tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 04:27
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Schody tylko dla wybranych

Opublikowano: czwartek, 15.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Mówimy o rewitalizacji Starego Miasta, a nie potrafimy nawet wykonać podjazdu dla osób niepełnosprawnych - mówi oburzony brakiem podjazdu przy schodach prowadzących z ulicy Wąskiej w kierunku centrum radny Tomasz Tobiański. Rajca chciał, by takie udogodnienie dla osób na wózkach pojawiło się w najbliższym czasie. Okazuje się jednak, że na szybką budowę podjazdu nie możemy raczej liczyć.

Najkrótszą drogę z ulicy Wąskiej w kierunku centrum miasta stanowią schody - te sławetne, po których niegdyś jeździł pewien traktorzysta i te prowadzące do parkingu przy ulicy Ogrodowej. Droga krótka, ale właściwie nie do przebycia dla osób na wózku inwalidzkim, bądź dla matek z malutkimi dziećmi.

- Ostatnio wybrałem się na spacer w tamten rejon miasta, prowadząc wózek. Aby przedostać się na sąsiednią ulicę musiałem wnosić wózek na samą górę. Nie wyobrażam sobie, że da z tym sobie radę matka, która dodatkowo wraca z zakupami do domu, a co dopiero ma zrobić inwalida? - pyta Tomasz Tobiański.

Dlatego ostatnio rajca interweniował w tej sprawie w tczewskim magistracie. Chciał, aby poprawić wizerunek schodów łączących ulicę Dąbrowskiego z ulicą Wąską oraz wykonać przejścia, które umożliwią korzystanie z przejazdu osobom niepełnosprawnym oraz matkom prowadzącym wózki. Wydział Spraw Komunalnych poinformował Tomasza Tobiańskiego, że co prawda przebudowa schodów pomiędzy wspomnianymi ulicami jest możliwa, ale...

- Ze względu na duże nachylenie skarpy będzie to trudne - odczytywał odpowiedź na interpelację radnego przewodniczący Włodzimierz Mroczkowski. - Również koszt realizacji tego zadania będzie wysoki. Temat mógłby być rozpatrzony po przyjęciu ostatniej wersji rozbudowy parkingu przy ulicy Ogrodowej.

Wnioskodawca nie jest usatysfakcjonowany przygotowaną odpowiedzią:

- Jestem wręcz oburzony. Mówimy o rewitalizacji, a nie potrafimy znaleźć środków na budowę podjazdu. Przecież na to nie są potrzebne jakieś kolosalne sumy! - uważa rajca.

Dodajmy, że magistrat planuje rewitalizację terenów zielonych okalających schody i fragmenty murów obronnych. Urząd planuje również budowę parkingu wielopoziomowego przy ulicy Ogrodowej.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 3912 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kręć kilometry
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
bez uzasadnienia! ~ z_gość
IP: 83.25.xx5.xx0
Data: 15.10.2009, 08:34
Budowa "drogi" dla osób niepełnosprawnych w tym miejscu całkowicie nie ma uzasadnienia. Moim zdaniem są tylko 2 możliwości - albo winda (droga w wybudowaniu, i pozniejszej konserwacji), lub pochylnia która całkowicie zeszpeci skarpę. Poza tym istnieje droga na około, która jest w rzeczywistości naturalną pochylnią. Koszty są nieuzasadnione. W Tczewie jest wiele innych przeszkód dla osób niepełnosprawnych. A sprawa dostępu dla matek z wózkami to trochę inna sprawa niż dla osób niepełnosprawnych.
user_ico_aga_piet
-1
Trzecie schody ~ aga_piet Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 15.10.2009, 09:28
Są przecież trzecie schody, znajdujące się między tymi na zdjęciu powyżej, a "schodami traktorzysty". Prowadzą spod skarpy na ulicę Krótką i MAJĄ PODJAZD dla wózków (dziecięcych, nie mówię o inwalidzkich).. W razie potrzeby służę zdjęciem.
Brak zdjęcia
0
re: trzecie schody ~ Ada_gość
IP: 82.160.xx9.xx3
Data: 15.10.2009, 13:40
doprawdy, jakich mamy radnych w mieście. Te "trzecie schody" są 10 metrów w prawo, mają podjazd dla wózków i NIE SPOSÓB ICH NIE ZAUWAŻYĆ!
 
Brak zdjęcia
-1
Traktorzysta_jest_spoko_gość
IP: 87.204.xx7.xx8
Data: 15.10.2009, 10:37
Jeśli mowa już o TRAKTORZYŚCIE to zapraszam tutaj. Film wyjaśniający o co chodzi :) http://www.tcz.pl/index.php?p=1,69,0,telewizja&t=1&item=5a1c535adde7cbae4ae99d0b2fae921f link
Brak zdjęcia
0
?? ~ adam_gość
IP: 88.199.xx5.xx5
Data: 15.10.2009, 17:18
szkoda, że pan Tomek zajmuje się sprawami dotyczącymi tylko jego osoby, pewnie gdyby nie miał wózka wgl by nie zauważył tego ,, problemu" tak samo było z parkingiem koło Koscioła przy Rokickiej.
Brak zdjęcia
0
ale FUNIA drepta ;) ~ hahaha_gość
IP: 81.190.xx4.xx1
Data: 16.10.2009, 14:39
smocza pyta :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew