tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 18:55
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Paulina czeka na swoją szansę - możesz jej pomóc

Opublikowano: piątek, 23.04.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

13-letnia Paulina - uczennica Gimnazjum nr 1 w Tczewie kocha góry, lubi się wspinać. Była już w Tatrach, Gorcach, Pieninach - tego lata też planowała krótki pobyt na Podhalu. Niestety, w lutym zdiagnozowano u niej białaczkę i Paulina została zakwalifikowana do przeszczepu szpiku. Teraz właśnie Ty możesz uratować życie Paulinie i innym, zostając potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Możesz to zrobić już jutro w Gimnazjum nr 1.

W Polsce co 1,5 godziny stawiana jest komuś diagnoza - nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory na białaczkę nie znajduje dawcy. Ty możesz zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego - rejestracja i pobranie krwi trwa tylko chwilę. Możesz to zrobić w najbliższą sobotę (24. kwietnia) pomiędzy godz. 10.00 a 18.00 w Gimnazjum nr 1 im. Gen. H. Dąbrowskiego (u. Czyżykowska 69).

Pamiętaj - weź ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Rejestracja na potencjalnego dawcę jest bardzo poważną decyzją. W przypadku, gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś szansę na nowe ŻYCIE. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierasz komuś tę nadzieję. Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję o rejestracji. Więcej o zostaniu dawcą na www.dkms.pl

Imprezę honorowym patronatem objęli prezydent Tczewa, Zenon Odya oraz starosta, Witold Sosnowski.
drukuj
Artykuł przeczytano 3544 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 82.160.xx9.xx9
Data: 23.04.2010, 05:49
Popieram akcję, sama jestem już od ponad 5 lat w bazie i niedawno nawet przeszłam badania jednak na ostatnim etapie okazało się że jest pewna niezgodność. Jednak do czego zmierzam: cyt. "....dasz komuś szansę na nowe ŻYCIE. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierasz komuś tę nadzieję. Zastanów się, zanim podejmiesz decyzję o rejestracji. " Przyznam szczerze, że te słowa są troszkę nietrafione i poczułam się lekko zniesmaczona. Z tego wynika że jeśli jest się np. kobietą w wieku rozrodczym to nie powinna się ona zapisać jako potencjalny dawca bo przecież w każdej chwili może być w ciąży? A przecież właśnie o to chodzi, żeby baza dawców była jak NAJWIĘKSZA a nie stawianie takiego ultimatum. Jeśli już człowiek jest w bazie danych to jest i zanim zostanie potem dawcą musi przejść i tak szereg badań. A chciałam zauważyć że zdarzają się pewne czasowe przeciwwskazania do zostania dawcą. Czy autor teksu o tym wie np. przebyta w niedawnym czasie operacja czy chociażby karmienie piersią? To co prawda czasowo wyklucza ale już za 3, 6 czy 12 miesięcy można być dawcą!
user_ico_Maxx
+1
Ja to rozumiem ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 23.04.2010, 20:17
Rozumiem że z powodów obiektywnych które opisałaś można nie być dawcą np przez jakiś czas. Chodzi raczej o sytuacje typu "nie bo nie" gdy okazuje się że możemy uratować komuś życie.
Brak zdjęcia
+2
Trzymaj się Paulinko! ~ Justyna z Tczewa_gość
IP: 109.207.xx6.xx0
Data: 24.04.2010, 14:08
...właśnie wróciłam z tej akcji zarejestrowania się jako dawca, jestem niesamowicie wzruszona tym faktem, bo nawet jeśli nie jestem niczyim genetycznym bliźniakiem , to i tak...klucha staje w gardle. Jestem pełna nadziei, że wszystko będzie dobrze...i w to trzeba wierzyć :)
Brak zdjęcia
+1
Brawo za organizację!! ~ jamiee84_gość
IP: 84.38.xx7.xx8
Data: 25.04.2010, 12:53
Wczoraj wybraliśmy się "całorodzinnie", wprawdzie dzieci są jeszcze małe, ale niech się uczą empatii od najwcześniejszych lat. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas organizacja całego przedsięwzięcia: spodziewaliśmy się jednej pani pielęgniarki, a tu wiele zaangażowanych ludzi, wszystko szybko, sprawnie, nawet dzieci nie zdążyły się znudzić :) trzymamy kciuki za Paulinę i mamy nadzieję, że cząstka nas samych będzie mogła kiedyś komuś pomóc!!
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 109.207.xx7.xx8
Data: 25.04.2010, 14:54
Witam, jestem siostrą Pauliny:) i dziękuję wszystkim, którzy oddali 4 ml krwi, żeby jakoś pomóc mojej siostrze, jesteście wyjątkowymi ludźmi prawdziwych przyjaciół znajduje się w potrzebie! Dziękuję w imieniu całej mojej rodziny oraz Paulinki!bóg zapłać!
user_ico_Alonso
-1
Alonso
Uż. zarejestrowany
Data: 25.04.2010, 17:53
Przespałem akcje zbierania chętnych a chciałbym się zgłosić. Czy ktoś może wie czy jest / będzie jeszcze taka możliwość ?
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 109.207.xx7.xx8
Data: 25.04.2010, 20:54
http://szpikdlapauliny.pl/ link to adres strony internetowej na ktorej w zakladce pytania masz adres gdzie może pobrać krew
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew