tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 13:20
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Tomasz Jezierski zachowa mandat radnego

Opublikowano: piątek, 13.08.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 14

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda pomorski zdecydował, że tczewski radny miejski, Tomasz Jezierski, nie straci mandatu na kilka miesięcy przed zakończeniem kadencji. Organ wojewódzki zajmował się sprawą tczewskiego rajcy z powodu pisma, rozesłanego do różnych instytucji, którego sygnatariusze twierdzili, że rajca prowadził działalność gospodarczą na mieniu gminy, co stanowi naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Zdaniem wojewody, z przekazanych mu informacji wynika, że klub nie prowadził działalności zarobkowej.

"W imieniu mieszkańców Tczewa chcielibyśmy zawiadomić, że radny miasta Tczew Tomasz Jezierski, będąc prezesem Wisły Tczew, prowadzi działalność gospodarczą na mieniu Gminy Miejskiej Tczew. Radny Tomasz Jezierski zarządzając działalnością klubu sportowego, naruszył zakaz wynikający z art. 24 f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym. Z poważaniem Stowarzyszenie Przejrzysty Urząd w Tczewie." - taka informacja w marcu znalazła się w skrzynkach m. in. wojewody, komisarza wyborczego oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

- Ktoś to sobie po prostu wymyślił. Moim zdaniem jest to atak polityczny, nagonka na moją osobę z tego tytułu, że pełniąc funkcję przewodniczącego zespołu kontrolnego komisji rewizyjnej wielu osobom nadepnąłem na odcisk, wykrywając szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu jednostek budżetowych. Podejrzewam, że niektórym zależy, by pozbyć się mnie z Rady Miasta i w ten sposób liczą, że ich zachowanie zostanie zatuszowane. - komentował wówczas Tomasz Jezierski.

Po czasie okazało się, że Stowarzyszenie Przejrzysty Urząd w Tczewie jest fikcyjne, ale służby wojewody dokładnie przyjrzały się sprawie tczewskiego radnego. Zwrócono się do prezydenta Tczewa, Zenona Odyi, o przekazanie umowy w sprawie działalności Wisły i użytkowania mienia komunalnego. Wyjaśnienia w tej sprawie składał również przewodniczący Rady Miejskiej, Włodzimierz Mroczkowski.

- Ustalono, że klub nie organizował płatnych, biletowanych imprez sportowych, nie użyczał za pieniądze swoich obiektów, nie dzierżawił pomieszczeń, nie czerpał zysków z reklamy. Z dokumentów wynika, że klub nie prowadził działalności, zatem nie ma podstaw do podejmowania kroków prawnych wobec radnego Jezierskiego - wyjaśnia nam asystent wojewody pomorskiego, Jarosław Maciejewski.

Radny Tomasz Jezierski zachowa zatem mandat i będzie brał udział w obradach Rady Miejskiej do końca kadencji.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 3484 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Wypadek
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (14)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+4
pytanie ~ - kto pamięta_gość
IP: 83.25.xx1.xx2
Data: 13.08.2010, 00:07
ILE KOSZTOWAŁ BILET NA MECZ WISŁY - 5 zł ? więcej , mniej ???
Brak zdjęcia
+3
mamaj_gość
IP: 109.207.xx4.xx9
Data: 13.08.2010, 09:25
5 normalny i 2,5 ulgowy. 90% wchodziło na ulgowy;)
 
Brak zdjęcia
+6
_gość
IP: 84.38.xx3.xx8
Data: 13.08.2010, 00:38
Jeżeli klub nie prowadził działalności gospodarczej to jak nazwać branie pieniędzy za wynajęcie szatni na ul. Ceglarskiej w przypadku grania sparingów przez drużyny spoza Tczewa. Oczywiście bez pokwitowania. W takim klubie jak Wisła czy Unia to przecież same przewały. Do niedawna pieniądze kluby dostawały na sekcje piłki młodzieżowej tylko szkoda, że dzieci tych pieniedzy nie widziały na oczy. Miasto dotuje kluby ale nie prowadzi żadnego nadzoru nad wydatkowaniem tych pieniędzy, może tu Pan (bez) radny przewodniczący KR ma coś do zrobienia :) to są również społeczne pieniądze.
Brak zdjęcia
+9
rozliczyć wszystkich radnych bezradnych kurde ! ~ oko_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 13.08.2010, 08:20
Wszyscy wiedzą ze były bilety, była kasa za wynajmowanie były reklamy. Wojewoda powiec radny peowiec i to nawet zastępca szefa miejskiej platformy zaraz drugi za Mroczkowskim :) LODY - LODY ! Swoją drogą nazwisko Jezierskiego zawsze pojawia się w jakimś nieciekawym kontekście. Albo pracodawca chce go wylać z roboty, ale kumple radni nie pozwolili, albo kontrola w zgkzm i zarzuty ze jedyna firma która staje do przetargu wygrywa toć to jakieś jaja, albo utrata mandatu radnego bo klub którego był prezesem dorabia na miejskim majątku. Gzie sie nie pojawi tam zadyma. Co on zrobił pozytywnego dla tego miasta. Dla rozrywki poczytajcie sobie jego oświadczenie majątkowe. Nic chłop nie zarabia, chyba nawet dietę mu zabierają, ale chatę to on ma że hoho... LODY_LODY !! a tu sobie przeczytajcie to zaswiadczenie tylko się nie śmiać że nie wpisał zarobków ze spółki hehehe majątkowe.http://bazagmin.pl/pliki/prezentacje/3051/bip_osoby/53/oswiadczenia/jezierski_to link maszoswmajatkza_2009.pdf
Brak zdjęcia
+10
Namieszał w Wiśle i tyle ~ Fran_gość
IP: 88.199.xx0.xx4
Data: 13.08.2010, 08:28
Namieszał w Wiśle i ją zostawił - do domu z takim.
Brak zdjęcia
+4
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 13.08.2010, 08:29
"Ktoś to sobie po prostu wymyślił. Moim zdaniem jest to atak polityczny". Po tych słowach widzę, że ten człowiek ma szansę na zrobienie kariery politycznej w Polsce.
Brak zdjęcia
+5
poszukajcie tego oświadczenia za 2009r ~ oko_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 13.08.2010, 09:16
http://www.bip.tczew.pl/osoby/53/Tomasz_Jezierski link sam nie wiem dlaczego ten link nie działa
Brak zdjęcia
0
Link nie działa ? ~ Obesrwator_gość
IP: 109.207.xx1.xx9
Data: 13.08.2010, 11:55
Zmień dostawce internetu, albo zakup oryginalne oprogramowanie, to będzie Ci wszystko działało. bo linka działa ;)
 
Brak zdjęcia
+5
:( ~ czesio_gość
IP: 89.200.xx8.xx7
Data: 13.08.2010, 09:36
tym razem się mu udało , ale w przyszłości się znajdzie coś grubszego, zobaczycie
Brak zdjęcia
+5
Od dnia wyborów... ~ Malkontent_gość
IP: 83.11.xx1.xx5
Data: 13.08.2010, 09:48
Pamiętam jak dziś, że w dniu wyborów pod lokalami wyborczymi stawał pojazd oklejony plakatami wyborczymi z podobizną obecnego bezradnego. O ile wiem plakaty takie nie mogą znajdować się w obrębie kilkudziesięciu - jeśli nie kilkuset metrów od samego lokalu. Pan bezradny poradził sobie wówczas i radzi sobie obecnie... Ale już dzień wyborów pokazał czego możemy się spodziewać. W kolejnych wyborach wezmę ze sobą aparat, żeby udokumentować takie wypadki :)
Brak zdjęcia
-5
Taki Jeden_gość
IP: 217.153.xx8.xx3
Data: 13.08.2010, 11:16
Tczewska Grupa Trzymająca Władzę nie jest na tyle mocna aby nakazywać Wojewodzie co ma robić . Jezierski im nie odpowiada bo wykrył i ujawnił mechznizmy i nieprawidłowości jakie w Tczewie funkcjonują od lat , jest niewygodny bo nie ma od nich stołka i nie chce siedzieć cicho więc nie jest od Nich zależny , władza wymyśliła " trzeba się go pozbyć " ale tym razem nie dali rady . Szkoda człowieka bo nie dadzą mu spokoju za dużo wie ... a Radni są za słabi
Brak zdjęcia
+5
co za pierdoły wymyślasz ? ~ oko_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 13.08.2010, 14:38
kryje d. partyjnym parasolem popytaj w branży wkrótcem półkownik Mroczkowski zrobi go swoim zastępcą a drugim zostanie Genca, a wtedy dyrektory bujta się :(
Brak zdjęcia
+6
lokis_gość
IP: 84.38.xx7.xx9
Data: 13.08.2010, 20:58
On nie tylko zachował mandat, ale jak znam bezmyślność/przekupnosć niektórych wyborców - w nastepnej kadencji znów, nie daj Bóg, będzie radnym
Brak zdjęcia
0
RADNY JEZIERSKI ~ TCZEWIAK_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 17.08.2010, 15:32
W czasie ciszy przedwyborczej, przed wyborami w których Pan Jezierski został wybrany radnym tczewskim, po Suchostrzygach jeździł czerwony samochodzik oblepiony plakatami wyborczymi z podobizną Pana Jezierskiego. Było to łamanie prawa i ten Pan wogóle nie powinien być dzisiaj radnym.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew