tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 22:23
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

W Rudnie zbudują Centrum Kulturalne

Opublikowano: wtorek, 17.01.2012, 00:06. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W podtczewskim Rudnie powstanie Centrum Kulturalne. Będą w nim mogli spotykać się mieszkańcy wsi, by integrować się i obcować z kulturą i rozrywką. Zadanie ruszy dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch podpisał już umowę na wykonanie inwestycji pod nazwą "Budowa Centrum Kulturalnego dla wsi Rudno wraz z infrastrukturą". Wykonawcą zadania jest firma "Seb - Inwest" Sebastian Paluchowski z Pelplina, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, przedstawiciel wykonawcy Mariusz Paluchowski, sołtys wsi Rudno Wojciech Cabaj oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnie.

- Zadanie będzie realizowane dzięki podpisanej w maju ubiegłego roku przez Burmistrza umowy o dofinansowanie projektu w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007 - 2013 (tzw. "Leader"). Obiekt, którego budowa rozpocznie się w najbliższych dniach przy ul. Kościelnej w Rudnie, zostanie oddany do użytkowania do końca sierpnia 2012 r. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 61 proc. wartości całej inwestycji. Warto wspomnieć, że swój wkład finansowy w realizację zadania zadeklarowała Ochotnicza Straż Pożarna w Rudnie. - wyjaśnia Nina Wilkos z Referatu ds. Promocji i Informacji UMiG Pelplin - W ramach projektu zostanie wybudowane jednokondygnacyjne, niepodpiwniczone Centrum Kulturalne. Do budynku zostanie wykonany m. in. podjazd dla niepełnosprawnych a także podłączone zostaną niezbędne przyłącza i instalacje (elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne, centralnego ogrzewania). Budynek zostanie wyposażony w meble pozwalające na rozpoczęcie działalności centrum i wypełnienie celu projektu. Będą to m. in. stoły z krzesłami, regały książkowe, sztalugi na obrazy, czy gra świetlicowa "Piłkarzyki". Cały obiekt będzie ogrodzony, a teren zagospodarowany zostanie zielenią.

Jest to kolejny po budowie Centrum Kulturalnego we wsi Wielki Garc oraz skweru rekreacyjnego w Lignowach Szlacheckich projekt inwestycyjny współfinansowany ze środków PROW, realizowany na terenie gminy Pelplin. Warto wspomnieć, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie kompleksu boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkół w Rajkowach, a także budowie skateparku w Rożentalu. Zakończenie tych inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1797 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kultura dostępna
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
Dla mieszkańców ~ Dariusz_gość
IP: 83.7.xx3.xx1
Data: 17.01.2012, 14:35
Tak,niech w końcu zrobią coś w tym Rudnie co te żury znikną ze sklepów i będą mieli gdzie iść,bo siedzą i pierdzą w kratę od piwa z butelką w ręku a najlepiej to by do siatki zajrzeli !! Masakra
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 83.25.xx7.xx9
Data: 18.01.2012, 08:52
Centrum Kulturalne dla "tych spod sklepu"?? To nie będzie bar tylko miejsce dla dzieci i młodzieży!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew