W Gniewie powstało Centrum Badawczo - Rozwojowe przy spółce Fama

W Gniewie powstało Centrum Badawczo - Rozwojowe przy spółce Fama (fot. tcz.pl)
W Gniewie powstało Centrum Badawczo - Rozwojowe przy spółce Fama

zobacz galerię zdjęć: 3
15 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego spółki Fama Gniew przy ulicy Kopernika. To kolejny, nowoczesny obiekt firmy, powstały ze środków Unii Europejskiej. Realizacja projektu da firmie ogromne możliwości dalszego rozwoju. Przewiduje się też zatrudnienie nowych pracowników, którzy dołączą do wykwalifikowanej kadry Famy.

Licznie zebranych obecnych oraz emerytowanych pracowników firmy, zaproszonych gości, przedstawicieli firm, instytucji, projektantów, architektów, lokalne władze oraz wszystkie osoby, które włączyły się i pomagały spółce podczas realizacji projektu przywitał prezes firmy Kazimierz Poznański. - Jest mi niezmiernie miło powitać was w tak uroczystym dniu jakim jest otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR). Otwarcie i oddanie do użytku CBR-u jest powodem do prawdziwej dumy dla każdego pracownika FAMY. Budynek powstał przy wsparciu i ze środków Unii Europejskiej. Centrum pozwoli na rozpoczęcie procesu wyposażenia w nowoczesną aparaturę oraz stanowiska badawczo-pomiarowe, da ogromne możliwości dalszego rozwoju, bowiem tworzy postawy do zwiększonej aktywności badawczo-rozwojowej firmy. Jego nowoczesny charakter wraz z wyposażeniem oraz prototypownią, umożliwią realizację wielu prac, co znacząco przyczyni się do tworzenia i projektowania nowych lub ulepszonych produktów, procesów i usług. CBR to nie tylko szansa dla firmy, ale również dla dobrze wykształconego pokolenia, bowiem stworzone zostaną nowe miejsca pracy. Damy więc szansę zatrudnienia młodych, energicznych ludzi z dobrym wykształceniem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w proces tworzenia centrum, w szczególności projektantom i architektom, którzy wykonywali to dzieło, których solidność jest gwarancją trwałości budynku. Pracownikom życzę z tej okazji wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy - mówił prezes Poznański.

Po powitaniu gości, odsłonięto pamiątkową tablicę na budynku centrum. Wstęgę przecięli: Kazimierz Poznański wraz z Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską oraz Wicestarostą Powiatu Tczewskiego Witold Sosnowski. Obiekt i zgromadzonych wokół niego gości poświęcił ks. Antoni Bączkowski Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, zaś błogosławieństwa udzielił proboszcz gniewskiej parafii ks. Zbigniew Rutkowski. - Gratuluję firmie tak pięknego obiektu. To dowód, że firma nieprzerwanie się rozwija - mówił duchowny.

Po modlitwie zebranych zaproszono do środka budynku, gdzie wzniesiono toast i zwiedzono część pomieszczeń. Wszyscy mogli też obejrzeć wystawę zdjęć z poszczególnych etapów realizacji inwestycji. Następnie zaproszeni goście przeszli na zamek, gdzie miała miejsce druga część uroczystości połączona z poczęstunkiem oraz występem zespołu Piaseckie Kociewiaki. Tam też na ręce prezesa Kazimierza Poznańskiego goście składali gratulacje i upominki, życząc firmie dalszych sukcesów.


Uroczystość była też okazją do powitania nowych pracowników, którzy niedawno dołączyli do famowskiego grona, podziękowania emerytowanym pracownikom za długoletnią pracę oraz wyróżnienia zaangażowanych w rozwój firmy pracowników. Na ręce każdego, prezes złożył pamiątkowy dyplom.

Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego było również okazją do promocji nowo wydanej przez firmę książki autorstwa Alicji Samulewskiej, Zygfryda Pastewskiego i Jana Ejankowskiego pt. O edukacji zawodowej w Gniewie i okolicy”. Publikacja opisuje historię szkolnictwa zawodowego na ziemi gniewskiej. Książka rozdysponowywana jest przez gniewską parafię. Zainteresowanych jej nabyciem prosimy więc o kontakt z plebanią, bądź z wydawcą firmą Fama.

Dochód z książki przeznaczony jest na witraż w kościele św. Mikołaja w Gniewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • sds_gość

    05.03.2015, 08:56

    Szkoda że Flextronics nie zbudował centrum badawczo-rozwojowego które tak głośno zapowiadał gdy powstawała hala numer "2", cały park przemysłowy miał składać się z 10 hal w których dwie to miały być laboratoria innowacyjności, dzisiaj jedyna inwestycja tamtego planu to szeroka arteria przez pola na malinowie... No cóż w Tczewie powstała fabryka dla taniej siły roboczej i koniec marzeń o parkach naukowo-technologicznych...

    Odpowiedz
    IP: 193.200.xx1.xx9 
  • Taki sobie_gość

    05.03.2015, 10:12

    Ostatnio uczestniczyłem w zawieszeniu wiechy na nowym budynku administracyjno-biurowym KOGI w Gdańsku na terenach portowych - uroczystośc z udziałem wszelkiej maści przedstawicieli ale bez "pokropku"- można ? można.

    Odpowiedz
    IP: 153.19.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.