr 214 Warlubie - Kościerzyna. Budowa węzła Warlubie obejmuje wykonanie wiaduktu nad autostradą (obiekt WD-72), wybudowanie łącznic wraz z Punktem Poboru Opłat oraz podłączenie dojazdów do istniejącego układu drogowego autostrady i przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 214. Prace będą prowadzone w dwóch etapach.

Zakres prac do wykonania:

nasypy - 60.000 m3
warstwa z kruszywa łamanego - 23.000 m2
podbudowa bitumiczna - 21.600 m2
warstwa wiążąca - 21.200 m2
warstwa ścieralna - 20.900 m2
 
- W pierwszym etapie zostanie wyłączona z ruchu jezdnia wschodnia (kierunek na Gdańsk) w związku, z czym ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowo po jezdni zachodniej. Przepinki będą wykonane na istniejącym przejeździe pomiędzy jezdniami autostrady (w km 74+930 ÷ 75+030) oraz wykonanym na potrzeby objazdu (w km od 73+220 ÷ 73+320). W tym czasie, wykonany zostanie filar wiaduktu w pasie rozdziału oraz fragment obiektu nad jezdnią wyłączoną z ruchu. Drugi etap organizacji ruchu polegać będzie na zamknięciu jezdni zachodniej (kierunek na Łódź) i przekierowaniu ruchu na przeciwległą nitkę autostrady. Do objazdu zostaną wykorzystane te same przepinki, co na etapie pierwszym. - wyjaśnia Ewa Łydkowska, rzeczniczka GTC - W ramach prac na placu budowy wykonana zostanie druga część obiektu mostowego. - wyjaśnia Na obszarze objętym nową organizacją ruchu, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h. Dodatkowo, w pobliżu planowanych przepinek zostaną zainstalowane maszty z fotoradarami. Jak zapewnia koncesjonariusz, wprowadzona organizacja ruchu jest rozwiązaniem optymalnym i została zaplanowana tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom autostrady i ekipom budowlanym oraz umożliwić płynność przejazdu, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu wakacyjnego.

Harmonogram prac na węźle Warlubie, w tym sezonie budowlanym, został zaplanowany na siedem miesięcy. Zakończenie prac w pasie autostrady nastąpi w ciągu pięciu miesięcy. W dalszej kolejności na plac budowy wejdą ekipy montujące wyposażenie autostrady i punktu poboru opłat. Generalny wykonawca zakłada, że węzeł będzie gotowy do odbioru jesienią tego roku. Ostateczny termin oddania węzła Warlubie do użytku zostanie ustalony z Ministerstwem Infrastruktury.
drukuj
Artykuł przeczytano 4207 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
W tym kraju wszystko jest na odwrót. ~ baniak_gość
IP: 84.38.xx3.xx1
Data: 25.03.2010, 07:48
Najpierw budują autostradę a potem dorabiają do niej węzły. Nie żebym był narzekaczem. Ale już jakiś poseł sądził się z A4 (A4 zresztą organizacyjnie to porażka, w zeszłym roku uciekliśmy wczesnym rankiem z Krakowa w śnieżycy bo nikt nie odśnieżał a potem po południu w radio mówili że na odcinku Kraków-Katowice było 190 wypadków) . Otworzyli A2 i po jakimś czasie zrobiło się głośno. A teraz nie dociągnęli autostrady A1 do Torunia nawet nie mówiąc o Łodzi skąd już można gdzieś dojechać w miarę normalnie a sołtysowi z Warlubia robią węzeł. Gordyjski - jak dla nas. 5 km odcinek to już nie tylko 80 km/h na jednej nitce ale 40 km/4 a w przypadku lekkiego tarcia permanentny korek. Tego węzła tak naprawdę nikt wcześniej nie planował? Bo mając cały sprzęt który tam był podczas budowy to zrobiliby go w tydzień...
Brak zdjęcia
+2
a co z oplata za przejazd? ~ mieczyslaw_gość
IP: 213.17.xx3.xx9
Data: 25.03.2010, 12:12
skoro jakosc uslug sie pogarsza, to i cena powinna byc adekwatna.
user_ico_mikus
-2
mikus
Uż. zarejestrowany
Data: 25.03.2010, 13:44
Przecież już w trakcie budowy było wiadomo, że ten węzeł jest planowany, i będzie dobudowany w przyszłości. chyba nawet szybciej to nastąpiło, niż przypuszczano.
Brak zdjęcia
0
Wiadukt WD-72 ~ s_gość
IP: 84.38.xx6.xx5
Data: 27.03.2010, 09:46
Jest to jedyny wiadukt budowany nad czynną Autostradą w Polsce, buduje go firma mostowa z Tczewa. Węzeł był zaprojektowany w pierwszym etapie, ale nie było wystarczających środków na budowę.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew