tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 21 października 2016r, godz. 20:42
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Na Suchostrzygach i Bajkowym woda jak herbata. Płukanie sieci pomogło?

Opublikowano: poniedziałek, 16.01.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 4

Zmień rozmiar tekstu: A A A

"Czy z naszych kranów leci piwo, bądź herbata?" - pytają zdezorientowani mieszkańcy osiedla Bajkowego, a także części Suchostrzyg, przyglądając się ostatnio jakości "kranówki". Przedstawiciele Zakładu Wodociągów i Kanalizacji tłumaczą, że sytuacja wraca do normy - w ciągu ostatniego weekendu przeprowadzono płukanie sieci.

Niedawno sprawa cieknącej z kranów wody o dziwnej barwie na osiedlu Bajkowym została nagłośniona w naszym dziale Tcz24 (tutaj ):

- Już od dłuższego czasu możemy oglądać krytyczny stan wody! Woda brudna leci od godziny 15 do 22! Jak można tyle czasu nie puścić ciepłej, czystej wody! - pisał internauta Krystian.

Okazuje się, że podobne problemy występują również w części Suchostrzyg - sygnał otrzymaliśmy również od zaniepokojonej mieszkanki ulicy Topolowej:

- Woda o dziwnej barwie zaczęła lecieć z kranów już pod koniec grudnia. Sytuacja jest na tyle uciążliwa, że musimy kupować 5-litrowe baniaki z wodą w pobliskim sklepie, bo to co leci z kranów do picia herbaty nie zachęca. Zgłaszałam sprawę i w spółdzielni, gdzie tylko się da - i nic nie przynosi rezultatów. - informuje nas czytelniczka.

Co jest powodem dziwnego zabarwienia wody? Postanowiliśmy wyjaśnić sprawę w tczewskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji:

- Rzeczywiście, zanotowaliśmy tego rodzaju problemy na osiedlu Bajkowym i części Suchostrzyg. Jeszcze w okresie świątecznym nastąpił zwiększony odbiór wody w rejonie TBSów i m. in. ulicy Topolowej. Mieszkańcy pobierali znacznie więcej wody niż zwykle i z rur mogły uwolnić się różne substancje. Po niepokojących sygnałach, które zaczęły do nas napływać, rozpoczęliśmy płukanie rur. Jednak 12. stycznia w rejonie Suchostrzyg nastąpiła awaria magistrali, czego skutkiem jest zwiększenie mętności wody. Tego samego dnia rozpoczęliśmy akcję płukania - wyjaśnia Marcjusz Fornalik, prezes ZWiKu - Jeśli chodzi o osiedle Bajkowe, tam mogło dojść do naruszenia rury przez inne służby wykonujące roboty ziemne. Po sygnałach również prowadzona była akcja płukania.

Pracownicy ZWiKu pracowali nad płukaniem sieci przez cały weekend. Z ich zapowiedzi wynika, że wszystko powinno wrócić już do normy.
drukuj
Artykuł przeczytano 2477 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Podczas październikowej sesji w miejscu, gdzie zwyczajowo zasiadał wiceburmistrz, położono białe róże
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (4)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
ZZz_gość
IP: 80.78.xxx.xx5
Data: 16.01.2012, 06:31
Dlaczego ja mam płacić za tę brudna wodę? Dlaczego nie Zwik?
Brak zdjęcia
+3
TTBS ~ _gość
IP: 83.238.xx9.xx8
Data: 16.01.2012, 07:19
na TBS-ach leci taka sama brudna woda.
Brak zdjęcia
+5
Dokładnie ~ DreamSpell_gość
IP: 195.117.xx7.xx9
Data: 16.01.2012, 09:25
Johny Walker płynie mi z kranu juz jakis czas mam 4 miesieczne dziecko, i ma pić te żelazo?, albo byś kąpane w tym badziewiu ? Sytuacja z roku na rok coraz gorsza. Mam udokumentowane, w dodatku, płacimy niestety my za ta wodę. To lekki skandal az kusi mnie aby pobrac próbkę i dać do labolatorium aby określili jej skład.
 
Brak zdjęcia
+2
Szpec_gość
IP: 84.38.xx1.xx3
Data: 16.01.2012, 19:57
Na AK . Hanny Has i Jurgo to samo....
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew