tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 00:10
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Eksperci będą pracować nad dobrymi rowerowymi praktykami

Opublikowano: czwartek, 18.02.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 8

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Grupa międzynarodowych ekspertów weźmie udział w warsztatach, które odbędą się w dniach 26-27 lutego 2010 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Tematem dwudniowych spotkań będą zagadnienia związane z tworzeniem kultury rowerowej. Wszystko po to, by rowerzyści, piesi i użytkownicy aut nauczyli się współistnieć na drogach.

Celem działania jest upowszechnienie dobrych praktyk w w/w zakresie poprzez wymianę specjalistycznej wiedzy i doświadczeń realizatorów polityki rowerowej w Europie.

- Program warsztatów z udziałem zagranicznych partnerów projektu PRESTO, ekspertów oraz gości z kraju i zagranicy realizowany będzie w następujących obszarach tematycznych: węzły komunikacyjne z uwzględnieniem komunikacji rowerowej, kampanie promujące jazdę rowerem, strefy pieszo-rowerowe, bezpieczeństwo w komunikacji rowerowej, promocja rowerów elektrycznych. - informuje Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu.

Organizatorami spotkania są prezydent Tczewa oraz Pomorskie Stowarzyszenie "Wspólna Europa" (PSWE), jako realizatorzy planu działań wynikającego z przeprowadzonego procesu certyfikacji polityki rowerowej BYPAD oraz projektu PRESTO dla Gminy Miejskiej Tczew.
Autor: red
drukuj
Artykuł przeczytano 1766 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Otwarcie biura Agnieszki Pomaskiej i Adama Korola
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (8)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+5
mag_gość
IP: 84.38.xx9.xx9
Data: 18.02.2010, 04:33
a może popracowaliby nad porządnymi ścieżkami rowerowymi......
Brak zdjęcia
+4
Moc_gość
IP: 88.199.xx8.xx7
Data: 18.02.2010, 06:37
jest jeden naprawde prosty sposób na kulture rowerową, by rowerzyści, piesi i użytkownicy aut nauczyli się współistnieć na drogach :) budowa ścieżek rowerowych :) wtedy kazdy ma swój wydzielony swój pas drogi i nikt nikomu nie "przeszkadza" pozdro dla tych "nie myslacych" ps. chyba dwa lub trzy lata temu prezydent "obiecywał", ze z kazdym remontem dróg i chodników beda powstawać ściezki :) nie liczac bulwaru nowe powstały chyba tylko koło lidla na czyzykowie (z jakies 20 metrów)
user_ico_Rogi
+5
Rogi Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 18.02.2010, 06:55
Znowu jakieś pozorowane ruchy. Pięknie wyglądają te konferencje, certyfikaty, ale czy coś z tego wynika?
Brak zdjęcia
-1
do Moc_gosc ~ Victor_gość
IP: 89.74.xx9.xx2
Data: 18.02.2010, 09:28
cyt.: "...jest jeden naprawde prosty sposób na kulture rowerową, by rowerzyści, piesi i użytkownicy aut nauczyli się współistnieć na drogach :) budowa ścieżek rowerowych :) wtedy kazdy ma swój wydzielony swój pas drogi i nikt nikomu nie "przeszkadza"..." teza, że budowa wydzielonych ścieżek rowerowych jest najważniejszym czynnikiem rozwoju kultury rowerowej jest, z całym szacunkiem i estymą, po prostu fałszywa albo miasto jest przyjazne dla pieszych, osób niepełnosprawnych, Rodziców z wózkami dziecięcymi, rolkarzy czy rowerzystów albo miasto wydaje miliony złotych w infrastrukturę drogową, które prowadzą do jeszcze większych korków, a co za tym idzie pogorszenia jakości życia warto przeczytać, co się dzieje obecnie w Gdańsku - więcej na http://rowery.trojmiasto.pl/Srodmiescie-przyjazne-dla-rowerzystow-n37090.html link
Brak zdjęcia
+3
do Moc ~ czesiu_gość
IP: 83.25.xx6.xx5
Data: 18.02.2010, 09:37
powstała jeszcze ścieżka od bajkowego na rokitki do romy, ale fakt że nawet na tym co jest ludzie nie myślą bo łażą po tych ścieżkach jak mondzioły a co 50 metrów jest znak gdzie ścieżka a gdzie chodnik i jak takiego pieszego sie minie z dużą prędkością to jest wielce zbulwersowany, jak tak można i wtedy rączką pokazuje znak ale i tak nie do każdego to przemawia. Za dużo zacietrzewienia jest w naszym społeczeństwie, kierowcy myślą tak : ja jadę to spieprzać z drogi, a piesi, często są mało ostrożni. Mam okazje bywać za granicą tam kierowcy i nie tylko są dużo bardziej uprzejmi a jeżdżą dużo lepszymi brykami i mimo to nie uważają sie za pępek świata ;)
Brak zdjęcia
0
matka_Polka_gość
IP: 88.199.xx9.xx1
Data: 18.02.2010, 10:49
To jest sprawa najwyższej wagi: fan-club cyklistów z UM MUSI przygotować Tczew na przyjazd emigrantów z Chin. Na to MUSZĄ się znaleźć pieniądze. Autochtoni jako tacy wyginą: matkom ręce powyciągają się do kostek od dźwigania wózków po schodach, a reszta połamie nogi na dziurach w chodnikach, zostaną wyeliminowani przez szalonych rowerzystów polujących koło muzeum, szlag ich trafi czekając w korkach koło ronda i czekając na porządnie wyremontowane wiadukty i most... Wyżsi ranga urzędnicy wszak MUSZĄ mieć możliwość relaksującej bezproblemowej przejażdżki po prowincjonalnym miasteczku.A co? Prawo szefa! Kraina Absurdu w rozkwicie: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Tczew link
user_ico_Maxx
-1
Sami najpierw nauczcie się kultury ~ Maxx
Uż. zarejestrowany
Data: 18.02.2010, 12:44
Dlaczego działacze i organizatorzy tego typu akcji mają rowerzystów za idiotów których chcą pouczać jak należy korzystać z roweru ? Od kilkunastu lat przejazd rowerem z jednej dzielnicy Tczewa do innej sukcesywnie staje się coraz niebezpieczniejszy i kolejne tony zadrukowanej makulatury, kolejne doby słowotoków i kolejne gigabajty prezentacji multimedialnych tego nie zmienią. Zanim poraz kolejny jakiś złotousty popisze się złotą myślą w stylu "nie infrastruktura jest najważniejsza" niech wreszcie po raz pierwszy wykaże choć elementarny szacunek wobec słuchacza i rzetelnie porówna stan infrastruktury w Tczewie i na Zachodzie.
Brak zdjęcia
+1
chodniki ~ Kuba_gość
IP: 89.200.xx6.xx0
Data: 18.02.2010, 16:34
W pierwszej kolejności proste chodniki dla pieszych, inwalidów i matek z wózkami. Gdy będzie wiecej pieniędzy , wtedy ścieżki rowerowe. Tylko taka kolejność!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew