tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 01:52
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

TTBS. Radni przekazali działkę, teraz potrzebny jest kredyt

Opublikowano: piątek, 02.10.2009, 14:30. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczewscy radni zdecydowali się na przekazanie gruntu pod budowę nowego bloku TTBS. Dzięki tej decyzji prezes spółki może wystąpić o kredyt. Jak mówi, łatwo nie będzie, ale jeśli uda się pozyskać pieniądze, klucze do nowych mieszkań będzie mogło odebrać 47 rodzin oczekujących już od dawna na własne "M".

Decyzja o przekazaniu gruntu pod budowę nowego bloku w ramach Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zapadła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Rajcy zgodzili się, aby działka przy ul. Armii Krajowej została przekazana spółce. Dzięki temu TTBS mógł wystąpić o kredyt, który ma pomóc w realizacji bloku dla 47 rodzin. Prezes spółki, Kazimierz Homa, miał bardzo mało czasu na załatwienie kredytowych formalności - radni swoją decyzję przegłosowali w czwartek, a wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego trzeba było złożyć do następnej środy (30 września):

- Zmusiliście mnie do biegania, jest wiele papierów do załatwienia. Dlatego wybaczcie, ale ja opuszczam w tej chwili salę i pracuję nad wnioskiem. - mówił do rajców w chwilę po przegłosowaniu uchwały dotyczącej TTBS.

Okazało się, że pośpiech się opłacił, bo TTBS zdążył złożyć wniosek w określonym terminie. Prezes Kazimierz Homa przyznaje jednak, że nie oznacza to wcale, że przyszli najemcy już mogą zacierać ręce z zadowolenia:

- Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy i przede wszystkim czekania. Na ocenę wniosku bank ma czas do końca roku. Promesę kredytową moglibyśmy otrzymać w przyszłym roku, ale nic tu nie jest pewne. W obecnych czasach banki nie chcą chętnie przyznawać kredytów.

Dlatego prezes TTBS przyznaje, że równolegle prowadzi rozmowy na temat uzyskania dofinansowania z bankami komercyjnymi. Co jeśli środki na budowę się nie znajdą?

- Sam już nie wiem - wariant B, C, D... Teraz trzeba czekać. Czas pokaże, co będzie - przyznaje Kazimierz Homa.
 


Szacunkowy koszt budowy bloku to 7 milionów zł - 30 proc. inwestycji ma pochodzić z kieszeni przyszłych najemców, reszta środków pochodzić ma z wspomnianego kredytu i pieniędzy spółki.
Dotąd w blokach na osiedlu TTBS, metr kw. kosztował średnio 2074 zł. Czynsz (wraz ze spłatą kredytu) wynosi 7,40 zł za metr kw. Aby otrzymać mieszkanie w TTBS, trzeba wyłożyć 30 proc. na partycypację w kosztach budowy i pieniądze na kaucję w wysokości całorocznego czynszu - przy lokalu o powierzchni 50 m kw., trzeba mieć 52 tys. zł plus ok. 4,5 tys. zł kaucji. Dochód miesięczny lokatorów nie może przekroczyć: jednej osoby 5073 zł brutto, dwóch - 7610 zł, a trzech - 9301 zł. Lokale przysługują wyłącznie mieszkańcom Tczewa, nieposiadających praw do innych mieszkań.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2185 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Nudoodporne zapraszają
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
mamuska_gość
IP: 109.197.xx2.xx1
Data: 06.08.2011, 15:37
Na budowę to mają kase ale jak ktoś się chce zamienić to nagle nie ma wolnego mieszkania a mieszkam w ttbs i widzę jak co chwile ktos sie wprowadza i wyprowadza, to jest szczyt wszystkiego:(((
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew