tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 22:39
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Czekają pieniądze za działania w zdegradowanym obszarze

Opublikowano: Środa, 28.10.2009, 00:00. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Rewitalizacja Starego Miasta to nie tylko działania na papierze, ale konkretne prace, które mogą przywrócić dawny blask temu obszarowi Tczewa. Jednak ważne są nie tylko działania magistratu, ale może przede wszystkim organizacji pozarządowych, które podejmują działania, np. aktywizujące mieszkańców starówki. Na takie organizacje czekają pieniądze.

W związku z realizacją Programu Rewitalizacji Starego Miasta w Tczewie (więcej na stronie www.gospodarka.tczew.pl ) oraz opracowywaniem projektu "Rewitalizacja obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie. Przywrócenie świetności na 750-lecie", adresowanym do Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego dla lokalnych działaczy pojawia się szansa na dodatkowe pieniądze:

- Informujemy, iż pojawi się możliwość uzyskania dofinansowania dla organizacji pozarządowych na działania społeczne realizowane w obszarze zdegradowanym.- wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu - Zachęcamy więc do składania wniosków w ramach Poddziałania 7.2.1 "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji.

Realizowane mogą być działania zmierzające do rozwoju w zakresie wsparcia dla tworzenia i działalności podmiotów integracji społecznej, wspierania i promocji wolontariatu, wspierania samodzielności oraz tworzenia i funkcjonowania pozaszkolnych form integracji społecznej młodzieży oraz zdobywania i aktualizowania kwalifikacji zawodowych. W ramach tego Poddziałania przewiduje się realizację projektów skierowanych bezpośrednio do osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz do podmiotów wspierających te osoby. Więcej informacji odszukać można na stronie: http://www.wrotapomorza.pl/pl/defs .
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2683 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Remont ulicy 30 Stycznia
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
es_gość
IP: 83.238.xx8.xx3
Data: 28.10.2009, 07:53
z tego zo wiem, 7.2.1 nie dotyczy wyłącznie obszarów zdegradowanych, jest nastawiony natomiast na osoby wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem, zatem organizacje nie działające na tym terenie też raczej będą miały szanse. Poza tym środki w tym poddziałaniu na ten rok zostały wyczerpane, kiedy będzie ogłoszony konkurs w roku przyszłym - nie wiem. Katalog działań, które mogą być realizowane jest w każdym konkursie inny, aczkolwiek mieści się w tym zakresie wymienionym w artykule. Nie rozumiem sensu umieszczenia tej informacji.
Brak zdjęcia
-1
nie martw sie ja tez nie rozumiem i w gminie nie ~ ad_gość
IP: 212.183.xx0.xx0
Data: 28.10.2009, 15:36
rpzumieja ale pensje biora ,a po drugie to stare miasto tzrba by bylo nalotem dywanowym poskladac i wybudowac od nowa wszelkie prace typunowa elewacja do niczego nie prowadzi te budynki potrzebuja wyburzenia , a element wysiedlic najlepiej z 10 km od centrum
Brak zdjęcia
+1
Mieszkaniec Starego Miasta_gość
IP: 88.199.xx5.xx6
Data: 28.10.2009, 20:37
do ad_gość Witam mieszkanca zapewne najcudowniejszego osiedla w Tczewie (Bajkowego) ktory z zadrtym nosem spaceruje po Tczewie i z pogarda patrzy na ludzi mieszkajacych na inny osiedlach. Otoz drogi Ad_gość nie wiem czy wiesz ale na starowce tez mieszkaja ludzie ambitni, mobilni, wyksztalceni i nie trzeba ich wysiedlac jak to napisales 10km od Tczew. Zobaczymy co za 10lat bedzie na Bajkowym - pewnie drugie Suchostrzygi (betonowa dzungla) po ktorej po zmroku strach przejsc. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze wiekszosc Starego Miasta jest monitorowane i wedlug ststystyk policyjnych jest jednym z najbezpieczniejszych osiedli tczewskich. A wiec prosze nie generalizujmy i nie tworzmy sztucznych niczym niepotwierdzonych stereotypow dotyczacych Starego Miasta. Mysle ze po zakonczeniu rewitalizacji niejeden mieszkaniec zmieni zdanie co do tczewskiej Starowki. Pozdrawiam Mieszaniec Starego Miasta
Brak zdjęcia
+1
Stare Miasto ~ byly mieszkaniec_gość
IP: 62.143.xx5.xx3
Data: 29.10.2009, 11:39
mam sentyment do Starego Miasta,chociaz nie mieszkalem tam ,jak przyjezdzam do Tczewa to kieruje sie na Stare Miasto.Te nowe powstale osiedla nie robia zadnego wrazenia wrecz przeciwnie przypomina mi sie posenka P.M. Rodowicz " jada wozy kolorowe ................"kolorystyka budynkow jest okropna. (Ktos znowu na tym zarobil) pozdrawiam serdecznie
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew