tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 13:21
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Dzisiaj (12.01) wybiorą Miss i Mistera wśród seniorów

Opublikowano: czwartek, 12.01.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew -
Dziewięcioro uczestników powalczy w tym roku o korony najpiękniejszej seniorki i seniora. Już dzisiaj (12.01) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbędą się Wybory Miss i Mistera Złotego wieku - będzie to już dziewiąta edycja tczewskiej imprezy znanej w całej Polsce.

W tegorocznym konkursie weźmie udział dziewięcioro seniorów - sześć pań i trzech panów w wieku od 70 do 85 lat. Początek finałowej gali dzisiaj o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Sztuki. Uroczystość poprowadzi Jolanta Jank i Piotr Weintz.

- Wybory stanowią wyjątkową okazję do inauguracji obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej ustanowionych w 2012 roku przez Komisję Europejską. Działania obchodów będą okazja do tego, by uświadomić sobie, że w Europie żyjemy dziś dłużej i że cieszymy się dobrym zdrowiem dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, oraz by bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie z tego wynikają. - mówi Julita Jakubowska, prezeska ZM PKPS w Tczewie - Wybory łączą starania wielu osób i środowisk w działaniu na rzecz poprawy jakości życia seniorów w naszych społecznościach. Niech zatem Wybory staną się okazją do wspólnego przeżycia "piękna każdego wieku".Dodajmy, że na scenie może pojawić się każdy, kto skończył siedemdziesiąty rok życia. W tym roku zaprezentują się - Urszula Meyer - lat 71, Jadwiga Chabowska - lat 70, Hubert Radziszewski - lat 74, Tadeusz Gowin - lat 85, Genowefa Jael Tamoy - lat 77, Alicja Wiśniewska - lat 70, Hildegarda Zacharska - lat 71, Eryka Grabowska-Gołębiewska - lat 71 i Zbigniew Waruszewski - lat 79. Inicjatywa organizacji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku powstała w 2004 roku i wpisała się w ruch na rzecz tworzenia profesjonalnej opieki społecznej przyjaznej osobom starszym. W siedmiu edycjach wzięło udział 105 osób powyżej 70 roku życia, które dowiodły, że piękno i pogoda ducha mogą być nieprzemijalne. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 2290 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Odszedł Janusz Kortas
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
Gratulacje ~ Miriam_gość
IP: 178.56.xx2.xx7
Data: 12.01.2012, 22:32
Gratuluję wszystkim seniorom takiego podejścia do życia, werwy i pogody ducha. Życzę dużo zdrowia i sukcesów w życiu osobistym. Organizatorom, należą się podziękowania. BRAWO!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew