tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 07:12
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Boisko podzieliło mieszkańców. Koniec sporu?

Opublikowano: czwartek, 23.02.2012, 00:12. Ilość komentarzy: 31

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Miał być teren rekreacyjny i miejsce do aktywnego spędzania czasu - jest konflikt wśród mieszkańców osiedla Staszica. Mowa o boisku ze sztuczną nawierzchnią przy szkole podstawowej nr 7. Mieszkańcy sąsiadujący ze sportową infrastrukturą skarżą się na zbyt głośne zachowanie graczy, wpadanie piłki do ogródków i załatwianie potrzeb fizjologicznych w pobliżu ich domów. Teraz odbyło się kolejne spotkanie, które ma na celu złagodzenie konfliktu. Czy to pomoże?

Konflikt pomiędzy młodzieżą i mieszkańcami korzystającymi z infrastruktury boiska, a lokatorami sąsiadujących z murawą budynków trwa już od jakiegoś czasu. Nie pomogło nawet podwyższenie płotu okalającego teren - piłki czasem wpadają do sąsiednich ogródków i problem pozostaje. Niedawno w tej sprawie odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział dyrekcja szkoły, straż miejska, policja oraz przedstawiciele mieszkańców, którzy do tej pory korzystali z infrastruktury boiska. Wiele wskazuje na to, że sprawa może wreszcie znaleźć szczęśliwy finał:

- Mieszkańcy skarżyli się na zbyt głośne zachowanie, wpadanie piłki do ogródków i załatwianie potrzeb fizjologicznych w pobliżu ich domów. Wszystkie te kwestie były poruszane podczas spotkania. Jeśli chodzi o pierwszy problem, sprawę powinno rozwiązać postawienie przez miasto przenośnej toalety. Druga sprawa to wulgaryzmy i spożywanie alkoholu. Uczestnicy spotkania zostali uczuleni na tą kwestię - mają sami zachęcić swoje środowisko do zaprzestania tego typu zachowań. Jeśli to nie pomoże, będą musiały posypać się mandaty. - wyjaśnia Jarosław Stachowicz, Kierownik Referatu Straży Miejskiej w Tczewie - Padł również wniosek, by osoby korzystające z boiska wytypowały delegację i zorganizowały spotkanie z mieszkańcami okolicznych budynków, którzy zgłaszają zastrzeżenia co do ich zachowań. Mają ich przekonać, że nie robią nic złego na tym boisku. Najwyższy czas, by mieszkańcy się pogodzili.

Sprawa jest na tyle poważna, że tematem zajmowali się już radni na komisjach. Komisja Polityki Społecznej zaleciła, by dyrekcja szkoły podstawowej nr 7 uczuliła swoją młodzież na sposób korzystania z boiska. Odbyło się również spotkanie korzystających ze sportowej infrastruktury ze osobami, którym boisko przeszkadza.

- Problem nie dotyczy dzieci, ale grających tam dorosłych - z przekazanych nam sygnałów wynika, że problemem jest słownictwo, jakie tam pada. Możemy obiecać, że na wiosnę postawimy tam toi-toi'e. - deklaruje zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa. - Analizowaliśmy ustawienie tam ekranów, ale przekracza to nasze możliwości finansowe. Mamy nadzieję, że skonfliktowane strony się dogadają, bo przecież to boisko powstało, by służyć mieszkańcom, a nie ich skłócić.

Z infrastruktury boiska w okresie zimowym można korzystać do zapadnięcia zmroku. Według zapewnień władz miasta wiosną i latem będzie można grać co najmniej do godziny 20. Ustalono również, że miejsce to będzie częściej kontrolowane przez patrole Straży Miejskiej.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 4579 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Mural
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (31)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-5
_gość
IP: 109.207.xx3.xx0
Data: 23.02.2012, 06:13
Ojej....
Brak zdjęcia
-8
ZAPYTAJCIE MIECZYSŁAWA ~ ._gość
IP: 77.114.xx0.xx1
Data: 23.02.2012, 11:19
Wujek dobra rada napewno rozwiąże każdy spór
 
user_ico_mieczyslaw
+8
Do: "._gość" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 24.02.2012, 00:01
Wyraźnie widać, że masz problem sam ze sobą, ale jeśli ciągłe pisanie o mnie Ci pomaga, to w porządku, chociaż tyle mogę dla Ciebie zrobić :)
 
Brak zdjęcia
+16
Boisko ~ rodzic_gość
IP: 94.40.xx7.xx1
Data: 23.02.2012, 07:31
Chciałbym odnieść się do słownictwa. Kilka razy grałem tam z moim kilkuletnim synem i akurat to nie dorośli rzucali mięsem tylko nasza młodzież. Czasami to aż boję się przychodzi w taki miejsca z dzieckiem żeby zbyt szybko nie nauczył się odpowiednich słów. Druga sprawa to czas otwarcie boiska. Nie jest prawdą że okresie wiosenno - letnim jest otwarte do zmroku. O ile mnie pamięć nie myli boisko było zamykane o godz 18:30 ponieważ komuś z okolicy przeszkadzał hałas z boiska. To się pytam gdzie rodzice z dziećmi mają grać w piłkę ? Na ulicy pod oknami ? Oczywiście najlepiej jest zamknąć boisko i wtedy narzekać że młodzież kręci się bez celu. W regulaminie jest wyraźnie że boisko jest czynne do zmroku więc coś mi tu nie gra. Prosiłbym także o zajęcie się tą kwestią.
Brak zdjęcia
-7
wulgaryzmy ~ mama_gość
IP: 84.38.xx5.xx3
Data: 23.02.2012, 07:46
Nie jestem tak ostrożna w ocenie zachowania dorosłych - to boisko to nie tylko wulgaryzmy i chamskie zachowanie w stosunku do mieszkańców ale również nawierzchnia z opiłkami nie koniecznie zdrowymi,,,,
Brak zdjęcia
+8
Grajek z miasta_gość
IP: 83.11.xx5.xx3
Data: 23.02.2012, 07:51
Najgorsze w tym wszystkim jest to ze pijącą młodzież przy szkole łączą z graczami ktorzy sobie poprostu kopią w piłkę, nie dajcie wszystkiego do jednego worka
Brak zdjęcia
+3
... ~ Doktor Granat_gość
IP: 109.207.xx4.xx4
Data: 23.02.2012, 08:02
Donek przyjedzie - "stadion" zamknie i będzie po problemie!!!
Brak zdjęcia
+5
Biedronka_gość
IP: 109.207.xx5.xx7
Data: 23.02.2012, 08:27
Przyjdżcie i posłuchajcie/o ile Wasze uszy wytrzymaja/ co się dzieje na boisku na Ceglarskiej na CzyżykowieNiezależnie czy grają młodzi czy starsi to z boisk słychać steki wulgaryzmów i obu kierunków gry w piłkę A dzieci chodzą,chodzą i słuchają i coś im w główkach zostaje.A gdzie są trenerzy?Czy przyszli piłkarze muszą bazować na takich odzywkach?Żenada i wstyd za takich pseudosportowców..
Brak zdjęcia
-7
............... ~ Zal mi was sluchac..._gość
IP: 109.207.xx0.xx9
Data: 23.02.2012, 09:39
EJ a pilka nozna to co szachy? co ma mowic czasem sie przeklina jeszu , uzywa sie wulgarnych slow to sa nerwy itp przestancie juz sie spinac o takie cos jesli chodzi o toalety to jest problem ktory zostanie rozwiazany. A ludzie ktorzy mieszkaja tam maja problem o jenkiii pilka wleciala do mojego ogrodka raz na tydzien no i co ........... teraz? no co? dom sie zapali czy co? a zaraz naprzeciwko mieszka facet ktory zabiera pilki , normalnie nie wypowiem sie na ten temat.... Gdzie maja grac mlodzi i rozwijac swoje umiejetnosci no gdzie?
Brak zdjęcia
+4
Zamknąć ~ Tczewianin_gość
IP: 62.233.xx4.xx2
Data: 23.02.2012, 09:49
Wszystko zamknąć i zamienić w klasztory bo wulgaryzmy są. Ludzie przestańcie.
Brak zdjęcia
+6
Krzysztof_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 23.02.2012, 11:00
Chciałbym zrozumieć osoby grające na tym boisku w piłkę, ale chciałbym aby ci ludzie zrozumieli, że grają tylko godzinę lub dwie a mieszka się cały czas i caly czas trzeba słuchać wulgaryzmów, wąchać fekalia, naprawiać szkody wyrządzone przez wpadające piłki jak również tych, którzy po tą piłkę wchodzą do nieswoich ogrodów pod ich nieobecność. Być może ktoś gra raz w tygodniu i ta piłka wpada jemu raz na tydzień ale na co dzień wygląda to zupełnie inaczej. Oczywiście domy się nie zapadają od tych piłek, ale mieszkańcy przy boisku nie chcą mieć u siebie tylko trawy jak na boisku, ale również jakieś krzewy i drzewa, które są niszczone przez te wpadające piłki. Miasto jak zwykle nie ma pieniędzy na tego typu inwestycje, ale żeby jakiś urzędnik lub radny tam mieszkał to na pewno takie środki by się znalazły. To szczególnie było widać jak rosły progi zwalniające w pobliżu miejsc zamieszkania radnych i włodarzy naszego pięknego miasta. Wszyscy narzekają, że nie ma gdzie grać, ale obok swojego miejsca zamieszkania nikt nie zgodzi się na budowę takiego obiektu. Pozdrawiam ludzi którzy udają sportowców- oczywiście nia wszystkich.
Brak zdjęcia
+1
wojciech_gość
IP: 83.30.xx6.xx1
Data: 23.02.2012, 14:14
nie jestem mieszkańcem Abisyni, alew tym mijescu boisko jest od zawsze i teraz nagla nagłaśniają problem... :/ to że szczają no to współczuje, ale skoro ma być oj oj to sprawa załatwiona , wpadające piłki.... mały płot albo jacyś nie wydarzeni piłkarze co napierniczają ile sił w kosmos, tak z was piłkarzy nie bedzie. Odpowiedzialność karna z niszczenie cudzego mienia powinna być jakiś monitoring może by pomógł w załatwieniu sprawy
 
Brak zdjęcia
+3
Damian_gość
IP: 83.25.xx3.xx1
Data: 23.02.2012, 12:33
Gram raz w tygodniu w niedzielę od 18 do 19:30. Jestem mieszkańcem osiedla. Połowa Naszej drużyny to ludzie którzy pracują w tygodniu i gra w piłkę jest dla nich oderwaniem od codzienności. Wulgaryzmy? Jak to w piłce nożnej- wychodzi samo z siebie. Sprawy Fizjologiczne? Załatwione. Została napisana petycja, chodziliśmy po osiedlu i zbieralismy podpisy od mieszkańców i osób grających. Sytuacja w której piłka wpadła do domu na przeciwko na naszej rezerwacji? mogę policzyć na palcach jednej dłoni od czasu gdy zostało podniesione zagrodzenie sytuacja ta zdarzyła się raz. Ale nie można mówić że ktoś panie Krzysztofie wchodzi panu do ogródka pod pana Nieobecność (może przy innych rezerwacjach) w naszym przypadku czego sam byłem naocznym świadkiem piłka wpadła do ogródka przed samą furtkę (dom na przeciwko boiska) dzwonimy dzwonkiem wołamy a w domu widać ruszające się firanki i osoby przyglądające się. Nie każdy gra piłką z biedronki, wartość piłki którą gramy to cena od 150 do 200 zł. Zdarzyło się również tak że syn gospodarza domu poprostu przy nas ową piłkę zabierał do domu i nie wychodził. To wszystko zdarzało się naszej rezerwacji. a z poza naszej rezerwacji słyszałem o sprawie przebijania piłki gwoździem. Poprostu Poezja :) jak tu załagodzić spór skoro Sami go sobie Panstwo wywołujecie. Alkohol? To że dorośli wypiją po piwie w przerwie meczu to chyba nie pijaństwo. Sprawę alkoholu załatwcie w miejscu PRZY BOISKU (ŁAWKI PRZY HALI GIMNASTYCZNEJ) a nie na boisku. Więcej zimnej krwi i rozwagi przy oskarżeniach. Oskarżając nas grających raz w tygodniu nie zapominajcie o sobie. Pozdrawiam .
Brak zdjęcia
0
Krzysztof_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 23.02.2012, 21:36
Ja nie określiłem czasu w jakim to się zdarza. Ja tu mieszkam i żyję i to co Panu się wydaje fajne to dla mnie jest gehenną. Nie życzę Panu takiej fajnej odskoczni, bo tam gdzie kultura jest to mi absolutnie nie przeszkadza. Niestety nie jest tak codziennie, a grają codziennie!!! Niestety ale ktoś tam żyje na codzień.
 
Brak zdjęcia
+5
Boisko ~ HAHA_gość
IP: 83.15.xx3.xx5
Data: 23.02.2012, 13:29
Jeśli ktoś kiedykolwiek był na tym boisku, to na pewno wie, że z czterech stron boiska jest kolejno: kościół, plac zabaw, szkoła, a tylko z jednej strony są domy, a mieszkają tam ludzie, którzy już od dawien dawna zabierali piłki dzieciom, zanim jeszcze powstało boisko. Powinni mieszkać gdzieś w środku lasu, chociaż i tam również mogłoby być za głośno ze strony zwierząt. Boisko jest do grania, a piłka przez ogromną już teraz siatkę wypada raz na miesiąc może.
Brak zdjęcia
0
... ~ Merikson_gość
IP: 83.25.xx7.xxx
Data: 23.02.2012, 14:46
Poprostu królowa gier wyzwala takie emocje,były,są i będą nie rozerwalnym elementem tej gry.Tyle:)
Brak zdjęcia
0
Zamknąć wszystkie boiska, place zabaw i niech ~ olo_gość
IP: 89.200.xx9.xx4
Data: 23.02.2012, 15:07
siedzą w domu . Już na naszych blokach są durne napisy ZAKAZ GRY W PIŁKĘ , ZACHOWAJ CISZĘ -- chore , to gdzie do cholery mają się bawić !!!!!!!!. Czy takie napisy są zgodne z prawem .
Brak zdjęcia
+5
Radosław _gość
IP: 109.197.xx7.xx4
Data: 23.02.2012, 15:07
Ciągle narzekamy jaki kraj itd, ale my jesteśmy na prawdę chorym narodem. Nie ważne czy będziemy patrzeć wyżej czy niżej. Młodzi czy starzy. Robimy sobie wzajemnie pod górkę. Miałem przypadek na super osiedlu bajkowym, że jednemu Panu, który bardzo ceni spokój przeszkadzały w lato dzieci w piaskownicy. Wyobrażacie sobie, że Policja spisywała rodziców 2-5 letnich dzieci za to, że te są za głośne ? W klatkach wisiały informację, że dzieci w piaskownicy proszone są o cichą zabawę. K***a mać jeżeli ja będę takim starym zgredem to chyba sam się spoliczkuje. Co do Pana zabierającego piłki. Obstawiam, że jest spasionym tłustym grubasem, który nie potrafi kopać w piłkę. Nikt go nie lubi. Zero kolegów, pewnie był wyśmiewany przez dzieci w podstawówce. Nie wiem bo na prawdę brak zrozumienia dla sportu to już przesad. Piwko - zależy czy z kulturą czy bez. Ja osobiście nie pijam piwa. Potrzeby zdarzają się ale postawi się toaletę. Mimo wszystko problem nie zniknie. Ludziom chyba w tych czasach odwala. Pamiętam jak kiedyś graliśmy z kumplami. Zamiast bramek 2 kamienie - ile okien potłuczonych przez piłki. Nigdy nie dostałem opierd*l ani od poszkodowanego, ani od rodziców. Kupiło się nową szybę i git. Ojciec ściągnął z kieszonkowego i grało. Teraz co się z Wami ludzie dzieje ???
Brak zdjęcia
0
piłka ~ stef_gość
IP: 83.20.xx9.xx8
Data: 23.02.2012, 16:50
jest chudy długi i w okularach.A le troszkę kultury nie zaszkodzi nikomu.
 
Brak zdjęcia
0
DO STEF,,,,_gość
IP: 46.76.xx9.xxx
Data: 24.02.2012, 10:07
BO TEN FACIO TO ON MA KOMPLEKSY WIDAĆ :-)JAK CHUDY TO GNATEK,DŁUGI JAK SZPRYCHA...A BINOKLE TO ...NO WŁAŚNIE ON JEST ŚLEPY NA DODATEK...NIE DOBRZE...OJ NIE DOBRZE :-)))
 
Brak zdjęcia
+3
Raper ~ _gość
IP: 84.38.xx4.xx4
Data: 23.02.2012, 15:42
"Staszica story" ;-)
Brak zdjęcia
+4
trzeba myśleć ~ zośka 3_gość
IP: 109.207.xx7.xx8
Data: 23.02.2012, 15:54
Trzeba myśleć i przewidywać , a nie udzielać głupich rad
Brak zdjęcia
0
Radosław_gość
IP: 109.197.xx7.xx4
Data: 23.02.2012, 19:07
No to zostaje uraz z dzieciństwa ;)
Brak zdjęcia
0
Mecz ~ kibic_gość
IP: 78.88.xx7.xxx
Data: 23.02.2012, 21:08
A to niech zagrają zwaśnione strony mecz piłki nożnej to wyzwoli emocje a ksiądz niech posedzuje z p, Drewą
Brak zdjęcia
+1
Boisko ~ Staszica_gość
IP: 83.8.xx9.xxx
Data: 23.02.2012, 21:57
Chcialbym powiedziec tak: np : co do swiatel na boisku one sa ale sa wlanczane raz na tydzien . Piłka nie wpada co chwile . Alkocholu az tak duzo sie tam nie pije . a Wulgaryzmy jak to w pilce noznej ; ) Sa podejrzenia od niektorych mieszkancow ze przez sasiadów z nad przeciwka boiska sa rozwalone wlaczniki od swiatla zeby nie grac w pilke i nie przeszkadzac . i To jest Mądre ?! jednym slowem zenada .. nie mam słow na ludzi ktorzy czepiaja sie o byle co . Pozdrawiam .
Brak zdjęcia
0
ciekawe kim jest ten pan..._gość
IP: 46.76.xx9.xxx
Data: 24.02.2012, 09:00
ciekawa jestem ,kim jest ów pan Krzysztof,któremu notorycznie widząc po jego komentarzach,przeszkadza hałas i obecni piłkarze na boisku.Panie Krzysztofie,proszę mi odpowiedzieć na pytanie:co robił pan kiedy był pan jeszcze dzieciaczkiem?co robił pan kiedy można było pana nazwać młodzieżą?co robi pan teraz w wolnym czasie dla hobby ,relaksu?mogę się założyć że odpowiedz jest jedna -na pewno zainteresowaniem każdego chłopca jest piłka nożna...tyle tylko że pan chce ją oglądać w tv,a chłopaki na boisku...więc na litość boską niech pan sobie odpuści swoje czepialstwo ,i da święty spokój chłopakom.U mnie na osiedlu tez grają mi pod nosem,i jakoś nie robię afer-przecież gdzieś muszą się wyszumieć ,prawda?Swoim czepialstwem staje się pan bardzo medialny.ale tak bardzo negatywnie :-(a co do młodych chłopaków-jeżeli zabiera wam się plikę to dzwońcie na policję-nie wolno przywłaszczać cudzej własności...i po kłopocie...
Brak zdjęcia
+1
Krzysztof_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 24.02.2012, 11:06
Nie mam nic przeciwko graniu w piłkę!!! Będąc młodzieżą też grałem w pilkę, ale czsów to nie zmieni.Przecież cały czas twierdzę, że można załagodzić konflikt montując choćby ekrany i wychwyty uniemożliwiające przedostawaniu się piłek poza boisko, ale miasto nie ma pieniędzy dla zwykłych obywateli "żeby żyło się lepiej" natomiast na bzdury typu zmiana fontanny lub ponowna rewitalizacja Starego Miasta w ciągu 5 lat takie środki się znajdują. Tak jak zostało napisane sprawa załatwiania się zostanie rozwiązana- tylko ciekawe kto tam będzie sprzątał, bo jak w toj-tojach będzie brudno to problem powróci. Natomiast co do przywłaszczania piłek to do końca tak nie jest,bo niejednokrotnie spadająca piłka coś uszkodzila i za to, że mieszkam w pobliżu mam ponosić tego dodatkowe koszty? Policja już nie raz była i co?
 
Brak zdjęcia
+4
ABi ~ Abi_gość
IP: 83.238.xx9.xxx
Data: 24.02.2012, 12:21
czemu nie mogli postawić tego boiska za kościołem od strony wałów,tam jest dużo placu wolnego i problemów by nie było
Brak zdjęcia
0
byk_gość
IP: 83.25.xx7.xx3
Data: 24.02.2012, 18:22
Wybudować im mur przed domem na wysokość 15 metrów z cegieł odzyskanych z rozbiórki z dziurą 2x1m na przejscie i 4x3 na samochód i bd spokój. Koszty małe cisza będzie i problem się skończy :)
Brak zdjęcia
+2
wiktor_gość
IP: 83.7.xx0.xx8
Data: 26.02.2012, 18:20
Pan Krzysztof ma nie tylko problem z boiskiem. Jakich by tu argumentów nie użył jest sam a użytkowników boiska mnóstwo. Broni swoich racji słusznie bo wystarczy sobie wyobrazić że w każdej drużynie znajdzie się jeden co wykopie piłkę do ogródka i jeden co głośno przeklina, drużyny zmieniają co 2-3 godziny, i tak przez 7 dni w tygodniu, więc problem jest nie mały. Trudno to sobie wyobrazić i zrozumieć p. Krzysztofa. Użytkownicy boiska patrzą na nie jako fajne miejsce gdzie się wyszumia przez godzinę lub dwie. Sąsiad boiska widzi i słucha każdego gracza. Z tego co pisze p. Krzysztof on sam nie jest przeciwny boisku tylko sposobie zabezpieczenia jego posesji przed wpadajacymi pilkami i hałasem. Jak nie było orlikow ciężko było zebrać jedną drużynę. Teraz chcą grać wszyscy (i bardzo dobrze ) ale sąsiedzi boiska na tym cierpią a boisko ma być fajny miejscem również dla nich. Trochę kultury użytkowników boiska zrozumienia z obu stron i lepsze planowanie miejsca budowy lub ekrany dzwiekochlonne. Pozdrawiam i życzę szybkiego porozumienia się. Wiktor.
Brak zdjęcia
0
A fe takie ordynarne orliko-diabliki ~ ZBAR_gość
IP: 83.11.xxx.xx7
Data: 23.06.2012, 16:55
To wszystko prawda w Rumi też na Orlikach jest tragiedia dla s asiadów a Burmistrz ble ble
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew