tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 27 października 2016r, godz. 07:06
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ścieżka jedną z najlepszych przestrzeni w województwie

Opublikowano: sobota, 17.09.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ścieżka przyrodnicza wzdłuż Wisły w Tczewie została wyróżniona w konkursie Marszałka Województwa Pomorskiego na "Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego 2011". Już po raz czwarty tczewskie przedsięwzięcia spotkały się z uznaniem marszałka. Do tej pory nagrody lub wyróżnienia w konkursie przyznano nam za zagospodarowanie Bulwaru Nadwiślańskiego, Placu Papieskiego oraz niecki przy ul. Jedności Narodu.

Do udziału w konkursie zgłoszono 27 przykładów zagospodarowania przestrzeni publicznej z całego województwa. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 15 września w Urzędzie Marszałkowskim. W imieniu samorządu miasta Tczewa wyróżnienie II stopnia odebrał wiceprezydent Adam Burczyk.

- Ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna została zrealizowana w ubiegłym roku wzdłuż lewego brzegu Wisły w Tczewie, na odcinku od ujścia Strugi Subkowskiej do historycznego Mostu Tczewskiego. Miasto zyskało w ten sposób kolejne atrakcyjne miejsce. Zagospodarowano zaniedbany dotąd obszar w sąsiedztwie skarpy nadwiślańskiej. Powstał ciąg spacerowy długości ok. 2,5 km, zakończony miejscem do organizacji pikników. Stworzono przestrzeń służąca rekreacji, sprzyjającą wspólnemu spędzaniu wolnego czasu. Miejsce to często odwiedzane jest przez dzieci i młodzież szkolną i tam też odbywają się lekcje przyrody "w plenerze". Wzdłuż trasy znajdują się tablice informacyjne z wizerunkami i opisem ptaków oraz ryb występujących na tym terenie. Zainstalowane lunety umożliwiają obserwacje ptaków, Wisły i przyrodę po drugiej stronie rzeki. Do dyspozycji spacerowiczów są punkty widokowe, ławki. Uporządkowanie tego obszaru przyczyniło się również do poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Tczewie.

Ścieżka przyrodnicza to kolejny etap konsekwentnie realizowanego już od lat 90-tych ubiegłego wieku celu samorządu miasta, jakim jest powrót Tczewa nad Wisłę. Po tym jak nowe oblicze zyskał Bulwar Nadwiślański, powstała przystań żeglarsko - pasażerska, przyszła kolej na kolejny etap działań zmierzających do wyeksponowania i docenienia przyrodniczych walorów, które wynikają z położenia miasta nad największą rzeką Polski. Kolejnym krokiem będzie wybudowanie pomostu cumowniczego w sąsiedztwie przystani harcerskiej, w ramach projektu "Pętla Żuław". Ścieżkę wykonano w ramach projektu "Promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystania naturalnych walorów przyrodniczych Tczewa" współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Partnerem samorządu miasta było Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
drukuj
Artykuł przeczytano 2926 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - XV Festiwal Grzegorza Ciechowskiego
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+12
v_gość
IP: 91.94.xx4.xx8
Data: 17.09.2011, 08:10
brawo:) też uważam że jest super!
Brak zdjęcia
+2
_gość
IP: 83.25.xx6.xx2
Data: 17.09.2011, 09:28
jest fajnie.... tylko od lat 90-tych mamy 2,5 km, toś to śok, a wszystkie (większość) drogi rowerowe kończą się ot tak ,żadnych połączeń,po prostu koniec i tyle,resztę po błocie
Brak zdjęcia
+10
v_gość
IP: 31.61.xx0.xx0
Data: 17.09.2011, 13:10
tylko że tu nie mowa o ścieżkach rowerowych a o trasie przyrodniczej.
 
Brak zdjęcia
-3
racja _gość
IP: 84.38.xx7.xx4
Data: 17.09.2011, 22:21
1) Ścieżka jest za krótka. Kończy się przed tzw. małym mostkiem. 2) Krzaki nad Wisłą jak są tak były. Podczas spoczynku na 3/4 ławek mamy widok na niebotyczne gąszcza... nie widać rzeki, nie widać ptaków, nic nie widać.. czy to tak trudno ogarnąć? 3) Brak oświetlenia. Sćieżka w okolicy małego mostku, w jej punkcie końcowym powinna zostać oświetlona. Przyczyni się to nie tylko do poprawy bezpieczeńśtwa w tym miejscu ale i utatrakcyjni to miejsce. 4) Automat z gadżetami powiatu i miasta.
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 83.30.xx4.xx7
Data: 19.09.2011, 19:40
Bardzo zyczylabym sobie aby przy ulicy Nadbrzeznej powycinac wysokie drzewa zeby bylo widac Wisle
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 83.30.xx4.xx7
Data: 19.09.2011, 19:41
Kamyczki sa denerwujace dla rolkarzy
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 83.30.xx4.xx7
Data: 19.09.2011, 19:42
W niektorych miejscach nie widac Wisly:(
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew