tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 11:02
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gmina przyjrzy się malwersacjom, dyrektor idzie na emeryturę

Opublikowano: czwartek, 15.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 16

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W gminie Pelplin trwają przygotowania do kontroli w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie. Księgowa tamtej placówki jest podejrzana o wyprowadzenie ze szkolnego konta nawet 1,8 miliona złotych. Sprawę wyjaśnia tczewska prokuratura. Dyrektor szkoły podjął niedawno decyzję o przejściu na emeryturę.

Sprawa defraudacji w szkole w Rudnie wypłynęła na początku listopada br. Wtedy dyrektor placówki zawiadomił tczewską prokuraturę o swoich podejrzeniach w sprawie defraudacji. Pieniądze - mówi się nawet o kwocie 1,8 mln zł - miała wyprowadzać księgowa. Proceder mógł trwać od 2004 roku - wszystko dokładnie ustali prokuratura, która zajmuje się sprawą. Mowa o 401 zarzutach przywłaszczenia mienia. Swoje "śledztwo" w tej sprawie prowadzą również władze gminy Pelplin, które szukają podmiotu, jaki szczegółowo sprawdzi operacje finansowe prowadzone przez szkołę:

- Oferty, które zebraliśmy przewyższyły wartością kwotę, którą zabezpieczyliśmy w budżecie. Dlatego musiałem zmienić zakres kontroli - będzie dotyczyła okresu krótszego o rok, niż pierwotnie zakładaliśmy. Ogłosiliśmy kolejny nabór ofert i na pewno podejdziemy do kontroli. - mówi burmistrz Pelplina, Andrzej Stanuch.

Kontrola ma dotyczyć działań szkoły w latach 2010-11. Chodzi głównie o zbadanie systemu malwersacji.

- Uważam, że te dwa lata wystarczą, by mieć pojęcie o całości. - dodaje burmistrz.

Tymczasem dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie złożył wniosek o przejście na emeryturę - ma to nastąpić z początkiem przyszłego roku. Władze gminy tłumaczą, że decyzja dyrektora placówki nie ma związku z aferą finansową:

- Dyrektor nabył prawo do emerytury i ja wyraziłem na to zgodę. - podsumowuje burmistrz.

Konkurs na dyrektora szkoły w Rudnie został już ogłoszony - kandydatury można zgłaszać do dzisiaj. Przypomnijmy, że wobec pracownicy szkoły, która przyznała się do winy, zastosowano środki zapobiegawcze - poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Śledczy sprawdzają teraz, czy nikt nie pomagał jej w całym procederze.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 3619 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kino Helios w Tczewie
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (16)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-7
coooo ~ `_gość
IP: 83.7.xx7.xx6
Data: 15.12.2011, 00:30
na jaką emeryturę !!!!!!!!!!!!!!!!
user_ico_jarq
-1
jarq Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 15.12.2011, 06:56
do więzienia a nie na emeryturę
Brak zdjęcia
+6
Tadzio był za dobry ~ lidijka_gość
IP: 109.207.xx2.xx1
Data: 15.12.2011, 09:22
Jeżeli nie znacie człowieka, to nie piszcie takich przykrych rzeczy!!! Jestem byłą uczennicą tej szkoły, nadal wiem coś o zarządzaniu tą placówką. Pan Tadeusz darzył wielkim zaufaniem swoich pracowników, wszystkich, i to był widać wielki błąd. Szkoda, ze w takich okolicznościach zakończy swoją pracę zawodową. Jako nauczyciel jest super, pełen spokoju, cierpliwości. Do dzisiaj pamiętam jak uprawialiśmy ogród szkolny, a potem Panie Kucharki gotowały obiadki z tych ekologicznych warzyw. To było coś ... Pozdrawiam
Brak zdjęcia
-3
bo był ~ za dobry_gość
IP: 83.30.xx8.xx3
Data: 15.12.2011, 11:47
nauczyciel,- dyrektor - (szkoły, TCiS, POS i inne ) - prezydent i potem takie skutki darzył zaufaniem czyli brak nadzoru i kontroli chciał dobrze nie wyszło , ale się starał : dodatkowe godziny, etaty 10tyś pensji sami fachowcy. Obowiązki dyrektora wynikają z ustawy o systemie oświaty, Karty Nauczyciela i wielu, wielu rozporządzeń to nie ZABAWA w szkołę !!!!
 
Brak zdjęcia
+4
!!!! ~ GOŚĆ_gość
IP: 79.188.xx0.xx1
Data: 15.12.2011, 12:23
Ludzie nie piszcie takich głupot!!!!! JEŻELI NIE ZNACIE SPRAWY TO NIE PISZCIE ŻE CZŁOWIET DZIĘKI KTÓREMU WSZYSTKO WYSZŁO NA JAW MA IŚĆ DO WIĘZIENIA!!!!!! DEREKTOR SZKOŁY W RUDNIE POWINIEN ZOSTAĆ NAGRODZONY ZA WIELOLETNIĄ PRACĘ ORAZ ZA WYKRYCIE ZŁODZIEJKI !!!!!!!!!W SZKOLE W RUDNIE BYŁY KONTROLE FINANSOWE Z ZEWNĘTRZNE KTÓRE NIE WYKRYŁY DEFRAUDACJI PRZEZ TYLE LATTTTT.......... I JEŚLI KTOŚ JEST WINIEN TO TYLKO TE OSOBY KTÓRE TO KONTROLOWAŁY JAK WIDAĆ NIEUDOLNIE !!!!!!!!!
user_ico_roza-81
+3
W jakim celu ? ~ roza-81
Uż. zarejestrowany
Data: 15.12.2011, 13:50
Umieszczono w artykule informacje o tym iż dyrektor szkoły przechodzi na emeryturę, skoro sprawy są ze sobą nie powiązane .Większość ludzi to analfabeci i nie czytają ze zrozumieniem ,właśnie po łepkach dochodzą do wniosku ze dyrektor nakradł wraz z księgową i ucieka na emeryturę . A on po prostu zgłosił sprawę prokuraturze i to powinno być w tytule a nie że przechodzi na emeryturę .Czy osoba pisząca ten artykuł zdaje sobie sprawę że tytuł artykułu insynuuję że dyrektor dokonał malwersacji i zwiewa .Czy wy w ogóle myślicie jak piszecie ?To już tak i do komentujących co niektórych również .
Brak zdjęcia
+2
Tcz.pl jest płytkie ~ McK_gość
IP: 193.200.xx1.xx5
Data: 15.12.2011, 17:32
więc nie ma co oczekiwać inteligentnych atrów.
 
Brak zdjęcia
-4
ukryte zaufanie ~ ._gość
IP: 83.25.xx1.xx9
Data: 15.12.2011, 14:02
Absolutnie nie wierzę ,że dyrektor nie dostrzegł takich przekrętów i to jeszcze przez tyle lat. I dyrektor i kontrola z UMiG Pelplin powinna odpowiadać pośrednio za takie nadużycie . Każdy wierzył w złodziejskie sztuczki księgowej tym bardziej może była kogoś znajomą ,że jej ufali na nazwisko i koligacje. teraz przebiegła złodziejka nawet za kradzione pieniądze zapłaciła 10tys poręczenia majątkowego .Kontrola z UMiG Pelplin widocznie nie mas kompetencji w zakresie przeprowadzania tego typu zadań i Burmistrz natychmiast powinien podziękować im za pracę.Jawnie szkodzą gminie i przyzwalają na okradanie w imię prawa. Dyrektor ciemny pod względem księgowym na pałę podpisywał złodziejskie dokumenty i za swoją niewiedzę w zakresie finansów powinien odpowiadać. Ale to czlowiek wiekowy jeszcze z tamtych czasów nie miał pojęcia o zarządzaniu placówką i przyzwalał zlodziejce na zlodziejskie przekręty.
Brak zdjęcia
+5
Tadzio jest spoko ! ~ ktos_gość
IP: 83.25.xx3.xx5
Data: 15.12.2011, 15:51
właśnie, nie piszcie wgl nic jak macie pisać głupoty ;/ ten dyrektor to spoko gościu , najlepszy w całej szkole, wiem co mówie bo chodziłam do tej szkoły, i mam dużo miłych wspomnień, nigdy bym nie powiedziała złego słowa na dyrektora tej szkoły.
Brak zdjęcia
+3
Tadziu nie odchodź! ~ gościu_gość
IP: 82.160.xx7.xx6
Data: 15.12.2011, 17:42
Ta szkoła nie będzie fajna bez Tadka
Brak zdjęcia
-5
do ktoś z 15.51 ~ rewident_gość
IP: 83.25.xx1.xx9
Data: 15.12.2011, 19:17
Nikt nie pisze głupot ,to jest poważne przestępstwo co niby taki gościu jak ten dyrektor się dopuścił .Jest współwinnym w tej całej aferze .Nie wierzę ,że nie wiedział przez tyle lat ,że jego podwładna wykonuje złodziejskie sztuczki . szkoda ,że kontrolerzy gminy o tak wysokich kwalifikacjach i marnych kompetencjach nie wykryli takich malwersacji przez koleżankę złodziejkę,której też na słowo wierzyli.
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 81.210.xx8.xx4
Data: 15.12.2011, 23:16
"księgowa" powinna się w piekle smażyć za to że zniszczyła dobre imię Pana Tadeusza!!!!! Takich nauczycieli jak On powinno się po nogach całować za poświęcenie jakie włożyli w wychowanie uczniów tej szkoły. Uczył mnie i wiem co mówię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
+2
do wszystkich "sprawiedliwych" ~ obserwatorka_gość
IP: 79.189.xx4.xx1
Data: 16.12.2011, 10:51
Moi drodzy krytykanci i znawcy tematu- skoro zarówno zewnętrzne kontrole jak i gminne nie wykazały przez tyle lat ŻADNEJ nieprawidłowości to jak dyrektor, który nie jest biegły w zawiłej księgowości, miał wykryć cokolwiek?! Zarzuty można kierować ale na pewno nie pod adresem Pana dyrektora!
Brak zdjęcia
+4
ciekawe ~ absolwent_gość
IP: 83.25.xx7.xx3
Data: 18.12.2011, 21:41
dlaczego nie piszą nic o księgowej od siedmiu boleści ? ;/ tylko ciągle jadą na dyrektora. ;/
Brak zdjęcia
-2
Klika ~ obserwator_gość
IP: 83.29.xx7.xx7
Data: 12.03.2012, 14:30
no bo sprawa jest prosta kontrole z UMiG Peplin przeprowadzała krewna pani księgowej wiec czego wy nie rozumiecie???ten cały Urząd to jedna wielka klika i tyle
Brak zdjęcia
+4
zaufana ~ prawda_gość
IP: 164.126.xx9.xx2
Data: 02.04.2012, 18:04
prowadziła księgowość wielu ludziom na najwyższych stanowiskach w UMiG Pelplin to o czymś świadczy...mogli już dawno z nią zrobić porządek ,a dlaczego tego nie uczyniły władze ?
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew