tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 10:35
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Flextronics. Nie sprawdzi się najczarniejszy scenariusz?

Opublikowano: piątek, 11.09.2009, 09:33. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Część pracowników tczewskiego Flextronicsa, który powiadomił niedawno Powiatowy Urząd Pracy o zamiarze zwolnień grupowych, otrzymało już wypowiedzenia. Z informacji związkowców wynika jednak, że zwolnienia będą miały mniejszy zakres niż pierwotnie zapowiadano - zamiast 664 osób nieoficjalnie mówi się o grupie 400 pracowników. Zakład ma również szanse na nowe zamówienia.

O sytuacji w jednym z największych tczewskich zakładów pisaliśmy zaraz po tym, gdy do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęła informacja o zamiarze zwolnienia z firmy pracowników w trybie zwolnień grupowych. Flextronics poinformował 20 lipca PUP, że pracę mogą stracić 664 osoby. Tak drastyczne cięcia firma tłumaczyła nam dużym spadkiem zamówień. Pierwsi pracownicy już odeszli z firmy - proces wypowiadania umów o pracę rozpoczął się 24 sierpnia, a zwolnienia mają trwać do jutra. Związki działające na terenie zakładu podkreślają jednak, że osób, które stracą pracę, będzie mniej niż zapowiadano w lipcu:

- Cały czas prowadzimy rozmowy i cały czas pozyskujemy nowych klientów. - wyjaśnia Krzysztof Andraszewicz, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". - Z naszych informacji wynika, że grupa zwolnionych będzie nawet mniejsza niż 400 osób. Myślę, że i ta liczba ma jeszcze szansę się zmniejszyć, chociażby z tego względu, że cały czas wprowadzamy nowe produkty.
 
Z początkiem września w sporej części elektronicznej zakładu został ponownie wprowadzony czterobrygadowy system pracy. Związkowcy przewidują, że praca na cztery zmiany wróci dla większości pracowników hali. Część osób, które od końca sierpnia nie pracują w Flextronicsie, skorzystała z możliwości dobrowolnego odejścia.

- Od 10 września rozpoczęły się również spotkania osób zwolnionych w okolicznych urzędach pracy, które mają pomóc dawnym pracownikom spółki odnaleźć się na rynku pracy - dodaje Krzysztof Andraszewicz.

Niestety, nie udało się nam uzyskać oficjalnego komentarza firmy na temat ostatecznej liczby zwolnionych pracowników. Związkowcy podkreślają, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi klientami, co pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Z informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie wynika, że około 260 osób przewidzianych do zwolnienia mieszka na terenie naszego powiatu. Oczywiście nie jest to liczba ostateczna. Obecnie Flextronics zatrudnia około 3 tysiące osób - m. in. mieszkańców powiatu tczewskiego, malborskiego i starogardzkiego.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3719 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Do zdarzenia doszło na spokojnej Leśnej Polanie w Rokitkach
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 84.38.xx7.xx1
Data: 27.11.2009, 15:36
wszystko sciema!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew