tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 13:37
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Za nami Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP

Opublikowano: piątek, 14.05.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ostatni wtorek (11.05) w Środowiskowym Hufcu Pracy 11-1 w Tczewie odbył się Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP. Podobna twórczość jest jedną z form wychowawczych Ochotniczych Hufców Pracy, która ma na celu wychowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez rozwijanie zainteresowań i pobudzanie uzdolnień artystycznych.

Przegląd Twórczości stwarza uzdolnionej młodzieży możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, jednocześnie kształtując wrażliwość na kulturę i twórczość artystyczną. Imprezę otworzył Wojewódzki Komendant PWK OHP Jarosław Gołąbek, który przywitał wszystkich przybyłych gości, uczestników i komisję konkursową w składzie - Gertruda Pierzynowska - Radna Miejska, Anna Kruszyńska i Justyna Grunau - z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Komendant życzył wszystkim uczestnikom udanych występów, a zespołowi, który wygra powodzenia na Centralnym Przeglądzie w Lesznie. Nad całością Przeglądu czuwała Pedagog Wojewódzka Magda Okrzes przy wsparciu kadry ŚHP 11-1. Dzień był dla uczestników okazją do zaprezentowania swoich uzdolnień scenicznych i pokazania umiejętności plastycznych. Na scenie młodzież zaprezentowała różne formy, jak: śpiew, teatr i taniec. Na wystawie plastycznej zagościła różnorodność form prac wykonanych przez uczestników OHP, tj. malarstwo, grafika artystyczna, grafika użytkowa, rzeźba, tkanina artystyczna i rękodzieło artystyczne.

Występy młodzieży spotkały się z dużym uznaniem widowni i jury. Komisja oceniająca po długich i burzliwych obradach przyznała:

- w kategorii scena: I miejsce ŚHP 11-16 w Gdańsku za taniec "POLONEZ”, który zatańczyli: Magdalena Luksenburg, Marcin Ptak, Anna Błażyńska, Marcin Olszewski, Justyna Gorlikowska, Arkadiusz Przydatek; II miejsce dla młodzieży ze świetlicy HP 11-18 z Nowego Dworu Gdańskiego za taniec współczesny "TANECZNE TRZĘSIENIE ZIEMI" - Mateusz Bernacki, Szymon Konefał, Paulina Ostrowska, Kamila Ostrowska, Marta Konefał, Klaudia Kiliman oraz III miejsce również dla ŚHP 11-6 w Gdańsku za taniec współczesny - Marcin Ptak i Arkadiusz Przydatek,

- w kategorii plastyka bezkonkurencyjnie zwyciężyli uczestnicy ŚHP 11-1 w Tczewie. I miejsce Wiktoria Delklok ŚHP 11-1, II miejsce Agnieszka Brzezińska ŚHP 11-1 i III miejsce Kamil Wrzołka ŚHP 11-1.

Nagrodę Komendanta PWK OHP otrzymał Teatrzyk RazDwaTrzy z ŚHP 11-1 w Tczewie w składzie Dorota Moczyńska, Paulina Litwin, Adrian Sagan, Kamil Wrzołka za przedstawienie profilaktyczne "Już dość". Nagrodę Starosty Tczewskiego otrzymała Weronika Brandt z ŚHP 11-4 ze Starogardu Gdańskiego, a nagrodę jury Oliwer Wardin z HP 11-12 z Gdyni. Wyróżnienie specjalne przyznano Szymonowi Konefał ze świetlicy HP 11-18 z Nowego Dworu Gd. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczała Z-ca Wojewódzkiego Komendanta Małgorzata Burczy.

Galeria zdjęć

Tczew - Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP
Tczew - Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP
Tczew - Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP
Autor: Katarzyna Jurczyńska
drukuj
Artykuł przeczytano 2543 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew