tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 29 października 2016r, godz. 01:40
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Samochód zostaw w garażu - jutro (18.09) przesiądź się na rower

Opublikowano: piątek, 17.09.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 9

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już jutro (18. września) w Tczewie odbędzie się happening rowerowy związany z "Dniem bez samochodu" i Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Tego dnia organizatorzy zapraszają rowerzystów z całego Tczewa i nie tylko. Zaplanowano przejazd rowerowy ulicami miasta i mnóstwo atrakcji na bulwarze nadwiślańskim.

W tym roku, ze względu na zamknięty wiadukt przy ul. Wojska Polskiego oraz inwestycję przy dworcu PKP, zbiórka odbędzie się w innym miejscu niż zwykle. Start w samo południe z kanonki - od strony ul. Warsztatowej (dojazd od ul. Gdańskiej). Trasa przejazdu: ul. Warsztatowa, ul. Wojska Polskiego, ul. Grunwaldzka, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Kazimierza Wielkiego, al. Kociewska, ul. Jagiellońska, ul. Władysława Jagiełły, ul. Żwirki, ul. Armii Krajowej, al. Solidarności, ul. Gdańska, ul. Jedności Narodu, al. Zwycięstwa, ul. Gdańska, wiadukt 800-lecia, ul. 1 Maja, Skwer Bohaterów Szymankowa, ul. Jana z Kolna, Bulwar Nadwiślański.

- Do udziału w przejeździe zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Mile widziane będą grupy z tczewskich szkół. Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane. - zachęca Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu - Wiele atrakcji czeka na uczestników przejazdu na mecie na Bulwarze Nadwiślańskim. Tam realizowane będą działania w ramach projektu "PRESTO. Promocja codziennego korzystania z roweru" w ramach Programu Inteligentna Energia-Europa. Będzie okazja wykonać własną koszulkę z nadrukiem rowerowym oraz przypinkę promującą jazdę rowerem (koszulki i tzw. badziki). Planujemy pokazy jazdy ekstremalnej (rowery, rolki, deskorolki), wernisaż graffiti promującego formy aktywności w przestrzeni miejskiej (autorstwa kolektywu Marcin&Tomek z Tczewa i Sopotu), gry i zabawy animacyjne, konkursy.

REGULAMIN HAPPENINGU ROWEROWEGO:

1. Przejazd zgodnie z zasadami ruchu drogowego
2. Młodzież do 18. roku życia może wziąć udział w przejeździe pod warunkiem posiadania karty rowerowej.
3. Wszyscy uczestnicy muszą poddać się obowiązkowi rejestracji przed startem.
4. Uczestnicy zobowiązani są do przejazdu w dostarczonych przez organizatora kamizelkach odblaskowych koloru żółtego.
5. Na trasie obowiązuje zakaz ścigania się.
6. Żaden z uczestników nie może wyprzedzać pilotów w pomarańczowych kamizelkach, prowadzących kolumnę.
7. Kolumnę kończy rowerzysta w pomarańczowej kamizelce.
8. Należy jechać w zwartej kolumnie.
9. Podczas jazdy w kolumnie należy bezwzględnie przestrzegać bezpiecznej odległości między rowerami.
10. Wszyscy uczestnicy muszą bezwzględnie dostosować się do poleceń policji.
 
Działania te realizowane będą, gdy rowerzyści dotrą na Bulwar Nadwiślański, zaś wieczorem od 20.00 organizatorzy zapraszają rowerzystów w wieku od 14 - do 100 lat do udziału w Nocno-Terenowym Rajdzie Rowerowym ŚWIETLIK wokół Tczewa - start: Rokicka 1 (plac przed pomnikiem Jana Pawła II), godz. 20.00 (organizatorem jest Tczewska Grupa Kolarska, więcej informacji pod adresem: www.grupakolarska.pl)

Organizatorem "Europejskiego dnia bez samochodu" w Tczewie jest Urząd Miejski, z którym współpracują Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa - partner Tczewa w projekcie PRESTO, Fundacja Pokolenia, Lokalne Centrum Wolontariatu, Tczewska Grupa Kolarska, Tczewska Grupa Freeriderowa, Rugby Club Tczew, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie, Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie, Powiatowa Komenda Policji w Tczewie, Straż Miejska, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Zakład Usług Komunalnych w Tczewie.
drukuj
Artykuł przeczytano 2123 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Orinoko
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (9)   Zmień kolejność
 
user_ico_TCZEWIAK5
-1
. . . ~ TCZEWIAK5 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 17.09.2010, 00:06
Ja ogólnie niewiele z samochodu korzystam więc... He mnie tylko ciekawi czy przy następnej okazji pojawi się zdjęcie Witusia na rowerze z notą +10 do lansu :D
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 17.09.2010, 07:44
Dzień pieszego pasażera.
Brak zdjęcia
+3
. ~ tzcewianin_gość
IP: 213.17.xx3.xx9
Data: 17.09.2010, 08:28
super impreza, tylko żeby ścieżek rowerowych było więcej :)
user_ico_mieczyslaw
-1
Co robi oficer rowerowy w Tczewie? ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 17.09.2010, 10:10
Od czasu powołania tego stanowiska nie zmieniło się nic w zakresie infrastruktury rowerowej w mieście, nie wspomnę o głośnym projekcie rowerów miejskich, który na szczęście nie wypalił, a o którym Tczew "trąbił" na całą Polskę.
Brak zdjęcia
+3
nic z tego ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 17.09.2010, 11:23
Mieci, w Tczewie może coś wypalić tylko in minus. Pozdrawiam ka
 
Brak zdjęcia
-8
Projekt rowerów miejskich ~ czegewara
IP: 84.38.xx7.xx5
Data: 17.09.2010, 13:05
Mieczysław, a co stanęło na przeszkodzie realizacji przedsięwzięcia ,bo nie jestem w temacie ?
 
user_ico_mieczyslaw
+3
Dokładnie nie pamiętam/ nie wiem. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 17.09.2010, 13:44
Ale wyglądało to trochę tak, że projekt gotowy, kasa jest, ale nic się nie stało. Prawdopodobnie zbiegło się to z ogólnoświatowym kryzysem i dzięki temu można było się wycofać z projektu rakiem, bez słowa krytyki ze strony społeczności tczewskiej. Jednak podejrzewam, że projekt nie został należycie: 1--> przemyślany, 2 --> przygotowany, 3 --> nie posłuchano opinii zwykłych ludzi, którzy nie wróżyli wielkiej kariery takim rowerom, ponieważ biorąc pod uwagę infrastrukturę, kulturę jazdy kierujących pojazdami mechanicznymi oraz ilość chętnych n cudzą własność w tym mieście, dobrze że nie został on w rezultacie zrealizowany. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że niedługo po tym, powołano stanowisko "pani oficer rowerowego" i od tego momentu w kierunku poprawy życia rowerzystów nie wydarzyło się absolutnie NIC - poza konferencją, na którą wywalono 200 tys. PLN (dla porównania 50 tys. PLN z tej samej puli przeznaczono na "jakieś" akcje - podobno infrastrukturę, ale szczerze mówiąc nikt z rowerzystów nie odczuł aby za pomocą choćby złotówki cokolwiek się zmieniło na plus).
 
user_ico_pierre.dzoncy
0
pierre.dzoncy Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 18.09.2010, 00:46
Albo mi się zdaje, albo ostatnio jakby widzę więcej rowerzystów, szczególnie na Wojska Polskiego (po zamknięciu wiaduktu). Może kilka osób przesiadło się na rowery z powodu tego remontu? Dziś widziałem korek od Wieży Ciśnień do Wiaduktu 800-lecia! Jakby nie patrzeć, na piechotę i rowerem będzie w tych warunkach szybciej (aż spadnie śnieg). A co do infrastruktury rowerowej - zadbajcie o parkingi i bezpieczne miejsca gdzie można zostawić rower. Wielu ludzi ma dwa kółka, ale nie korzystają na co dzień, bo zostawiając je pod sklepem albo urzędem nie ma gwarancji, że ktoś pojazdu nie ukradnie. Nie ma obaw - rowerzyści sobie poradzą - kawałek ścieżką, kawałek ulicą, przez park - ale dojadą na miejsce... jednak co z tego, skoro roweru nie można spuścić z oka i jedyne praktyczne zastosowanie to jazda dla rekreacji. Przypominam, że program PRESTO ma skłonić mieszkańców do codziennego korzystania z roweru jako środka transportu, a nawet wytyczenie ścieżek po całym mieście bez parkingów zda się psu na budę...
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 188.147.xxx.xx7
Data: 18.09.2010, 18:48
Trochę Was tam jechało. Widziałam. Szkoda, że wyleciało mi to z głowy, bo też chętnie bym pojechała.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew