tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 16:04
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Zakaz wjazdu do miasta dla pojazdów powyżej 7 ton

Opublikowano: piątek, 25.09.2009, 08:08. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Przy wjeździe do Tczewa od strony Bałdowa pojawiło się kolejne ograniczenie - tym razem zakaz wjazdu autami o masie większej niż 7 ton. Powodem ustawienia nowego znaku jest bardzo zły stan przepustów w samym Bałdowie. Zaraz po tym, gdy ustawiono tablice informujące o ograniczeniu, do drzwi starostwa zapukały władze zlokalizowanej przy ulicy Bałdowskiej firmy zatrudniającej kilkaset osób, która będzie miała teraz spory problem z dostawami.

Wiadukty i przepusty są zmorą Tczewa i okolic - po obiektach z ulicy Rokickiej, 1 Maja, czy Wojska Polskiego, przyszedł czas na podtczewskie Bałdowo i powiatową drogę prowadzącą w kierunku Tczewa. Z powodu bardzo złego stanu tamtejszych przepustów, przy wjeździe i wyjeździe z Tczewa w kierunku na krajową "22" ustawiono znak ograniczający ciężar pojazdów, które mogą korzystać z tej drogi, do 7 ton.

Przepusty były zniszczone już od dawna i obowiązywało ograniczenie do 15 ton - wyjaśnia starosta tczewski, Witold Sosnowski . Jeszcze w ub. roku planowaliśmy w ramach budowy tzw. "schetynówek" dokonać generalnego remontu tej drogi - jednak środków, o które wnioskowaliśmy, nie otrzymaliśmy. Na ten rok zatem zaplanowaliśmy modernizację z własnych środków.
 
Zadanie nie będzie jednak tak proste, jakby można się było tego spodziewać. Przed rozpoczęciem prac remontowych zlecono wykonanie ekspertyzy, która wykazała, że zaplanowane wcześniej prace remontowe mają zbyt mały zakres i już najwyższy czas na kompleksową modernizację.

- W tej chwili dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg dostała polecenie przygotowania pełnej dokumentacji wymiany w całości dwóch wiaduktów. Będzie to niestety troszkę trwało. Jak to długo? Trudno powiedzieć. Prawdopodobnie wymiana nastąpi dopiero w przyszłym roku. - dodaje Witold Sosnowski.

Przedstawiciele starostwa podkreślają, że za tak zły stan wiaduktów odpowiedzialni są też sami kierowcy, którzy lekceważyli obowiązujący tam dotąd zakaz poruszania się pojazdami cięższymi niż 15 ton. Do urzędników dochodziły sygnały, że drogą jeździły nawet auta ważące więcej niż 40 ton. Tymczasem do starostwa, z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji, zgłosiła się już firma, która przy drodze objętej ograniczeniami prowadzi swoją działalność:

- Rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy Huber - Suhner i przedstawiliśmy im całą sytuację i perspektywy rozwiązania tego problemu. Jednak nie ma innych możliwości niż wprowadzenie ograniczenia i wyremontowania przepustów. - rozkłada ręce starosta.

Po kompleksowym remoncie na drodze łączącej Tczew z krajową 22 na wysokości Bałdowa zostaną całkowicie zmodernizowane wiadukty, które powodują teraz ograniczenie tonażu oraz wyprofilowane zostaną ostre i niebezpieczne zakręty. Ale na to musimy na razie poczekać.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 2371 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Budujemy mosty dla pana starosty ~ wyborowy_gość
IP: 79.188.xx7.xx0
Data: 28.09.2010, 08:21
Jak się komuś nie podoba, to może sobie pojeździć na drodze Swarożyn - Wędkowy zmodernizowanej dzięki wysiłkom pana "starosty".
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew