tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 07:45
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Prokurator i sędzia czekają na Twoją wizytę

Opublikowano: Środa, 17.02.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Co robić, gdy jesteś ofiarą przemocy? Jak reagować na agresywne zachowania wobec innych? Na te i inne pytania będziesz mógł znaleźć odpowiedź podczas Tygodnia Ofiar Przestępstw. Tczewska prokuratura, sąd oraz policja podczas specjalnych dyżurów odpowiedzą na nasze pytania i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. To już kolejna edycja takich spotkań.

Tydzień Ofiar Przestępstw ma na celu zwrócenie uwagi na los ofiar poszkodowanych podczas czynów przestępczych. Każdy może stać się potencjalną ofiarą przestępstwa np. wypadku drogo­wego, błędu lekarskiego, molestowania psychicznego w miejscu pracy oraz innej przemocy w każdej postaci. Dlatego warto wiedzieć, jakie prawa mają ofiary przestępstw w świetle prawa polskiego. Inaczej mówiąc, jakie prawa ma pokrzywdzony, czyli w świetle kodeksu postępowania karnego osoba lub instytucja, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo. Tydzień Ofiar Przestępstw będzie także miał miejsce w Tczewie.

- W dniach od 22 do 28 lutego zostanie po raz kolejny zorganizowany "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Stosowne dyżury prokuratorów, będą pełnione w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Tczewie przy ulicy Sadowej 6 w dni robocze w godzinach 8.00-15.30. Nadto zwróciliśmy się do organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu tczewskiego, a zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarom przestępstw, aby w w/w terminie swoją działalność prowadzili także w siedzibie tut. Prokuratury.. - informuje p.o. Prokuratora Rejonowego Kajetan Gościak.

Również w Sądzie Rejonowym w Tczewie będą udzielane porady dla osób pokrzywdzonych w wyniku popełnienia przestępstw. Zainteresowani mogą zgłaszać się w dniach od 22 do 26 lutego w godzinach od 9.00 do 15.00 do Biura Kuratorów Zawodowych przy ul. Paderewskiego 18, gdzie dyżur będą pełnić kuratorzy Sądu Rejonowego w Tczewie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zgłosiły chęć udziału w ww. przedsięwzięciu, tj. CIK i MOPS w Tczewie. W akcję włącza się też tczewska policja - informację o dyżurach stróżów prawa podamy wkrótce.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2268 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Pieniądze
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+10
# ~ Tczewianin_gość
IP: 195.33.xx4.xx0
Data: 17.02.2010, 06:43
Proszę pomyśleć o kontakcie na e mail z osobami pełniącymi dyżur, ponieważ w tych godzinach ludzie są w pracy.
Brak zdjęcia
+2
racja ~ melcia_gość
IP: 88.199.xx3.xx8
Data: 18.02.2010, 14:43
Popieram, to są godziny pracy więc nic wam to nie daje. Utwórzcie e-meila albo numer tel. na który ewentualnie można dzwonić z pytaniami.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
telewizja internetowa
Tczew - Lolek - Dla M.
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew