tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 14:43
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Będzie lepsza informacja o tczewskich atrakcjach

Opublikowano: wtorek, 20.04.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 18

Zmień rozmiar tekstu: A A A

O tczewskim Starym Mieście, mostach, średniowiecznej farze wie niewielu mijających Tczew zmotoryzowanych, bo niby skąd mają wiedzieć? Nie licząc miniaturowej tabliczki przy "jedynce", informującej o mostach i starówce oraz informacji o nota bene niedostępnej dla turystów wieży ciśnień, na próżno szukać innych znaków wskazujących miejskie atrakcje. Temat podjęli ostatnio tczewscy radni. Okazuje się, że już wkrótce przy drogach wjazdowych do miasta mają pojawić się tablice informacyjne z prawdziwego zdarzenia.

Już ponad rok temu radny Mirosław Kaffka podkreślał, że Tczew jest na tyle ignorowany przez zarządców dróg, że od strony wjazdu do miasta od Mostu Knybawskiego, nie ma nawet jakiejkolwiek informacji, że kilka kilometrów dalej jest Tczew, ale wieś Bałdowo. Podobnie rzecz ma się z informacjami o lokalnych atrakcjach. O montaż "witaczy" i znaków drogowych E-22 - E-22A (samochodowy szlak turystyczny), E-22B (obiekt na samochodowym szlaku turystycznym) i E-22C (informacja o obiektach turystycznych) upraszali się już wspólnie Roman Kucharski i Mirosław Kaffka. Właśnie ten ostatni podczas marcowej sesji usiłował się dowiedzieć, kiedy znaki pojawią się przy wjazdach do miasta:

- Było to co najmniej 2 lata temu. Do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy są jakieś poczynania w tym kierunku. Chwała panu Ludwikowi Kiedrowskiemu z Biura Promocji UM, że w końcu, po tylu latach, na przedmieściach są już "witacze". Ale to drogowe znaki informacyjne mówią o walorach turystycznych danego miasta. Takich znaków w promieniu Tczewa jest wiele - mają je Stogi, Pruszcz Gdański, Pelplin, Gniew, Piaseczno… nie ma Tczew! - mówił.

Sprawę turystycznego oznakowania Tczewa podjął również radny Kazimierz Smoliński, który wnioskował o naprawę tablic informujących o najciekawszych obiektach na terenie grodu Sambora i zwrócił uwagę, że przy drogach wjazdowych od strony Tczewa brakuje kompleksowej informacji o zabytkach miasta:

- Jest tylko jedna tablica, bardzo obskurna, od strony Kościerzyny informująca o wieży ciśnień, a przecież mamy o wiele bardziej zacne zabytki. Jest przecież rok jubileuszowy, dlatego takie tablice zachęcające do odwiedzenia fary, wzgórza farnego, czy historycznego układu starówki, powinny się znaleźć.

Poruszonemu przez radnych tematowi obiecał się przyjrzeć zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa, który przekonywał, że "lada dzień" sprawa turystycznego oznakowania miasta powinna się wyjaśnić:

- Corocznie dokonujemy przeglądu tablic informacyjnych - zaplanowaliśmy również taki na ten rok. Uzupełnimy braki. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim będziemy też ustawiać znaki informacyjne. - mówił wiceprezydent Drewa - Jeszcze w ub. roku te znaki zostały zatwierdzone i powinny być lada dzień stawiane.

W spotkaniu dotyczącym jednolitego oznakowania najważniejszych dróg brał z kolei udział drugi z wiceprezydentów - Mirosław Pobłocki. Konferencję na ten temat zorganizowała ostatnio Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad:

- Zostaliśmy poinformowani o rozpoczęciu na terenie województwa pomorskiego programu przystosowania poboczy dróg krajowych do wymagań turystyki - wyjaśnił. - Jest kilka członów programu. Planuje się m.in. wyposażenie zlokalizowanych przy drogach krajowych stacji benzynowych w pełną informację o regionie, wybudowanie systemu parkingów - na terenie naszego miasta ma taki powstać przy restauracji Zajazd Słoneczny, jak również zunifikowanie system informacji turystycznej w postaci biało-brązowych tablic wzdłuż dróg krajowych. Z przeprowadzonych przez GDDKiA analiz wynika, że każda gmina ma całkiem inny system informacji, a na to nakładają się jeszcze liczne informacje komercyjne. W efekcie kierowca ma tylko kolorowy migot przed oczami.

Partnerem programu jest Lokalna Organizacja Turystyczna. Teraz, po kilkuletnich ustaleniach, biało-brązowe tablice mają w końcu pojawić się przy głównych drogach wjazdowych do grodu Sambora.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3235 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (18)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+5
tempo , tempo _gość
IP: 83.25.xx8.xx7
Data: 20.04.2010, 00:11
" co najmniej 2 lata ..............Jeszcze w ub. roku " .............nadzór rady miasta i realizacja administracji............: godne pożałowania (w prywtnej firmie byliby już dawo na bezrobociu ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Brak zdjęcia
+8
promocja ~ dudek_gość
IP: 109.207.xx0.xx6
Data: 20.04.2010, 00:38
od czego w mieście jest Wydział promocji.Zdaje się ,że pracują tam trzy osoby plus niby kierownik nijaki kiedrowski.A może czas na emeryturę , albo lepiej do muzeum,tam za często nie trzeba myśleć tylko kurze ścierać.
Brak zdjęcia
+16
harjokari_gość
IP: 195.117.xx9.xxx
Data: 20.04.2010, 09:21
Skoro w Polsce to i w samym Tczewie robi się dużo od du...y strony. Najpierw postawimy witacze, żeby mogli do nas zjeżdżać turyści. Jak zajadą osobówką to pół biedy, ale autobusem może być ciężkawo, bo szanowne PZD z panią W. co chwilę obniża tonaż na znakach wjazdowych od południa (Bałdowo i Górki), bo wiadukty, bo przepusty itp. No to pan kierowca pojedzie Wojska Polskiego, ale tu nagle remont. No to przewiezie szanowna wycieczkę na Stare Miasto Sobieskiego, Gdańską, 1 Maja(jeśli skończą wiadukt), Wyszyńskiego. Po zafundowanej przez pana kierowcę (nie miał większego wyboru) "trzęsiawce" szanowni turyści chcieliby skorzystać z klibelka, no ale na Starym Mieście nie ma. Znaczy jest, ale nie dla turystów. Pozostaje problem gdzie pan kierowca tam zaparkuje, skoro wszędzie pełno. Może zjechac nad Wisłę naszą, ale znowu szanownych turystów narazi na problemy gastryczne spowodowane dziurawą ulicą Sambora. Księcia naszego!!! Na most nie bardzo można wejść bo się sypie. Na bulwarze atrakcji morze... Przystań - tu możesz dobrze zjeść, lub się napić. Potem spacer obok parku do perły naszej tczewskiej - CWRDW. Ale obok parku sprintem, żeby żaden pijaczek zza krzaka nie wyskoczył i nie poprosił "kierownika" lub "szefowej" o 3.50 bo mu do wina brakuje. Potem powrót naszymi ulicami banków do rzeczonego parkingu nad Wisłą. Turyści jak to turyści (mendy jedne upierdliwe) pamiątki może chcieliby kupić, chociaż pocztówkę jakąś. No nie uświadczysz. Za to cichlandów na Rynku opór. No to chociaż gacie na pamiątkę...
Brak zdjęcia
+2
promocja miasta ~ szybki lopez_gość
IP: 83.25.xx6.xx9
Data: 20.04.2010, 09:35
Ciekawe, czy tablice informacyjne o atrakcjach przygotuje jakaś "zaptrzyjaźniona" firma, w promocyjnej ofercie, tak jak zegar słoneczny? :-). Gratulacje dla projektanta "witacza" z wieżą ciśnień, za wysoki poziom artystyczny dzieła:-)
Brak zdjęcia
+3
ali_gość
IP: 109.207.xx9.xx9
Data: 20.04.2010, 10:42
Dawno powinni już wylecieć ,tak promować miasto wstyd.Kierownik od spraw promocji najbardziej nadaje się na scenę ze swoją piosenką * i to jest własnie to o co chodzi * Jak to oglądam to pękam ze śmiechu i jeszcze ten jego taniec ŻENADA
Brak zdjęcia
+3
młodzi do polityki! ~ mamaj_gość
IP: 109.207.xx4.xx9
Data: 20.04.2010, 10:46
Nie wiem kto w tej sytuacji jest bardziej nieudolny - radni czy biuro promocji. Jak można zadać pytanie i przez dwa lata czekać cierpliwie na odpowiedź? Chyba, że rzuciło się temat tylko po to, żeby narobić trochę medialnego szumu. Z kolei promocja miasta pod nieudolnym kierownictwem Kiedrowskiego jest strasznie słaba . Zero własnej inwencji, nawet nie potrafi skopiować dobrych pomysłów z innych miast. Skrzat samborek to chyba szczyt jego możliwości. Mam nadzieję że po wyborach z urzędu i rady znikną leśne dziadki i władze przejmą młodzi ludzie.
Brak zdjęcia
+3
skrzat samborek i inne:-) ~ inżynier Mamoń_gość
IP: 83.25.xx6.xx9
Data: 20.04.2010, 11:48
Naprawdę ktoś powinien rozliczyć to całe "stowarzyszenie promocji miasta", z efektów ich pracy. Jeśli sami nie mają weny, to jak powiedział przedmówca, może wystarczy spojrzeć na inne miasta. Wydawanie kasy na "bicie piany" zamiast zapewnienia odpwiedniej infrastruktury tj. parkingów, dróg dojazdowych, gastronomii itp., na nic się zda. A zaśmiecanie placu Hallera "lumpeksami" nie służy rozwojowi turystyki. Przecież można, wzorem innych miast zorganizować sensowną cykliczną imprezę, która propagowałaby nasze miasto w całym kraju. Od tego w końcu jesteście Panowie z wydziału promocji miasta.
Brak zdjęcia
+3
..._gość
IP: 109.207.xx4.xx3
Data: 20.04.2010, 13:10
szalone pomysly promowania niczego... co tu takiego cudownego skoro mieszkancy maja juz dosc tego miasta
user_ico_tcz45
+5
wymienić tczewskie atrakcje ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 20.04.2010, 16:48
Proszę o publiczne wymienienie tczewskich atrakcji..ale , takich co są wypielęgnowane, dopieszczone, zakończone lub dostępne dla turystów. Takie co po ich zwiedzeniu pozostawią na dłużej wspomnienie....i chęć powrotu do twego miejsca, bo jako jako stały wędrowiec tczewski takowych jakoś nie widzę, a może nie zauważam... tylko nie piszcie o bulwarze....bo dojście do niego to dla turysty z poza Tczewa...to zabawa z przeszkodami....
Brak zdjęcia
+1
MOC_gość
IP: 109.207.xx7.xx0
Data: 20.04.2010, 17:15
raczej nie ma co wymieniac :) Tczew, sam w sobie moze być "atrakycjnym miastem" które ktos zapamieta, ze w nim był :) ale o jakis konkretnych atrakcjach to raczej nikt pamietac nie bedzie :) a bulwar? bulwar nie ma nic wspólnego z atrakcja turystyczną :) bulwar jest po prostu miejscem na którym mieszkańcy Tczewa maja spedzic troche wolnego czasu na swiezym powietrzu :)
 
Brak zdjęcia
+2
najwieksza tczewska atrakcja to bez wątpienia... ~ DSP_gość
IP: 193.200.xx0.xx2
Data: 20.04.2010, 17:23
Pub u Zbycha Ktoś by powiedział, że most Lisewski (lub też Tczewski) ale dla mnie ten obraz rdzewiejącego mostu z rozsypującymi się z każdej strony wieżyczkami jest niczym innym jak tylko odzwierciedleniem nieudolności tczewskich włodarzy.
 
Brak zdjęcia
+2
promowanie miasta ~ gosc 1_gość
IP: 78.88.xx8.xx8
Data: 20.04.2010, 17:46
Skoro dwa lata temu yslali pisemko i do dzis nie maja odpowiedzi to juz automatycznie to biuro promowania miasta Tczew zwlaszcza kierownik i szef tego biura powinni byc juz na bruku i rejstrowac sie do urzedu pracy jako bezrobotny.
user_ico_davidoo
+1
davidoo
Uż. zarejestrowany
Data: 20.04.2010, 18:44
moze najpierw niech urząd miasta zajmie sie odrestaurowaniem zabytków i atrakcji turystycznych a dopiero potem niech to rozreklamuje
Brak zdjęcia
0
malbork ~ marylka_gość
IP: 109.207.xx0.xx6
Data: 20.04.2010, 23:15
może by tak za przykładem Malborka.Po nieudanej kadencji burmistrza Wilka nadszedł nowy Burmistrz. Bez rozgłosu wymienił starych dziadków na młode osoby z pomysłem. Nade wszystko wymienił wydział promocji na nowe młode osoby i teraz możemy uczyć się od nich.Nawet Latocha będzie u nich jeżdził kolejką turystyczną po mieście ! Ludzie czas na zmiany w tym Tczewie !!!!
Brak zdjęcia
+1
Co to za miejsce na zdjęciu? ~ xyz_gość
IP: 109.207.xx7.xx5
Data: 21.04.2010, 00:17
to skrzyżowanie na zdjęciu - gdzie to jest, wiecie może?
Brak zdjęcia
+1
skrzyżowanie_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 21.04.2010, 08:01
to skrzyżowanie - zwane rondem przy shellu i mcd
 
Brak zdjęcia
0
Krzyżówka ~ replay_gość
IP: 84.38.xx8.xx3
Data: 13.07.2010, 17:57
to skrzyżowanie na zdjęciu nosi nazwę Jana Pawła II. Niestety zdjęcie, jak cała sprawa z rzeczonym pismem pochodzi conajmniej z przed dwóch lat ( brak zjazdu do McD )
 
user_ico_Maxx
0
Artykułu nie przeczytałem ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 21.04.2010, 16:57
Ale z chęcią przeczytam artykuł pt. "Jest lepsza informacja o tczewskich atrakcjach", tylko obawiam się że nie dożyję takowego :P.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew