tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 03:21
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Rugby na wózkach - niezwykły mecz w Subkowach

Opublikowano: czwartek, 05.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Już w najbliższą niedzielę, 8 maja, w Subkowach odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Tego dnia o godzinie 11.00 na terenie hali sportowej rozegrany zostanie mecz Jokers Bydgoszcz i Balian Poznań, drużyn z Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Robert Durkalec, młody mężczyzna z gminy Gniew, który wskutek tragicznego wypadku na motorze doznał złamania kręgosłupa szyjnego.

Robert Durkalec z ledwością oddychał, nie ruszał rękoma, o nogach już nie wspominając.

- Przede mną stanęła długa droga do nowego życia. Pierwsze siadanie, pierwszy samodzielny posiłek i wizyta w toalecie. Jest się jak niemowlę, gorzej niż niemowlę, bo bez perspektywy na większą poprawę. A kim byłem wcześniej? Wysportowanym, młodym facetem z aspiracjami, kochającym wszystko, co niebezpieczne i ryzykowne. Nic więc dziwnego, że po wypadku przyszedł kryzys i załamanie - wspomina Robert.

Wszystko zmieniło się pewnego dnia, kiedy pojechał na zajęcia FAR (Fundacji Aktywnej Rehabilitacji). Tam poznał osobę, która przeszła podobną drogę co on. Zaproponował rugby. I to było to, czego mu brakowało. Niedługo później usiadł na specjalistyczny wózek do rugby - potworny wehikuł jak z filmu Mad Max. Pochylone koła, umożliwiające niesamowitą zwrotność, niezniszczalna aluminiowa rama, wielki zderzak i pasy, które spajają cię z tym potworem w jedno i broń do pokonania przeciwnika. Poczuł się jak twardziel, pewny siebie chłopak, mający świat na wyłączność.Za sprawą Fundacji Aktywnej Rehabilitacji rozpoczęto tworzenie PLRnW (Polskiej Ligi Rugby na Wózkach). Najbliższa drużyna znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach promocji tego sportu i uprzejmości wielu ludzi, w tym władz miasta i gminy Gniew, możliwe stało się zorganizowanie zgrupowania na gniewskiej hali. Zawodnicy dwóch drużyn Jokers Bydgoszcz i Balian Poznań przyjadą do Gniewu 6 maja i spędzą weekend na intensywnych przygotowaniach do ligowych zmagań. Wszystko zakończy się w niedzielę, 8 maja. Około godz. 11.00 odbędzie się mecz pokazowy dla zainteresowanych.
drukuj
Artykuł przeczytano 3444 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Dar_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 05.05.2011, 07:19
Czy kaseta widoczna od 48 s. nie jest czasem piracka?
Brak zdjęcia
+1
:)_gość
IP: 109.207.xx8.xx6
Data: 05.05.2011, 20:01
Słyszałeś o dozwolonym użytku osobistym? To nie musi być piracka kopia. Kopie można wykonywać na własny użytek oraz w myśl art. 23 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wolno (Art. 23. 1.) Bez zezwolenia twórcy nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym. 2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego. Zatem jeśli regularnie się spotykają, utrzymują stosunki towarzyskie itd. mogą sobie słuchać takiej kopii i nikt im nic nie zrobi, a Ty nie insynuuj, że to piracka kopia :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew