tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 18:04
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Pracują nad wymianą międzynarodowych doświadczeń

Opublikowano: Środa, 28.03.2012, 00:05. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Siedmiu partnerów - z krajów skandynawskich oraz dwóch polskich miast - Kwidzyna i Tczewa pracuje nad stworzeniem nowych form współpracy i wymianą doświadczeń władz lokalnych i urzędników z różnych państw regionu Morza Bałtyckiego. Wszystko w ramach unijnego projektu "InterLoc". Ostatnio partnerzy spotkali się w naszym mieście.

Projekt rozpoczął się już w ub. roku. W ramach zadania współpracują - Tczew i Kwidzyn, obok szwedzkich miast Sölvesborg, Karlshamn, Olofström oraz miast duńskich Guldborgsund i Slagelse. Partnerami wspierającymi są Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, szwedzki Region Blekinge i duński Region Själland.

- To bardzo ciekawe przedsięwzięcie, bo sprowadza znaczenie współpracy międzynarodowej na poziom gmin. Odkąd weszliśmy w struktury Unii Europejskiej samorząd bardzo dobrze pracuje na poziomie regionalnym, a trochę słabiej na poziomie lokalnym. Ogranicza się to głównie do miast partnerskich, czy okazjonalnych spotkań. Dzięki naszemu projektowi chcemy podnieść jakość pracy międzynarodowej, by urzędnicy mieli lepsze kwalifikacje i chcieli włączać się oraz korzystać z doświadczenia międzynarodowego. - tłumaczy nam Jolanta Śliwińska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta w tczewskim magistracie.

Partnerzy spotykają się dzięki wideokonferencjom, ale w ramach zadania odbywają się także wizyty studyjne - ostatnio członkowie przedsięwzięcia spotkali się w Tczewie. Zadanie ma zaowocować wymianą doświadczeń między urzędnikami, obserwacją dobrych praktyk oraz stworzeniem dokumentów operacyjnych na przyszłość.

- Chcemy stworzyć w tym projekcie takie narzędzia, które mogłyby pomóc rozwijać pracę na poziomie międzynarodowym z korzyścią dla społeczności lokalnej. Będziemy dzielić się naszą wiedzą, byście nie musieli popełniać błędów, którym nam nie udało się uniknąć - mówi Clemens Malmber, który przyjechał do Tczewa z Sölvesborga.

W spotkaniach zespołu oprócz urzędników brał również czynny udział przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej RM - Krzysztof Misiewicz.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 1295 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-2
język ~ zośka 3_gość
IP: 109.207.xx7.xx8
Data: 28.03.2012, 10:49
Ciekawe w jakim języku komunikuje się aktywnie radny Misiewicz - gratulacje
Brak zdjęcia
+3
język ~ KM_gość
IP: 79.189.xx8.xx2
Data: 28.03.2012, 15:54
Angielskim i niemieckim.
 
Brak zdjęcia
0
ania _gość
IP: 83.11.xx7.xx1
Data: 28.03.2012, 11:10
szkoda z tej współpracy korzystają tylko urzędnicy.! przeciętny mieszkaniec nie ma nic do powiedzenia. chciałam uzyskać kiedyś informacje z naszego UM o takiej współpracy i niestety zbyto mnie po kilku minutach. To znaczy że mieszkańcy nie mają z niej prawa korzystać ?
Brak zdjęcia
-4
No to se znowu pojeżdżą! ~ plusujemny_gość
IP: 83.7.xx3.xx9
Data: 28.03.2012, 12:53
Wszystkie miasta partnerskie zwiedzone. No to teraz w ramach współpracy BYLE JAKIEJ.Będzie tak jak z Londynem i śmieciami,Danią i rowerami itp.Pożytku żadnego,ale jest okazja sobie pozwiedzać,pogościć .napić i najeśc "na krzywy ryj".
Brak zdjęcia
0
ania_gość
IP: 83.11.xx9.xx6
Data: 05.05.2012, 22:22
sami swoi ;=)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew