tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 17:19
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Szwedzkie doświadczenia dla Tczewa i Kwidzyna

Opublikowano: poniedziałek, 16.11.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Trwa realizacja projektu "Tworzenie i promowanie lokalnego rozwoju Tczewa i Kwidzyna z wykorzystaniem doświadczeń Europejskich". Dzięki przedsięwzięciu urzędnicy mają lepiej zgłębić zagadnienia związane z rozwojem lokalnym, promocją samorządów i przygotowywaniem strategii. W ub. tygodniu w Tczewie odbyła się wizyta studyjna, podczas której tczewianie i kwidzynianie mogli posłuchać szwedzkich podpowiedzi związanych z omawianą tematyką.

Najpierw polscy partnerzy odwiedzili Szwecję, teraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego Olofström przybyli z wizytą studyjną do Kwidzyna i Tczewa. W ostatni piątek (13.11) samorządowcy i urzędnicy dyskutowali o kwestiach związanych ze wzmacnianiem rozwoju lokalnego:

- Chociaż Olofström jest znacznie mniejsze od Tczewa, to możemy się od naszych szwedzkich sąsiadów wiele nauczyć - przyznaje prezydent Tczewa, Zenon Odya. - Podobne wizyty i współpraca transgraniczna pozwalają na wymianę doświadczeń, a także uczenie się dobrych praktyk, od tych, którzy wdrażanie pewnych rzeczy mają za sobą.

Polskim partnerem projektu jest Kwidzyn, któremu zależy na uzyskaniu doświadczeń, które pozwolą na zaktualizowanie lokalnej strategii rozwoju miasta:

- Dzięki przedsięwzięciu możemy skorzystać z doświadczeń Tczewa w tej materii - tłumaczy nam Adam Burczyk, pełnomocnik burmistrza Kwidzyna ds. Rozwoju Lokalnego - I Tczewowi, i Kwidzynowi potrzeba spójnej strategii, bowiem wspólnie tworzymy połowę przemysłu elektronicznego w naszym województwie.

Goście ze Szwecji, którzy jak sami przyznali, byli pod dużym wrażeniem odrestaurowanego budynku Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły, przyznali, że nie tylko dzielą się doświadczeniami kraju bardziej rozwiniętego, ale i sami się uczą:

- Od Polaków powinniśmy nauczyć się pewnej ważnej rzeczy - szacunku do historii - podkreślała burmistrz Olofström, Margaretha Olsson - Gdybym miała polecić coś włodarzom miasta, to proponowałabym znalezienie jego najmocniejszego punktu i promowanie go przy każdej możliwej okazji.

Realizacja projektu zakończy się w lutym przyszłego roku. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Programu Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego EOG w ramach Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych realizowanych przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2079 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wypadek z udziałem rowerzystki
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
??? ~ wiktoria_gość
IP: 84.38.xx2.xx7
Data: 16.11.2009, 13:07
A co kamieniarz Liebrecht tam robił ??
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew