tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 20:57
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Zielona wyspa misiów w Gniewie - atrakcja dla najmłodszych i nie tylko

Opublikowano: piątek, 25.02.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ostatnia niedziela lutego będzie w Gniewie należała do pluszaków. Tego dnia, na zaproszenia maskotki miasta, Misia Maciusia, miasto odwiedzą pluszowe maskotki, które przy kościele św. Mikołaja w Gniewie zbudują swoją wyspę.

Przy gniewskiej świątyni zawsze w ostatnią niedzielę stycznia staje żywa szopka.

- To taka nasza tradycja, aby na zakończenie okresu świątecznego przygotować coś, co będzie spełniało funkcję zarówno edukacyjną, jak i religijną - tłumaczy proboszcz gniewskiej parafii Zbigniew Rutkowski.- Taka też w zamyśle miała być żywa szopka, która z jednej strony przypominać miała o narodzeniu Jezusa, a z drugiej zaś pomagałaby promować ekologię, miłość i sympatię do zwierząt. Nasze doświadczenia pokazały, że dzieci nie rozróżniają kaczek od gęsi, więc jak widać jest to potrzebne - tłumaczy duchowny.

Aby rozszerzyć tradycję, w 2010 roku oprócz żywej szopki zorganizowano happening niespodziankę. Między hałdami śniegu ustawiono materace, a na nich ręczniki plażowe, okulary słoneczne, piłki plażowe, kremy do opalania itp. Była też kartka z informacją ile dni zostało do lata. Zarówno żywa szopka, jak i happening niespodzianka spotkały się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców, że ksiądz postanowił kontynuować obie imprezy także w tym roku. I tak szopka stanęła przy kościele 30 stycznia 2011 r., a tegoroczny happening niespodzianka zaplanowany jest na 27 lutego.

- To drugie przedsięwzięcie będzie odbywało się zawsze w jedną z niedziel lutego. Ale co roku będzie to inna data. Jest to związane z tym, że co roku ferie przypadają w innym okresie, a chcielibyśmy, żeby nasze dzieci zawsze mogły w nim uczestniczyć - mówi proboszcz Rutkowski.

W tym roku, happening niespodzianka odbędzie się pod hasłem "Zielona wyspa misiów". Na specjalnie rozłożonej trawie pojawi się kilkanaście pluszowych maskotek. Będą one wykonywały zadania "dorosłych", czyli będzie np. miś z gazetą, miś w kuchni… Przybędą one na zaproszenie gniewskiej maskotki czyli Misia Maciusia. Z tego co wiemy, będą obecne przy naszym kościele od godziny 7.30 do 13.00. Zachęcamy wszystkich do spotkania z pluszakami.
drukuj
Artykuł przeczytano 2430 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wrześniowe Targowisko 2014
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
:)_gość
IP: 109.207.xx9.xx3
Data: 29.01.2012, 21:15
...fajny pomysł...gratulacje!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew