tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 16:24
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Na dializę już wkrótce do Tczewa

Opublikowano: czwartek, 05.08.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już wkrótce w Tczewie rozpocznie swoją działalność stacja dializ, co dla chorych oznacza koniec męczących podróży do Gdańska, czy Starogardu. Stacja stanęła w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby zarządu Tczewskiego Centrum Zdrowia przy ulicy 30 Stycznia.

Prace związane z jej budową są już na ukończeniu. Firma Diaverum, która wygrała przetarg na budowę stacji dializ przy Tczewskim Centrum Zdrowia prowadzi już rozmowy na temat wysokości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- W najbliższym czasie planowana jest realizacja inwestycji związanej z powstaniem centrum dializ. Firma, która będzie się tym zajmowała, kończy wyposażanie i rozmawia już z Narodowym Funduszem Zdrowia na temat kontraktu. To wydaje się nam jak najbardziej wskazane, bo coraz więcej jest problemów wśród mieszkańców powiatu, jeśli chodzi o choroby związane z pracą nerek. Kiedy ruszy centrum, pojawią się również lekarze specjaliści, których dzisiaj praktycznie nie ma. Stacja dializ ma ruszyć jeszcze w tym roku. Firma prowadzi działalność już na terenie Pomorza - m. in. w Starogardzie Gdańskim, dlatego znacznie łatwiej będzie jej prowadzić rozmowy z NFZ. Chodzi o wynegocjowanie na tyle korzystnego kontraktu, by jak najwięcej można byłoby zorganizować usług dla naszych pacjentów. - wyjaśnia nam starosta tczewski, Witold Sosnowski.

Budowa stacji ma kosztować około 4,5-5 mln zł. Budynek powstaje w miejscu stojących tam do niedawna baraków. Z początkowych zapowiedzi wynikało, że dializowanych będzie mogło tam być około 60-70 pacjentów. Dializy stosuje się u pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek, którzy nie kwalifikują się do przeszczepu nerki, bądź oczekują na zabieg. Dializy odbywają się od trzech do czterech razy w tygodniu. Zdarza się, że jedna wizyta trwa nawet kilka godzin. Podczas dializy specjalna aparatura oczyszcza krew z niebezpiecznych toksyn. Dodajmy, że cały czas trwają również prace związane z adaptowaniem na cele medyczne pomieszczeń tzw. "białego domku", czy dawnej siedziby sekretarza PZPR. Docelowo mają tam znaleźć się nie tylko gabinety specjalistów, ale także urządzenia do prześwietleń rentgena.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2626 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-2
hehe z innej beczki ~ /._gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 05.08.2010, 09:52
Spajko-popatrzcie na jego avatar-gratulacje dla moderatora!!!
Brak zdjęcia
-2
nie no bk ;) ~ ...._gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 05.08.2010, 10:11
Modi (moderator) tutaj jest najlepszy! ;) Pierw komentarze,że żydów w ciepłowni palili,teraz zakaz pe..ałowania avatar;) He no w sumie wolne media hehehe ;) Ciekawe czy nieprzychylne komentarze akceptują?:D-bo taki mój jest. Pozdro TyCZyPeeL
user_ico_Basia11
-3
starosta ~ Basia11 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 05.08.2010, 10:20
Na zdjęciu w tyle ale za to wytłuszczonym drukiem w artykule. Lans....
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 05.08.2010, 10:21
Ciekawe, czy ta "dializowania" będzie taka, jak cała tczewska "służba zdrowia"?
Brak zdjęcia
0
zwracam honor tcz.pl ~ ..._gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 05.08.2010, 11:02
Usunęli avatarka Spajkowi
user_ico_TCZEWIAK5
-2
i dobrze,że będzie ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 05.08.2010, 11:26
W Tczewie stacja dializ powinna być już dawno ale lepiej późno niż wcale-i to nie jest narzekanie bo chorzy musieli się przemieszczać po kilkadziesiąt kilometrów. Większość jak przypuszczam były to osoby starsze,dla których taka "podróż" była szczególnie mecząca.
Brak zdjęcia
+1
Kamil_gość
IP: 109.207.xx4.xx6
Data: 05.08.2010, 22:46
Badania rezonansu magnetycznego też miały być już dawno a co dzwonię do rejestracji to okazuje się, że ciągle trwają rozmowy z Funduszem. Oby z dializami poszło o wiele szybciej...a co do rezonansu to zarejestrowałem się w końcu do Starogardu Gdańskiego a miało być tak pięknie i na miejscu.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew