tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 12:32
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Certyfikat dla Kociewskiego Ośrodka Informacji Turystycznej

Opublikowano: wtorek, 08.02.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

17 stycznia w Urzędzie Marszałkowski Województwa Pomorskiego odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Uczestniczyła w nim będąca częścią PROT Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE. Ważnym punktem programu dnia było nadanie certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej punktom Informacji Turystycznej.

Jednym z zadań LOT KOCIEWIE od ponad dwóch lat jest prowadzenie Kociewskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. Mieści się on przy ul. 30 Stycznia 4 w mniejszym budynku kompleksu Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły / Fabryka Sztuk. Jesienią ubiegłego roku LOT KOCIEWIE złożyła wniosek o certyfikację swego KOIT-u.

Ta kategoryzacja usług to nowa inicjatywa Polskiej Organizacji Turystycznej mająca na celu podniesienie standardów obsługi turystów oraz wskazanie wysokiej klasy punktów IT. 5 listopada w biurze LOT & KOIT gościła komisja oceniająca Punkty Informacji Turystycznej w ramach certyfikacji prowadzonej zgodnie z regulaminem POT. Certyfikacja została przeprowadzona na zasadzie dobrowolności, na podstawie poszczególnych zgłoszeń IT.

Certyfikacja punktów przeprowadzana na terenie całej Polski ma na celu potrzebę zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej oraz stworzenia krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Funkcjonowanie w wyżej wymienionej sieci jest uwarunkowane uzyskaniem certyfikacji.

Certyfikację podzielono na cztery kategorie. Po zapoznaniu się z wszystkim wymogami KOIT startował do uzyskania kategorii drugiej. Komisja powołana przez PROT po wypełnieniu Karty Oceny Punktu IT oraz jej zatwierdzeniu przesłała ją do Krajowej Komisji Certyfikacyjnej. Każda jednostka, która została certyfikowana otrzymała Certyfikat potwierdzający kategorię na rok. Od 18 stycznia wejście do biura LOT i KOIT oznaczone jest zatem dwiema gwiazdkami, a wnętrze przyozdabia przekazany 17 stycznia dyplom certyfikacyjny.

Zainteresowanych jeszcze bardziej szczegółowymi warunkami zawartymi w regulaminie zapraszamy do odwiedzenia odpowiedniej podstrony internetowego serwisu Polskiej Organizacji Turystycznej www.pot.gov.pl/certyfikacje-it Zainteresowanych Kociewskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej zapraszamy do jego biura. Tamże do uzyskania wiadomości o regionie, wiele bezpłatnych materiałów promocyjnych oraz możliwość zakupu regionalnych publikacji.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
Ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
58 531 37 41
info@kociewie.eu
www.lot.kociewie.eu
Autor: Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
drukuj
Artykuł przeczytano 1465 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Znaczek pocztowy
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
:)_gość
IP: 109.197.xx2.xx8
Data: 09.02.2011, 13:37
To duży powód do dumy !
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew