tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 09:15
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Zakwalifikują do służby wojskowej - od 11. kwietnia w CED

Opublikowano: Środa, 06.04.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Od 11 kwietnia do 25 maja w budynku Centrum Edukacji Dorosłych (Tczew, ul. 30 Stycznia 1) będzie prowadzona kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu tczewskiego. Zdolność do służby wojskowej zostanie sprawdzona u wszystkim mężczyzn urodzonych w 1992 roku, ale nie tylko.

Mężczyźni, którzy w tym roku kalendarzowym kończą dziewiętnaście lat życia, są zobowiązani stawić się do kwalifikacji wojskowej. Przed komisją mogą również stanąć ochotnicy, w tym kobiety, niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia - jeżeli ukończyli co najmniej 18 rok życia, ale nie ukończyli 24 lat - wcześniej należy zgłosić się do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Malborku:

- Podstawowy rocznik objęty kwalifikacją dotyczy mężczyzn urodzonych w 1992 roku, ale obowiązkowi stawienia się podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1987-1991, którzy do tej pory nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. - wyjaśnia Gabriela Kaczmarek, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w tczewskim Urzędzie Miejskim.

Kiedy przed komisję?

- gmina i miasto Pelplin - 11. - 14. kwietnia,
- gmina Subkowy - 15. - 18. kwietnia
- gmina i miasto Gniew - 19. - 22. kwietnia,
- miasto Tczew - 26. kwietnia - 17. maja
- gmina Morzeszczyn - 18. maja
- gmina Tczew - 19.- 23. maja
- kobiety - 24. maja
 
W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny prezydent miasta z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Osoby, które podlegały obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej i z jakichkolwiek powodów nie stawiły się do niej, są obowiązane zgłosić się do wojskowego komendanta uzupełnień, właściwego ze względu na ich miejsce pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące, w celu uregulowania stosunku do powszechnego obowiązku obrony. Obowiązek ten trwa do czasu ukończenia pięćdziesięciu lat życia, a w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, do czasu ukończenia sześćdziesięciu lat życia. Osoba stająca do kwalifikacji powinna zabrać ze sobą dowód osobisty, ostatnie świadectwo szkolne potwierdzające wykształcenie, zdjęcie 3X4 cm, bez nakrycia głowy i inne dokumenty (np. dokumenty dot. stanu zdrowia, prawo jazdy, akt małżeństwa, akt urodzenia dziecka).

Kwalifikacja w powiecie tczewskim

Komisja będzie urzędować w budynku CED (Tczew, ul 30 Stycznia 1) z wyłączeniem sobót i niedziel w godzinach od 7.30 do 15.00. W okresie egzaminów maturalnych, tj. 4., 5., 6. maja komisja również nie będzie przyjmować interesantów.
drukuj
Artykuł przeczytano 3848 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej - Bronisław Komorowski
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
A gdzie wezwanie? ~ gość_gość
IP: 89.200.xx7.xx8
Data: 06.04.2011, 22:11
Kiedyś dostawało się wezwanie na taką komisję, a z tego co czytam to trzeba teraz zgłosić się samemu. A może coś źle zrozumiałem?
Brak zdjęcia
-1
iga_gość
IP: 83.25.xx3.xx4
Data: 07.04.2011, 10:52
no właśnie !!! jak trafnie zauważył przedmówca. czy skoro redakcja zamieściła artykuł o naborze do służby wojskowej - to spełnia on oficjalne ogłoszenie organów wojskowych o naborze? ...bardzo wątpię... bez wezwań imiennych wysłanych pocztą do adresata też nie udowodnią że ktoś się dowiedział ... Pozatym.. od kiedy to prezydent miasta nakłada kary w sprawach wojskowych???? coś się komuś nieźle pomieszało... NO i ostatnia rzecz... podobno mamy armię zawodową ? więc dlaczego szukają rekrutów i przymuszają do stawienia się na komisji pod groźbą kary? śmieszne.. radzę redakcji przejrzeć przepisy dot. naboru do służby wojskowej- sama chętnie też do nich zajrzę i podpytam innych-bo sprawa jest co najmniej (!) wątpliwa...
Brak zdjęcia
-1
gość_gość
IP: 89.200.xx7.xx8
Data: 07.04.2011, 14:44
iga, obowiązek stawienia się na komisji mają wszyscy mężczyźni w celu przyznania kategorii. Nie oznacza to że ktoś zmusza do służby wojskowej. Ma to na celu powołanie do wojska w razie wojny wszystkich zdolnych mężczyzn. Chodzi tylko o to jak sama zauważyłaś o sposób wezwania na komisję w celu przyznania kategorii.
 
Brak zdjęcia
+1
aa_gość
IP: 83.25.xx0.xx2
Data: 27.04.2011, 11:13
Wezwania są wysyłane pocztą to jest oczywiste!! Na strobnie jest tylko informacja dla ochotników
Brak zdjęcia
0
gruby_gość
IP: 84.38.xx8.xx1
Data: 04.05.2011, 15:42
Otóż jesteście w błędzie..... Tylko część dostanie wezwanie do stawienia. Reszta musi się sama stawić. Jestem tego żywym przykładem.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew